Saltar al contenido

Що таке файл NOMEDIA?

24 de abril de 2021

Файл із розширенням .NOMEDIA – це файл Android No Media. Вони бачаться лише на телефонах і планшетах Android або на пристроях, підключених до пристрою Android. Ці спеціальні файли ніколи не мають імені файлу (тобто вони завжди розглядаються як .nomedia) і використовуються для того, щоб іншим програмам уникати сканування мультимедійних файлів у тій самій папці, де існує файл NOMEDIA. Наприклад, якщо є папка з назвою Знімки екрана і в ньому є файл .NOMEDIA, тоді більшість програм, які шукають там фотографії / відео, зрозуміють, що їм не слід читати з нього дані. Іншими словами, папка буде здаватися невидимою.

Змістовий покажчик

Використання для файлу NOMEDIA

Оскільки файл по суті приховує папку від інших програм, найочевиднішою перевагою розміщення файлу NOMEDIA в папці на телефоні є приховування приватних зображень або приховання небажаних або зайвих мелодій дзвінка, зображень, відео тощо. Наприклад, ви могли б помістіть свої чутливі фотографії та відео в Секретний зміст альбом у вашій програмі Gallery, а потім додайте до нього файл NOMEDIA, щоб випадковий спостерігач, переглядаючи ваші фотографії, бачив лише те, що ви хочете, щоб вони бачили. Ці файли також корисні в ситуаціях, коли пристрій може отримати значний показник продуктивності, якщо мультимедійний плеєр сканує папку із сотнями або тисячами файлів зображень чи відео. Якщо ви не хочете, щоб програма переглядала будь-яку конкретну папку, ви можете заощадити купу пам’яті та час автономної роботи, позначивши її як папку «без носія». Знання того, для чого використовуються файли NOMEDIA, також корисно, якщо у вашому мультимедійному додатку не відображаються всі ваші фотографії та відео. Наприклад, якщо Google Photos не створює резервні копії файлів у певній папці, ви можете виявити, що це тому, що в ньому є файл NOMEDIA, і в цьому випадку видалення чи перейменування файлу дозволить Google Photos нормально читати вміст.

Як створити або видалити файли NOMEDIA на Android

Файл NOMEDIA потрібно помістити в папку, яка має бути позначена як папка “no media”. Ви можете створити файл, якщо хочете приховати вміст папки, або видалити файл NOMEDIA, щоб показати музику, відео, мелодії дзвінка тощо. Ви можете створювати та видаляти файли NOMEDIA безпосередньо з пристрою за допомогою такої програми, як g (x) labs ‘ Nomedia, або додаток Droida з тим самим іменем. Якщо ви використовуєте одну з лабораторій g (x), переключіть опцію на УВІМК поруч із будь-якою папкою, щоб додати до неї файл .NOMEDIA. Другим натисніть і утримуйте папку, щоб створити цей спеціальний файл; папка стане червоною, вказуючи на те, що в ній є файл NOMEDIA.

Знімки екрану двох програм управління файлами nomedia

Деякі програми провідника файлів, такі як File Manager Pro, дозволяють перейменовувати файли, що означає, що ви можете перейменувати будь-який файл у будь-якій папці, яка буде викликатися .nomedia. Очевидно, однак, це гарна ідея лише у тому випадку, якщо в папці є неважливий файл, з яким ви перейменовані. Будьте дуже обережні, використовуючи програми, які спеціально не створені для роботи з вмістом NOMEDIA. Оскільки програма може не відображати папки NOMEDIA (більшість ні), дані також можуть бути приховані від цієї програми, як у випадку з File Manager Pro. Що це означає, що ви не зможете показати це за допомогою того самого додатка. Інший спосіб створення або видалення файлів NOMEDIA – це з комп’ютера. Встановіть ES File Explorer File Manager на свій Android, а потім відкрийте Мережа > Дистанційний менеджер з меню. Увімкніть функцію віддаленої мережі, а потім з комп’ютера отримайте доступ до FTP-адреси, вказаної в програмі.

Як створити або видалити файли NOMEDIA у Windows

У Windows ви можете відкрити Провідник і ввести адресу на панелі навігації, як показано на зображенні вгорі цієї сторінки. Звідти ви можете створити новий текстовий файл із назвою .nomedia в будь-якій папці або перейменуйте будь-який із файлів, щоб мати розширення файлу NOMEDIA (просто не забудьте також видалити ім’я файлу).

Знімки екрана, на яких показано, як створити файл NOMEDIA у папці Android з Windows

Цей метод також працює, щоб видалити або перейменувати файл NOMEDIA, щоб скасувати прихований ефект. Якщо у вас виникають проблеми зі створенням файлу NOMEDIA зі свого комп’ютера, спочатку відкрийте текстовий редактор, а потім звідти збережіть файл .nomedia файл у папку на вашому комп’ютері (переконайтесь, що файл Зберегти як тип для параметра встановлено значення Усі файли), звідки ви можете скопіювати його в папку на своєму пристрої Android за допомогою з’єднання FTP. На відміну від більшості файлів, немає причин намагатися відкрити файл NOMEDIA. Більшість із них абсолютно порожні, тому перегляд одного в текстовому редакторі все одно нічого не покаже. Єдиний виняток – це якщо ви перейменували фото чи відео .nomedia щоб приховати папку. Якщо це так, перейменування його назад у PNG, JPG, MP4 тощо дозволить вам знову використовувати файл у звичайному режимі.