Saltar al contenido

Що таке хмарні обчислення?

8 de junio de 2021

Хмарні обчислення складається з апаратних та програмних ресурсів, доступних в Інтернеті як керовані зовнішні послуги. Ці послуги покладаються на передові програмні програми та висококласні мережі серверних комп’ютерів.

Змістовий покажчик

Види хмарних обчислень

Постачальники послуг створюють системи хмарних обчислень для задоволення загальних потреб бізнесу чи досліджень. Приклади хмарних обчислень включають:

  • Віртуальні ІТ (інформаційні технології): Налаштуйте та розгорніть віддалені зовнішні сервери як розширення до локальної ІТ-мережі компанії.
  • Програмне забезпечення: Використовуйте комерційні програмні програми або розробляйте та віддалено розміщуйте власні програми,
  • Мережеве сховище: Мережеве сховище архівує дані через Інтернет постачальнику, не знаючи фізичного місця зберігання.

Всі хмарні обчислювальні системи, як правило, розроблені для підтримки великої кількості клієнтів та різкого попиту.

Моделі програмного забезпечення як послуги

Хмарні служби, що використовують модель програмного забезпечення як послуги, або SaaS, надають повністю функціональні програми для кінцевих користувачів, навіть незважаючи на те, що програми можуть не проживати на їх локальних комп’ютерах. Постачальники послуг електронної пошти, такі як Gmail та Outlook.com, є додатками SaaS, а також майже будь-якою комп’ютерною програмою, яка працює в браузері. Таким чином, SaaS є найбільш звичним для домашніх споживачів.

Моделі платформи як послуги

Рішення SaaS знаходиться на вершині платформи. Постачальники, які пропонують портфелі платформи як послуги, зазвичай стикаються з корпоративними клієнтами. Продукти PaaS включають віртуальні сервери, операційні середовища, середовища баз даних та будь-які інші проміжне програмне забезпечення компонент, який знаходиться між апаратним забезпеченням та програмою, спрямованою на споживача.

Моделі інфраструктури як послуги

Платформи, в свою чергу, сидять на інфраструктурі. Рішення «Інфраструктура як послуга», як правило, досягають рівня «простого металу» – фізичних серверів, мережевих компонентів та сховища пристроїв, необхідних для функціонування платформ (і, отже, послуг). IaaS популярний серед корпоративних клієнтів, компроміси між швидкістю, вартістю та конфіденційністю, які кожен постачальник балансує по-різному.

Приклади служб хмарних обчислень

Багато різних постачальників пропонують різні види хмарних обчислень:

  • Amazon EC2 – віртуальні ІТ
  • Google App Engine – хостинг додатків
  • Google Apps та Microsoft Office Online – SaaS
  • Apple iCloud – Мережеве сховище
  • DigitalOcean – Сервери (Iaas / PaaS)

Деякі провайдери пропонують послуги хмарних обчислень безкоштовно, а інші вимагають платну підписку.

Як працюють хмарні обчислення

Система хмарних обчислень зберігає свої важливі дані на Інтернет-серверах, а не розподіляє копії файлів даних на окремих клієнтських пристроях. Наприклад, хмарні служби обміну відео, такі як Netflix, передають дані через Інтернет у програвач програвача на пристрої перегляду, а не надсилають клієнтам фізичні диски DVD або BluRay.

Хмарні обчислення використовують пристрої для доступу до програм, що використовують платформи, що підтримуються інфраструктурою.
tebapit / Сем Джонсон

Клієнти повинні бути підключені до Інтернету, щоб користуватися хмарними послугами. Наприклад, деякі відеоігри в мережевій службі Xbox можна отримати лише через Інтернет (не на фізичному диску), тоді як деякі інші ігри також не можна грати без підключення. Деякі галузеві оглядачі очікують, що хмарні обчислення в найближчі роки будуть постійно зростати. Chromebook – це один із прикладів того, як усі персональні комп’ютери можуть розвиватися в майбутньому відповідно до цієї тенденції – пристрої з мінімальним місцевим місцем для зберігання та кількома локальними програмами, крім веб-браузера (за допомогою якого здійснюється доступ до Інтернет-програм та служб).

Хмарні обчислення плюси і мінуси

Як і будь-яка нова руйнівна технологія, хмарні обчислення пропонують сильні та слабкі сторони, які розробники та споживачі повинні ретельно оцінювати. Постачальники послуг несуть відповідальність за встановлення та підтримку базової технології в хмарі. Деякі бізнес-клієнти віддають перевагу цій моделі, оскільки вона обмежує їх власний тягар необхідності підтримувати інфраструктуру. І навпаки, ці клієнти відмовляються від контролю управління системою, покладаючись на постачальника, який забезпечує необхідний рівень надійності та продуктивності. Подібним чином, домашні користувачі стають дуже залежними від свого інтернет-провайдера в моделі хмарних обчислень: Тимчасові відключення та більш низька швидкість широкосмугового зв’язку, які сьогодні є незначною неприємністю, стають значною проблемою в повністю хмарному світі. З іншого боку, – стверджують прихильники хмарних технологій – така еволюція, швидше за все, змусить інтернет-провайдерів продовжувати покращувати якість своїх послуг, щоб залишатися конкурентоспроможними. Системи хмарних обчислень, як правило, призначені для пильного відстеження всіх системних ресурсів. Це, в свою чергу, дозволяє постачальникам стягувати з клієнтів комісію, пропорційну використанню їх мережі, зберігання та обробки. Деякі клієнти віддають перевагу такому підрахованому підрахунку рахунків, а не економії грошей, тоді як інші віддають перевагу фіксованій підписці, щоб забезпечити передбачувані щомісячні або річні витрати. Використання хмарних обчислювальних середовищ, як правило, вимагає надсилання даних через Інтернет та зберігання їх у системі, керованій постачальником. Ризики конфіденційності та конфіденційності, пов’язані з цією моделлю, повинні бути порівняні з вигодами та альтернативами.

Підсумок для споживачів

Середній споживач, що не займається інформаційними технологіями, виграє від технологій SaaS / PaaS / IaaS завдяки меншій вартості, швидшому часу розгортання та збільшеній гнучкості, яку пропонують ці рішення. Хоча деякі люди вважають за краще володіти ліцензією замість незмінного програмного забезпечення, інші задовольняються тим, що використовують програмне забезпечення на основі передплати, яке вимагає підключення до Інтернету.