Skip to content

Що таке файл MP4V?

11 de Листопад de 2022

Що потрібно знати

  • Файл MP4V – це відеофайл MPEG-4.
  • Відкрийте його за допомогою VLC, iTunes та інших подібних медіаплеєрів.
  • Використовуйте спеціальний конвертер відеофайлів, щоб конвертувати один відеоформат в інший.

У цій статті пояснюється, що таке файл MP4V і як його відкрити чи конвертувати.

Що таке файл MP4V?

MP4V означає відео MPEG-4. Він був створений Moving Pictures Experts Group (MPEG) як кодек, що використовується для стиснення та розпакування відеоданих. Ймовірно, ви не побачите відеофайл із розширенням .MP4V. Однак якщо ви це зробите, його все одно можна відкрити в мультиформатному медіаплеєрі. Нижче наведено кілька програвачів MP4V. Якщо ви бачите «MP4V» у контексті відеофайлу, це лише означає, що відео було стиснуто за допомогою кодека MP4V. MP4, наприклад, є відеоконтейнером, який може використовувати кодек MP4V.

Додаткова інформація про кодек MP4V

MPEG-4 надає стандарт для опису того, як стискати аудіо- та відеодані. У ньому є кілька частин, які описують, як мають працювати певні речі, однією з яких є стиснення відео, яке є в Частина 2 специфікації. Якщо в програмі або пристрої зазначено, що вони підтримують кодек MP4V, це, звичайно, означає, що певні типи форматів відеофайлів дозволені. Як ви читали вище, MP4 — це формат контейнера, який могутність використовувати MP4V. Однак натомість він може використовувати H264, MJPB, SVQ3 тощо. Наявність відео з розширенням .MP4 не означає, що воно використовує кодек MP4V. MP4V-ES означає MPEG-4 Video Elemental Stream. MP4V відрізняється від MP4V-ES тим, що перший – це необроблені відеодані, тоді як другий – це дані RTP (транспортний протокол реального часу), які вже підготовлені для надсилання через мережевий протокол RTP. Цей протокол підтримує лише кодеки MP4V і H264. MP4A є аудіо кодек, який можна використовувати в контейнерах MPEG-4, таких як MP4. MP1V і MP2V також є відеокодеками, але їх називають відеофайлами MPEG-1 і відеофайлами MPEG-2 відповідно.

Як відкрити файл MP4V

Деякі програми підтримують кодек MP4V, що означає, що ви можете відкривати файли MP4V у цих програмах. Пам’ятайте, що хоча файл може бути файлом MP4V у технічному сенсі (оскільки він використовує цей кодек), йому не потрібно мати це розширення. Деякі програми, які можуть відкривати файли MP4V, включають VLC, Windows Media Player, Microsoft Windows Video, QuickTime, iTunes і, ймовірно, деякі інші багатоформатні медіаплеєри. Існує багато типів файлів, які мають схожі букви з MP4V, як-от файли M4A, M4B, M4P, M4R і M4U (список відтворення MPEG-4). Деякі з цих файлів можуть не відкриватися так само, як файли MP4V, оскільки кожен із них використовується з унікальною метою.

Як конвертувати файл MP4V

Замість того, щоб шукати конвертер MP4V у MP4 (або інший формат, у якому ви хочете зберегти відео), вам слід придбати відеоконвертер на основі розширення файлу, яке використовує відео. Наприклад, якщо у вас є файл 3GP, який використовує кодек MP4V, просто знайдіть конвертер відео 3GP. Пам’ятайте, що файли M4V – це не те саме, що кодек MP4V. Цей список безкоштовних відеоконвертерів також можна використовувати, щоб знайти конвертер M4V у MP3, який зберігає M4V у MP4 тощо.

MP4 проти M4V проти MP4V

Розширення файлів MP4, M4V і MP4V настільки схожі, що їх можна легко сплутати з тим самим форматом файлу. Ось як ви можете швидко зрозуміти їхні основні відмінності:

  • MP4: кодек і формат контейнера для зберігання аудіо та відео лише в одному файлі.
  • M4V: файл MP4, який може бути захищений від копіювання DRM.
  • MP4V: необроблені відеопотоки MPEG-4, які не обов’язково зберігаються в контейнері MP4.

Існують інші розширення файлів, схожі на деякі з них, але вони абсолютно не пов’язані з форматами, описаними на цій сторінці. Файли P4D, наприклад, є файлами проекту Pix4Dmapper Pro.