Skip to content

Що таке DLL-файл?

1 de Липень de 2021

Що знати

  • Файл DLL – це файл Dynamic Link Library.
  • Вони можуть використовуватися багатьма програмами для спільного використання функцій.
  • Більшість людей мають справу з ними лише тоді, коли потрібно виправити помилки DLL.

У цій статті описано, що таке файли DLL, як і чому вони використовуються, і що робити, якщо у вас є помилка DLL.

Що таке DLL-файл?

Файл DLL, скорочення від Бібліотека динамічних посилань, – це тип файлу, який містить інструкції, до яких інші програми можуть звертатися для виконання певних дій. Таким чином, кілька програм можуть ділитися здібностями, запрограмованими в один файл, і навіть робити це одночасно. Наприклад, кілька різних програм можуть використовувати всі дуже корисний.dll файл (це, звичайно, складено), щоб знайти вільний простір на жорсткому диску, знайти файл у певному каталозі та надрукувати тестову сторінку на принтері за замовчуванням. На відміну від виконуваних програм, таких як програми з розширенням файлу EXE, файли DLL не можна запускати безпосередньо, а натомість їх повинен викликати інший вже запущений код. Однак бібліотеки DLL мають той самий формат, що і EXE, а деякі можуть навіть використовувати розширення файлу .EXE. Хоча більшість бібліотек Dynamic Link закінчуються розширенням файлу .DLL, інші можуть використовувати .OCX, .CPL або .DRV.

Файли DLL.

Виправлення помилок DLL

Файли DLL, через те, скільки їх існує і як часто вони використовуються, зазвичай є предметом великого відсотка помилок, виявлених під час запуску, використання та вимкнення Windows. Хоча це може бути просто завантажити відсутній або не знайдено DLL-файл, це рідко найкращий спосіб піти. Докладніше про це див. У нашій статті Важливі причини НЕ завантажувати файли DLL. Якщо ви отримуєте помилку DLL, найкраще знайти інформацію щодо усунення несправностей, що стосується цієї проблеми DLL, щоб ви впевнені, що вирішили її правильно і назавжди. Ми можемо навіть мати спеціальний посібник з виправлення для того, хто у вас є. В іншому випадку перегляньте наш розділ «Як виправити помилки DLL», щоб отримати загальні поради.

Детальніше про файли DLL

Слово “динамічний” в бібліотеці динамічних посилань використовується, оскільки дані використовуються в програмі лише тоді, коли програма активно закликає їх, а не завжди мати дані в пам’яті. Багато файлів DLL доступні в Windows за замовчуванням, але сторонні програми також можуть їх встановити. Однак незвично відкривати файл DLL, оскільки насправді ніколи не потрібно редагувати його, крім того, це може спричинити проблеми з програмами та іншими бібліотеками DLL. Однак, якщо ви знаєте, що робите, хакер ресурсів – це один із способів зробити це. Файли DLL корисні, оскільки вони можуть дозволити програмі розділити різні компоненти на унікальні модулі, які потім можна додати або видалити для включення або виключення певних функціональних можливостей. Коли програмне забезпечення працює таким чином із бібліотеками DLL, програма може використовувати менше пам’яті, оскільки не потрібно завантажувати все одночасно. Крім того, бібліотеки DLL забезпечують можливість оновлення частин програми без необхідності перебудовувати або переінсталювати всю програму. Вигода навіть посилюється, коли більше, коли програма використовує DLL, оскільки всі програми можуть скористатися перевагами оновлення з цього єдиного файлу DLL. Елементи керування ActiveX, файли на панелі керування та драйвери пристроїв – це деякі файли, які Windows використовує як бібліотеки Dynamic Link. Відповідно, ці файли використовують розширення OCX, CPL та DRV. Коли DLL використовує вказівки з іншої DLL, перша перша тепер залежить від другої. Це полегшує розрив функціональних можливостей DLL, оскільки замість того, щоб існувати ймовірність несправності лише першої, тепер це залежить і від другої, що вплине на першу, якщо у неї виникнуть проблеми. Якщо залежну бібліотеку DLL оновити до нової версії, замінити на стару версію або видалити з комп’ютера, програма, що спирається на файл DLL, може перестати працювати належним чином. Ресурсні бібліотеки DLL – це файли даних, які мають той самий формат файлів, що й DLL, але використовують розширення файлів ICL, FON та FOT. Файли ICL є бібліотеками значків, тоді як файли FONT та FOT – файлами шрифтів.