Skip to content

Що таке файл FLAC?

4 de Липень de 2021

Файл із розширенням FLAC – це файл Free Lossless Audio Codec, формат стиснення звуку з відкритим кодом. Він може бути використаний для стиснення звукового файлу приблизно до половини початкового розміру. Аудіо, стиснене за допомогою кодека Free Lossless Audio, не втрачає втрат, що означає, що під час стиснення не втрачається якість звуку. Це дуже багато на відміну інші популярні формати стиснення звуку, про які ви напевно чули, як MP3 або WMA. Файл відбитків пальців FLAC – це звичайний текстовий файл, який зазвичай називається ffp.txt що використовується для зберігання назви файлу та інформації про контрольну суму, яка стосується конкретного файлу FLAC. Вони іноді генеруються разом із файлом FLAC.

Як відкрити файл FLAC

Найкращий програвач FLAC – це, мабуть, VLC, оскільки він підтримує не тільки FLAC, але і багато інших загальних і непоширені аудіо- та відеоформати, які можуть виникнути в майбутньому. Однак майже всі популярні медіаплеєри повинні мати можливість відтворювати файл FLAC; вони можуть просто вимагати встановлення плагіна або розширення. Наприклад, для відтворення файлів FLAC у програвачі Windows Media Player потрібен пакет кодеків, такий як плагін OpenCodec Xiph. Безкоштовний інструмент Fluke можна використовувати на Mac для відтворення файлів FLAC у iTunes. GoldWave, VUPlayer, aTunes та JetAudio – деякі інші плеєри FLAC. Щоб слухати файли FLAC на iPhone або Android, встановіть програму VLC з App Store або для Android через Google Play. Додаток JetAudio – ще один програвач FLAC для Android. Спільнота Free Lossless Audio Codec розміщує веб-сайт, присвячений цьому формату, і веде добре підтримуваний список програм, що підтримують FLAC, а також список апаратних пристроїв, що підтримують формат FLAC.

Як перетворити файл FLAC

Найшвидший спосіб конвертувати лише один або два файли FLAC – це скористатися безкоштовним конвертором файлів, який працює у вашому браузері, щоб вам не потрібно було завантажувати будь-яке програмне забезпечення. Zamzar, Online-Convert.com та Media.io – це лише кілька прикладів, які можуть перетворити FLAC у WAV, AC3, M4R, OGG та інші подібні формати.

Перетворення FLAC в MP3 на media.io

Перетворення FLAC в MP3 на Media.io.

Якщо ваш файл FLAC великий і його завантаження займе занадто багато часу, або у вас є кілька з них, які ви хочете перетворити навалом, на ваш комп’ютер можна встановити декілька абсолютно безкоштовних аудіоконвертерів, які конвертують у FLAC та з нього формат. Free Studio і Switch Sound File Converter – це дві програми, які можуть конвертувати FLAC у MP3, AAC, WMA, M4A та інші поширені аудіоформати. Щоб перетворити FLAC в ALAC (кодований аудіосигнал ALAC), ви можете скористатися програмою MediaHuman Audio Converter. Якщо вам потрібно відкрити звичайний текстовий файл FLAC, розгляньте можливість використання текстового редактора з нашого списку Кращі безкоштовні текстові редактори.

Більше інформації про формат FLAC

Flac логотип

Фонд Xiph.Org
FLAC називають “перший справді відкритий і безкоштовний аудіоформат без втрат“Безкоштовне не тільки використання, але навіть ціла специфікація є у вільному доступі загальнодоступних. Методи кодування та декодування не порушують жодних інших патентів, а вихідний код є у вільному доступі як ліцензія з відкритим кодом. FLAC не є призначений для захисту від DRM. Однак, хоча у форматі немає вбудованого захисту від копіювання, хтось може зашифрувати власний файл FLAC в іншому форматі контейнера. Формат FLAC підтримує не лише аудіодані, а й обкладинки, швидко пошук і додавання тегів. Оскільки FLAC можна знайти, вони кращі за інші формати для редагування програм. Формат FLAC також стійкий до помилок, так що навіть якщо помилка трапляється в одному кадрі, він не знищує решту потік, як деякі аудіоформати, але замість цього лише один кадр, який може складати лише частку всього файлу. Ви можете прочитати багато більше про формат файлу Free Lossless Audio Codec на веб-сайті FLAC.

Все ще не можете відкрити файл?

Деякі розширення файлів дивись наприклад .FLAC, але насправді пишуться по-різному, тому, швидше за все, їх не можна відкрити за допомогою згаданих програм або перетворити за допомогою тих самих інструментів перетворення. Якщо ви не можете відкрити файл, перевірте розширення – можливо, ви справді маєте справу з абсолютно іншим форматом файлу. Одним із прикладів є формат файлу Adobe Animate Animation, який закінчує свої файли розширенням .FA. Такі типи файлів відкриваються за допомогою програми Adobe Animate, яка не працює зі звуковими файлами. Те саме стосується файлів FLIC (FLIC Animation), FLASH (Frictional Games Flashback) та FLAME (Fractal Flames). Ці формати не є однаковими з FLAC, тому для їх відкриття потрібні інші програми. FAQ

 • Чи звучать файли FLAC краще, ніж файли MP3?

  Так. MP3 – це формат стиснення з втратою, що означає, що деякі аудіодані втрачаються з оригінального запису.

 • Чи є файли FLAC кращими, ніж файли WAV?

  Це залежить від того, для чого ви їх використовуєте. Обидва вони мають формати без втрат, але файли WAV не стискаються, тому вони набагато більші. З іншого боку, FLAC не настільки широко підтримується, як WAV, тому файли WAV легше відтворювати та редагувати.

 • Чи звучать файли FLAC краще, ніж файли ALAC?

  Так. Файли Apple Lossless Audio Codec (ALAC) мають якість компакт-дисків, які звучать краще, ніж інші цифрові формати, але FLAC звучить ближче до оригінального запису. FLAC має вищу частоту дискретизації і використовує 24-бітове кодування, тоді як ALAC використовує 16-бітове кодування.

 • Чи є спосіб записати файли FLAC на компакт-диск, який буде відтворюватися на будь-якому програвачі компакт-дисків?

  Ні. Програвачі компакт-дисків не підтримують файли FLAC, тому вам слід перетворити ваші доріжки у підтримуваний формат, такий як WAV.