Saltar al contenido

Що таке Deep Fake?

17 de julio de 2021

Deep Fake – це підроблені зображення, аудіо- та відеозаписи, які звучать і виглядають справжніми. Саме слово deepfake – це портманто глибокого навчання та підробки, яке стосується того, як машинне навчання та штучний інтелект використовуються для створення цих підробок. Глибоко підроблена технологія була використана для несерйозних розважальних цілей, але вона також вкладала слова в уста політиків, включала шахрайство в соціальній інженерії і навіть передавала обличчя знаменитостей у порнографічний контент без згоди.

Тім Гембл / EyeEm / Гетті

Змістовий покажчик

Як створюються глибокі підробки?

Це може звучати як наукова фантастика чи магія голлівудських спецефектів, але глибока фейкова технологія напрочуд доступна. Найпоширенішим методом є заміна обличчя глибокою підробкою, яка замінює обличчя людини у відео на обличчя іншої людини. Цей метод заміни обличчя покладається на передачу відеоданих оригінальної особи та фотографій обличчя, що замінюється, до алгоритму ШІ. ШІ аналізує оригінальне обличчя та нове обличчя, знаходить схожість та відображає нове обличчя на існуючому відеокадрі за кадром. Весь процес створення глибокої підробки може бути автоматизований веб-службами, але алгоритми ШІ також доступні для завантаження, що дозволяє кожному, хто має достатній досвід, створювати глибокі підробки на своєму домашньому комп’ютері. Подібні процеси можна використовувати для створення підроблених зображень, які виглядають справжніми, анімують нерухомі фотографії, використовуючи дані руху від актора, і навіть реалістично імітують голос людини. Все це покладається на штучний інтелект для розбиття вхідних даних, таких як фотографії, відео та аудіозаписи, а потім синтезує нові засоби масової інформації, які неможливо відрізнити від справжніх.

Кілька глибоких фальшивих прикладів

Багато глибоких фейків є зловмисними, наприклад, вкладання слів у рот політику, або порнографічного характеру, але ця технологія також використовується для більш легких способів. Ось кілька глибоких підробок, які ви можете перевірити самі:

  • Джордж Лукас та Гаррісон Форд: Це глибоке фейкове відео – лише одне із серії жартівливих відео Collider, які знімають талановитих імпресіоністів і замінюють їх обличчя знаменитостями. У цьому прикладі Джордж Лукас і Гаррісон Форд реагують на Бебі Йоду з Мандалорський.
  • The Rock deep faked into The Rock: У цій глибокій підробці від Corridor Crew вони використовують глибоку фальшиву технологію, щоб виправити дивовижне зображення Дуейна Джонсона як Короля Скорпіонів, подавши відеоінформаційні дані Джонсона про штучний інтелект з того самого фільму.
  • Губа Генрі Кавілла зафіксована у Супермена: артисти VFX були змушені приховувати вуса Кавілла в деяких сценах Ліги Справедливості з мультиплікаційними результатами. Це пліч-о-пліч порівняння показує, наскільки кращим може бути глибокий фейк.
  • Обличчя Арнольда Шварценеггера на Білла Хадера: У цьому кліпі Білл Хадер видає себе за голос Арнольда, а обличчя Арнольда глибоко фальшиве Ctrl Alt Face на тілі Хадера. Ефект знімається, коли Хадер використовує свій звичайний голос, і застосовується, коли він видає себе за Шварценеггера.
  • Голос Джо Рогана, глибоко сфальсифікований ШІ: у цьому кліпі звук з подкасту Джо Рогана подавався в алгоритм ШІ для створення реалістичної голосової моделі, здатної сказати практично що завгодно.

Як ви помічаєте глибокі підробки?

У міру розвитку технологій стає все важче виявити різницю між глибокою підробкою та справжньою. Деякі легше помітити, ніж інші, але найкращі виглядають і звучать надзвичайно реально. Вам буде легше виявляти ті, які створили аматори, які не можуть скористатися масою досвіду та обробної потужності, але ви повинні бути уважними до виявляючих ознак втручання ШІ. Ось як можна виявити глибоку підробку:

  1. Подивіться на краї обличчя: Якщо ШІ не забезпечував достатньо вхідних даних, нове обличчя може бути незграбно наклеєне на оригінальну голову, створюючи очевидні лінії розмежування або приводячи до форми обличчя, яка виглядає неправильно.
  2. Огляньте волосся: Якщо ви бачите, як окремі волоски перетинаються по обличчю, це, мабуть, справжнє відео. ШІ відчуває труднощі з генеруванням реалістичного волосся, і окремі волосся зазвичай не видно в частинах відео, створених ШІ.
  3. Зверніть увагу на рот і зуби: ШІ зазвичай має проблеми з генерацією окремих зубів, які легко виявити, якщо відео має достатньо високу роздільну здатність. Також зверніть увагу на будь-які помилки, коли рот відкривається і закривається.
  4. Якщо людина відводить погляд, призупиніть відео: Глибокі підробки дуже добре справляються, коли людина стикається з камерою, але вони можуть боротися, перемикаючись на профільний знімок або якщо людина повністю відвертається від камери.
  5. Остерігайтеся невідомих джерел інформації: Хоча можливо, щоб довірене джерело було обмануто і запустило глибоку фейк, як нібито це справжнє, ви набагато рідше схиляєтеся до того, щоб дотримуватися надійних джерел новин.