Skip to content

Що таке файл SFZ?

19 de Червень de 2021

Файл із розширенням SFZ є стисненим файлом SoundFont. При використанні у сумісному програвачі файл SFZ відображає певні параметри, яким повинні дотримуватися зразки аудіофайлів, такі як швидкість, реверберація, цикл, еквалайзер, стерео, чутливість та інші налаштування. Файли SFZ – це лише текстові файли, які зазвичай знаходяться в тій самій папці, що й аудіофайли, на які вони посилаються, наприклад файли WAV або FLAC. Ось приклад базового SFZ-файлу, який показує код, який SFZ-плеєр використовував би для структурування певних аудіофайлів.

Файли SFZ.

Як відкрити файл SFZ

Для перегляду коду файлу SFZ можна використовувати будь-який текстовий редактор. Блокнот входить до складу Windows, або ви можете завантажити інший текстовий редактор, наприклад Notepad ++, який може бути простішим у використанні. Знову ж таки, оскільки файли SFZ – це просто текстові файли, насправді це не так робити що завгодно самі по собі. Хоча ви напевно можете відкрити файл у текстовому редакторі, щоб прочитати, що він робитиме у сумісній програмі, насправді нічого не відбудеться, якщо ви не використовуєте програвач SFZ. Отже, щоб насправді використовувати SFZ-файл, а не просто редагувати його, найкраще скористатися безкоштовною програмою, такою як Polyphone, яка, на нашу думку, є одним з найкращих програвачів та редакторів SFZ. Під час редагування файлу SFZ у цій програмі ви можете зберегти його назад у формат файлу SF2, SF3 або SFZ. Ви також можете використовувати цю програму для експорту відкритого зразкового файлу у формат WAV. Безкоштовне програмне забезпечення sforzando від Plogue також може відкрити SFZ. Він працює у Windows та macOS, перетягуючи файл SFZ у програму. Поки синтаксис правильний у файлі SFZ, програма впізнає як інструкції, так і супровідні аудіофайли. Ми настійно рекомендуємо прочитати сторінки довідки sforzando, якщо ви плануєте використовувати цю програму. Деякі інші інструменти, подібні до двох вищезазначених, які можуть відкривати та використовувати SFZ-файли (а може, також і SF2-файли), включають Rgc: audio sfz, Garritan’s ARIA Player, Native Instruments ‘Kontakt та rgc: audio’s SFZ + Professional. Якщо ви використовуєте Kontakt для відкриття файлу SFZ, переконайтеся, що показати іноземні формати параметр увімкнено. Знайдіть це в Файли меню в межах Переглянути спадне меню.

Як перетворити файл SFZ

Оскільки файл SFZ – це лише текстовий файл, ви не можете перетворити сам файл .SFZ в аудіоформат, такий як WAV, MP3 або будь-який інший аудіофайл. Однак ви можете перетворити аудіофайли на який вказує файл SFZ, використовуючи безкоштовний конвертер аудіо / музики. Пам’ятайте, аудіофайл, який ви хочете конвертувати, можливо, знаходиться в тій самій папці, що і файл SFZ. Безкоштовний інструмент Polyphone, про який ми згадали вище, може бути використаний для перетворення фактичного файлу SFZ у файл Soundfont із розширенням .SF2 або .SF3 через Файл > Експортувати звуковий шрифт. Вам не доведеться перетворювати SFZ у NKI (файл інструмента Контакту) для використання в Контакті, оскільки ця програма може відкривати файли SFZ. Звичайно, якщо вам потрібен файл SFZ у якомусь іншому текстовому форматі, наприклад TXT або HTML, це так само просто, як відкрити текст у текстовому редакторі, а потім зберегти його в новому файлі.

Все ще не можете відкрити?

Найімовірнішою причиною того, чому ваш файл SFZ не відкривається з програмами, зв’язаними вище, є те, що у вас насправді немає файлу SFZ. Перевірте, чи в суфіксі написано “.SFZ”, а не просто щось подібне. Причиною того, що вам потрібно перевірити розширення файлу, є те, що багато файлів мають одні й ті самі літери розширення файлу, хоча вони не відкриваються з однаковими програмами або використовуються для тих самих цілей. Відкриття непов’язаного файлу у вищенаведених програмах може бути причиною того, що ви не можете відкрити файл. Наприклад, у вас дійсно може бути файл саморозпаковування архіву Windows, який закінчується просто .SFX виглядає як файл SFZ. Швидше за все, ви отримаєте повідомлення про помилку, якщо спробуєте відкрити файл SFX у відкривачі або редакторі SFZ. Те саме стосується інших файлів, таких як SFV, SFC, SFPACK, SFK, FZZ, SSF або SFF. Ідея тут полягає в тому, щоб перевірити розширення файлу, а потім дослідити те, з яким ви стикаєтесь, щоб з’ясувати, як відкрити файл або перетворити його в новий формат файлу.