Skip to content

Що таке файл LDIF?

7 de Липень de 2021

Що знати

  • Файл LDIF – це файл формату обміну даними LDAP.
  • Відкрийте його за допомогою Active Directory Explorer або JXplorer.
  • Перетворюйте на CSV, XML тощо за допомогою NextForm Lite.

У цій статті детальніше розказано про LDIF-файли, наприклад, коли і чому вони використовуються, як відкрити один і які програми можуть перетворити один у формат, сумісний з іншим програмним забезпеченням.

Що таке файл LDIF?

Файл із розширенням файлу LDIF – це файл формату обміну даними LDAP, що використовується каталогами Легкого протоколу доступу до каталогу (LDAP). Прикладом використання каталогу може бути зберігання інформації з метою автентифікації користувачів, наприклад, рахунків, пов’язаних з банками, серверами електронної пошти, провайдерами тощо. Ці файли є простим текстом, що представляє дані та команди LDAP. Вони забезпечують простий спосіб спілкування з каталогом для читання, запису, перейменування та видалення записів, подібно до того, як файли REG можуть використовуватися для маніпулювання реєстром Windows.

Усередині файлу LDIF є окремі записи або рядки тексту, які відповідають каталогу LDAP та елементам усередині нього. Вони створюються шляхом експорту даних із сервера LDAP або створення файлу з нуля, і, як правило, містять ім’я, ідентифікатор, клас об’єкта та різні атрибути (див. Приклад нижче). Деякі файли LDIF просто використовуються для зберігання інформації з адресної книги для поштових клієнтів або програм ведення записів.

Як відкрити файл LDIF

Їх можна відкрити безкоштовно за допомогою Microsoft Active Explorer Explorer і JXplorer. Хоча це не безкоштовно, іншою програмою, яка повинна підтримувати файли LDIF, є адміністратор LDAP Softerra. Windows Server 2003 і 2008 мають вбудовану підтримку імпорту та експорту файлів LDIF в Active Directory за допомогою інструмента командного рядка під назвою ldifde. Оскільки формат – це просто текст, ви також можете відкрити та редагувати один із цих файлів за допомогою вбудованої програми Блокнот у Windows. Якщо ви використовуєте Mac або хочете інший варіант для Windows, використовуйте безкоштовний текстовий редактор як альтернативу. Нижче наведено приклад того, як виглядає файл LDIF при відкритті в текстовому редакторі. Ціль саме цього – додати номер телефону до запису, який відповідає цьому користувачеві.

dn: cn = Джон Доу, ou = Художники, l = Сан-Франциско, c = США
тип зміни: змінити
додати: номер телефону
номер телефону: +1 415 555 0002

ZyTrax – це корисний ресурс, який пояснює, що означають ці та інші абревіатури LDAP. Розширення файлу LDIF також використовується для зберігання даних адресної книги. Якщо це те, що містить ваш файл, ви можете відкрити його за допомогою таких типів програм, як Thunderbird або Контакти Apple у macOS. Хоча ми сумніваємось, що це може статися в цьому випадку, можливо, більше ніж одна програма, яку ви встановили, підтримує файли LDIF, але та, яка встановлена ​​як програма за замовчуванням, не та, яку ви хотіли б використовувати. Якщо ви вважаєте, що це так, див. Розділ Як змінити асоціації файлів у Windows, щоб дізнатися, як це змінити.

Як перетворити файл LDIF

NextForm Lite повинен мати можливість конвертувати LDIF у CSV, XML, TXT та інші текстові формати, а також конвертувати інші формати у формат LDIF. Інший інструмент, ldiftocsv, також може перетворити файл у CSV. Якщо ви використовуєте таку програму, як Thunderbird, ви можете експортувати свою адресну книгу у формат CSV без необхідності конвертувати файл LDIF через Інструменти > Експорт меню.

Все ще не можете відкрити файл?

Якщо ви все ще не можете відкрити файл, навіть спробувавши вищезгадані засоби відкриття LDIF і спробувавши перетворити файл, проблема може бути проста: ви можете неправильно прочитати розширення файлу і сплутати його з файлом, який використовує подібний суфікс, але не t взагалі пов’язані з форматом LDAP. Одним із прикладів є розширення файлу LDB, яке використовується для файлів Microsoft Access Lock та Max Payne Level. Знову ж, жоден із цих форматів не працює так само, як файли LDIF, тому програми зверху не можуть відкрити жоден. Ця ж ідея справедлива і для файлів DIFF, LIF та LDM. Останній може виглядати страшно схожим за написанням на розширення файлу LDIF, але цей суфікс використовується для файлів VolumeViz Multi-Resolution Volume. Якщо ваш файл не відкривається з пропозиціями зверху, перевірте, чи правильно ви читаєте суфікс, а потім дослідіть, яке розширення файлу прикріплено до кінця файлу. Це найпростіший спосіб дізнатись, у якому форматі він знаходиться, і яка програма може його відкрити або конвертувати.