Skip to content

Що таке BlackBerry?

30 de Квітень de 2021

Ви можете почути, як люди згадують BlackBerry і підозрюють, що вони не говорять про фрукти. Швидше за все, мова йде про смартфон BlackBerry. BlackBerry – це смартфон канадської компанії BlackBerry Limited (раніше Research In Motion). Телефони BlackBerry відомі своєю обробкою електронної пошти та функціями безпеки, і їх часто вважають пристроями, орієнтованими на бізнес, незважаючи на зусилля BlackBerry приєднатися до споживчого ринку.

Історія пристрою BlackBerry

Research in Motion (RIM) випустив пейджер BlackBerry 850 у 1999 році. КПК BlackBerry почали працювати лише як пристрої; їх не можна використовувати для здійснення телефонних дзвінків. Ранні моделі були двосторонніми пейджерами з повними клавіатурами QWERTY. Їх в основному використовували ділові люди для бездротової розсилки повідомлень туди-сюди. Незабаром RIM додав можливості електронної пошти до своїх пристроїв BlackBerry, які ставали дедалі популярнішими серед юристів та інших корпоративних користувачів. Ранні пристрої електронної пошти BlackBerry мали повноцінну клавіатуру QWERTY та монохромні екрани, але все ще не мали функцій телефону. BlackBerry 5810, який був випущений в 2002 році, був першим BlackBerry, який додав функціональність телефону. Це виглядало як єдині пристрої RIM, які зберегли однакову форму присідання, клавіатуру QWERTY та монохромний екран. Для здійснення голосових дзвінків потрібні були гарнітура та мікрофон, оскільки динамік не був вбудований. Серія BlackBerry 6000, також запущена в 2002 році, була першою з інтегрованою функціональністю телефону, тобто користувачі не потребували зовнішньої гарнітури для здійснення дзвінків . Серія 7000 додала кольорові екрани і дебютувала клавіатура SureType, модифікований формат QWERTY з двома літерами на більшості клавіш, що дозволило використовувати телефони менших розмірів. Телефони BlackBerry цієї епохи включали BlackBerry Bold, Curve 8900 та дуже злісний BlackBerry Storm, який відмовився від фізичної клавіатури на користь сенсорного екрану. Телефони BlackBerry незабаром отримали всі кольорові екрани, безліч програмного забезпечення та можливості телефону. Вони залишались вірними корінню BlackBerry як поштовий пристрій: смартфони BlackBerry пропонують одні з найкращих обробок електронної пошти, які ви знайдете на смартфоні. На жаль для Research in Motion, конкуренція смартфонів була жорстокою, і компанія була змушена спробувати кілька різних речей, щоб конкурувати в цій галузі. BlackBerry позбувся власної ОС і випустив останні смартфони з ОС Android від Google – BlackBerry Priv, DTEK50 та DTEK60, який був останнім телефоном, розробленим у компанії BlackBerry.

Майбутнє BlackBerry

BlackBerry звернувся до корпоративного програмного забезпечення та послуг. Він зосереджений на забезпеченні та керуванні кінцевими точками Інтернету речей за допомогою BlackBerry Secure наскрізного рішення Enterprise of Things. BlackBerry спільно з виробником TCL Corporation випускає смартфони BlackBerry за межами США. Компанія TCL незабаром випустила BlackBerry KeyONE в США. Приєдналася до DTEK50, DTEK60, а потім і BlackBerry Motion як смартфони BlackBerry, доступні в США в 2018 році.