Saltar al contenido

Що таке інструмент сканування?

16 de julio de 2021

Інструмент сканування – це автомобільний діагностичний інструмент, який може мати широкий спектр функцій. Засоби сканування зазвичай включають зчитувач коду, можливість перегляду та сортування даних у реальному часі та певний тип бази знань. Професійні засоби сканування включають великі бази знань, діагностичні процедури, а іноді навіть мають вбудовані приціли, мультиметри та інші діагностичні засоби.

Змістовий покажчик

Що може засіб сканування?

Інструменти сканування призначені для взаємодії з системою “вбудованої діагностики” автомобіля, щоб полегшити процес діагностики. Таким чином, вони дуже схожі на зчитувачі автомобільних кодів. Їх можна підключити до розетки OBD-I або OBD-II, читати та очищати коди та переглядати зчитування даних з різних датчиків. Однак засоби сканування виходять за рамки цієї базової функціональності.

Зображення героя
На додаток до зчитування та очищення кодів, засіб сканування може мати можливість:

 • Зберігайте та відтворюйте дані в реальному часі
 • Дані графіків
 • Ознайомтесь із загальними та специфічними кодами виробників
 • Відображати очікувані коди
 • Надайте визначення кодів несправностей
 • Надайте процедури або поради щодо усунення несправностей

Незважаючи на те, що здатність читати та очищати коди є важливою, додаткова функціональність, яку надає хороший інструмент сканування, може бути надзвичайно корисною для діагностики проблеми. Зокрема, OBD-II можуть забезпечувати величезний обсяг даних з різних датчиків, саме тому багато сканерів мають можливість зберігати та відтворювати дані в режимі реального часу. Це може дозволити вам перевірити керування автомобілем, а потім переглянути запис конкретних показань вихідних даних датчика під час роботи.

Як користуватися інструментом сканування

Точна процедура використання інструменту сканування залежить від того, чи має ваш автомобіль OBD-I або OBD-II. Деякі автомобілі з OBD-I також мають унікальні кроки або процедури, а деякі взагалі не призначені для роботи з інструментами сканування. Ось основні етапи використання інструмента сканування:

 1. Якщо сканер має кілька варіантів роз’ємів, визначте правильний роз’єм і приєднайте його до інструменту.

 2. Підключіть роз’єм для сканера до порту OBD-I або OBD-II на транспортному засобі. Порти OBD-II, як правило, знаходяться під бортом водія приладової панелі або на центральній консолі, і іноді вони приховані оздобленням. Роз’єми OBD-I зазвичай знаходяться під бортом водія приладової панелі або в моторному відсіку.

 3. Вставте ключ у запалювання та поверніть запалювання у положення аксесуарів.

 4. Якщо інструмент сканування не вмикається автоматично, зверніться до керівництва користувача та увімкніть його.

 5. Якщо потрібно, введіть ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN) в інструмент сканування.

 6. Шукайте варіант сканування на інструменті сканування. Можливо, є фізична кнопка, або вам може знадобитися прокрутити параметри екранного меню.

 7. Зачекайте, поки сканування завершиться, і зафіксуйте всі коди несправностей.

 8. Скористайтеся вбудованою базою знань сканера або шукайте в Інтернеті додаткову інформацію про коди несправностей.

 9. Залежно від вашого конкретного інструмента сканування, ви також зможете переглянути збережені дані та очікувані коди для отримання більш корисної діагностичної інформації.

 10. Після того, як ви діагностували та усунули проблему, скористайтеся інструментом сканування, щоб очистити коди несправностей. Потім вам доведеться їздити на транспортному засобі, доки прилад сканування не повідомить, що всі монітори готовності працюють.

Важливість баз знань інструменту сканування

На додаток до взаємодії з бортовою системою діагностики транспортного засобу, інше найважливіше, що може виконувати інструмент сканування, – це надання вам певної бази знань. Конкретна інформація, що міститься в цьому типі бази знань, варіюється в залежності від виробника інструменту сканування, але майже неможливо перебільшити важливість належної інформації щодо усунення несправностей. Якщо у вас немає відповідного попереднього досвіду з конкретною проблемою, з якою ви стикаєтесь, хороша база знань може заощадити вам надзвичайно багато часу. Сканери, що містять інформацію щодо усунення несправностей та інші поради, зазвичай надають вам визначення коду, потенційні несправності, які можуть призвести до надсилання цього коду, та тести, які ви можете зробити для виявлення першопричини проблеми.

Особливості преміум-сканера

Найкращі інструменти сканування, по суті, надають вам «універсальний магазин», який включає в себе функцію зчитування коду та даних, розширені бази знань та поради щодо усунення несправностей, а також вбудований пристрій для вимірювання та інші лічильники. Деякі з цих інструментів, такі як професійний Snap-On MODIS, надзвичайно дорогі, але вони надають вам усі інструменти, необхідні для виявлення, тестування та діагностики невдалих компонентів.

Альтернативи преміум-інструменту сканування

Незважаючи на те, що інструменти сканування професійного класу можуть бути надмірно дорогими, ви можете досягти більшої частини тієї ж функціональності, не розбиваючи гроші. Деякі речі, які ви можете мати у своєму наборі інструментів, включають:

 • хороший інструмент сканування споживача або сканер ELM327
 • мультиметр і, якщо можливо, дальність
 • доступ до Інтернету

Хоча в Інтернеті ресурси не забезпечують пряму заміну 1: 1 тієї інформації про усунення несправностей, яку ви отримуєте за допомогою інструмента сканування професійного класу, це, безумовно, більш доступний спосіб. Хороший споживчий інструмент сканування (або сканер ELM327 та відповідне програмне забезпечення) допоможе вам досягти правильного шляху, і ви можете доповнити інформацію, яку надає ваш інструмент, онлайн-діаграмою коду OBD-II та інформацією про усунення несправностей. Після того, як ви відстежите ймовірного винуватця, такі інструменти, як мультиметр і сфера дії, допоможуть вам визначити, чи є певні компоненти поганими.