Skip to content

Що таке Digital Twin?

16 de Червень de 2021

Концепція цифрового близнюка, яку іноді називають тінню пристрою, існує вже деякий час, але з появою штучного інтелекту та Інтернету речей ця концепція починає набувати все більшої популярності. Але що саме таке цифровий близнюк і чому це має значення?

Що таке Digital Twin?

Простіше кажучи, цифровий близнюк – це віртуальна модель, що імітує фізичний процес, послугу або систему. Незважаючи на те, що фраза може викликати зображення тривимірної комп’ютерної моделі, яка виглядає як її реальний аналог, цифровий близнюк також може бути більш абстрактним, орієнтованим на те, що робить продукт і як він працює, а не на його зовнішній вигляд. Створюючи цифровий прояв реального активу, дизайнери та інженери можуть легше перевірити ефективність та виявити проблеми, не вимагаючи фізичного прототипу кожної ітерації. Кінцевим ефектом цього є скорочення простоїв та можливість кращого планування в майбутньому.

Олівер Берстон / Getty Images

Звідки виникла концепція цифрових близнюків?

Майкл Грівз з Мічиганського університету вперше представив ідею цифрового моделювання в реальному часі для фізичних об’єктів у 2002 році. На той час ця концепція називалася Модель дзеркальних просторів, але з роками фраза “цифровий близнюк” стала більш впізнаваний термін для того, що в першу чергу зазначив Скорботний. З цього часу цифрові близнюки були прийняті та побудовані в цілому ряді галузей промисловості, включаючи аерокосмічну, медичну та автомобільну галузі.

Як працює Digital Twin?

Цифровий близнюк використовує датчики для фіксації поточного стану фізичного об’єкта, включаючи його положення, робочий стан, склад тощо. Потім вихідні дані передаються віртуальному аналогу майже в реальному часі, що дозволяє проводити діагностику та тестування прогнозу. Синтаксичний аналіз, обробка та моделювання даних може відбуватися в локальній або хмарній мережі, що дозволяє проводити тестування деталей та елементів, до яких фізично важко дістатись.

Приклади цифрових технологій Твін

Ключовою перевагою цифрових близнюків є можливість збирати та аналізувати дані з географічно розподілених продуктів. Хорошим прикладом цифрового близнюка на роботі є космічна галузь. Можливість проводити аналіз на кораблі в режимі реального часу під час подорожі в космосі дозволяє інженерам виявляти та пом’якшувати потенційні проблеми до їх виникнення. Цифрові близнюки також можуть бути корисними для розуміння диспропорцій між двома однаковими предметами, які знаходяться не в одному місці. Наприклад, два електромобілі на одній фабриці можуть опинитися у споживачів, які живуть в різному кліматі. Можливість віддалено збирати дані з автомобіля, який їхав у жаркій Неваді та іншого в холодному Мічигані, дозволяє виробнику автомобілів побачити, як погода впливає на ефективність роботи акумулятора. Використовуючи цифровий близнюк, автовиробник може провести ряд тестів ШІ для діагностики проблем або виявлення нових показників ефективності без необхідності перевіряти ці транспортні засоби в їх реальному середовищі.