Saltar al contenido

Що таке шифрування передавання файлів?

19 de septiembre de 2022

Шифрування даних під час їх переміщення з одного пристрою на інший називається шифруванням передачі файлів. Шифрування передачі файлів допомагає запобігти тому, хто прослуховує або збирає інформацію під час передачі даних, від можливості прочитати та зрозуміти, що передається. Цей тип шифрування здійснюється шляхом скремблування даних у формат, який не читається людиною, а потім розшифрування їх назад до читабельної форми, коли вони досягають місця призначення.

Шифрування передавання файлів відрізняється від шифрування зберігання файлів, тобто шифрування файлів, які є зберігається на пристрої, а не під час їх переміщення між пристроями.

Змістовий покажчик

Коли використовується шифрування передавання файлів?

Шифрування передавання файлів зазвичай використовується лише тоді, коли дані переміщуються з одного комп’ютера на інший комп’ютер або сервер через Інтернет, хоча його також можна побачити в речах, які є набагато менш віддаленими, як-от системи бездротових платежів. Приклади передачі даних, які зазвичай зашифровані, включають грошові перекази, надсилання/отримання електронних листів, онлайн-покупки, вхід на веб-сайти та багато іншого навіть під час стандартного перегляду веб-сторінок. Кілька мобільних програм обміну повідомленнями підтримують форму шифрування передачі файлів, яка називається наскрізним шифруванням, де повідомлення у формі пакетів даних (маленькі файли) шифруються між відправником і одержувачем. У кожному з цих випадків може бути застосовано шифрування передавання файлів, щоб ніхто не міг прочитати дані під час їх переміщення з одного місця в інше.

Швидкість передачі файлів шифрування

Додаток, імовірно, використовуватиме алгоритм шифрування передавання файлів, який використовує ключ шифрування довжиною 128 або 256 біт. Обидва надзвичайно безпечні та навряд чи можуть бути зламані поточними технологіями, але між ними є різниця, яку слід розуміти. Найпомітніша різниця в цих бітрейтах полягає в тому, скільки разів вони повторюють свій алгоритм, щоб зробити дані нечитабельними. 128-бітний варіант запустить 10 раундів, тоді як 256-бітний повторює свій алгоритм 14 разів. З огляду на все, ви не повинні вирішувати, чи варто використовувати одну програму замість іншої лише тому, що одна використовує 256-бітне шифрування, а інша ні. Обидва є надзвичайно безпечними, вимагаючи величезної потужності комп’ютера та багато часу, щоб зламати їх.

Шифрування передачі файлів за допомогою програмного забезпечення резервного копіювання

Більшість онлайнових служб резервного копіювання використовуватимуть шифрування передачі файлів для захисту даних під час завантаження файлів в Інтернет. Це важливо, тому що дані, які ви створюєте резервну копію, можуть бути дуже особистими, а доступ до них не буде зручним для будь-кого. Без шифрування передавання файлів будь-хто з технічними знаннями міг би перехопити та скопіювати для себе будь-які дані, які переміщуються між вашим комп’ютером і тим, на якому зберігатимуться ваші резервні копії даних. З увімкненим шифруванням будь-яке перехоплення ваших файлів було б безглуздим, оскільки дані не мали б жодного сенсу.