Saltar al contenido

Що таке Firefox Quantum?

27 de julio de 2021

Firefox Quantum (раніше відомий як Firefox) – це безкоштовний веб-браузер з відкритим кодом, створений Mozilla. Окрім того, що дуже легкий, браузер Quantum, написаний на мові програмування Rust, запустився з низкою нових функцій, включаючи інтегровану кишеню для збереження вмісту на льоту, покращення конфіденційності, наприклад, захист відстеження, та скріншоти з двома клацаннями миші. Капітальний ремонт не просто зробив Firefox швидшим та легшим на системних ресурсах – він також додав більш сучасний інтерфейс у мінімалістському стилі. Використовуючи мову дизайну Photon, розробники Mozilla створили інтуїтивний досвід перегляду, який відображає більше веб-вмісту.

Змістовий покажчик

Firefox – це швидкий багатопроцесорний браузер

До оновлення Firefox раніше запускав усе в одному процесі. Якщо веб-сайт або веб-сторінка завантажуються погано, весь браузер працює повільно. Це також означало, що якщо вкладка вийде з ладу, зазнає збою весь браузер. Однак за допомогою Firefox Quantum ви можете контролювати, скільки процесів запускає браузер; за замовчуванням Quantum використовує чотири процеси для перегляду та відтворення веб-вмісту. Більшість сучасних комп’ютерів оснащені багатоядерним процесором, тому налаштування за замовчуванням добре працюють для звичайного користувача. Однак, щоб змінити максимальну кількість процесів, які використовує Firefox, виконайте наведені нижче дії.

 1. Йти до Інструменти.

 2. Виберіть Варіанти.

 3. Прокрутіть вниз до Продуктивність, потім зніміть прапорець Використовуйте рекомендовані параметри продуктивності.

 4. Поставте або зніміть прапорець Використовуйте апаратне прискорення, якщо воно доступне. Цей параметр необов’язковий. Якщо цей параметр увімкнено, Firefox використовує вашу графічну карту для відображення веб-вмісту на основі медіа.

 5. Розгорніть Обмеження процесу вмісту , а потім виберіть із Від 1 до 7.

Quantum Browser використовує менше пам’яті, ніж Chrome

Окрім того, що Quantum вдвічі швидший за Firefox 52, він використовує на 33% менше пам’яті, ніж Google Chrome.

Знімок екрану, що порівнює використання пам'яті для браузера Firefox Quantum та Chrome.

Запуск обох браузерів окремо з однаковою кількістю відкритих вкладок дав результати, близькі до заяв Mozilla.

Firefox Quantum пропонує покращену конфіденційність

Випуск Quantum представив можливість увімкнути захист від відстеження під час звичайного перегляду. Раніше ця опція була доступна лише в режимі приватного перегляду. Захист від відстеження блокує онлайн-трекери реєстрацію даних про вашу поведінку та звички веб-перегляду. Якщо увімкнено, кілька рекламних оголошень або веб-інструментів можуть завантажуватися або працювати неправильно, але загальна швидкість перегляду та швидкість перегляду покращаться. Можливість додавати винятки та змінювати список блоків доступна для більшої настройки. Щоб увімкнути захист від відстеження:

 1. Йти до Інструменти.

 2. Виберіть Варіанти.

 3. Виберіть Конфіденційність та безпека з лівої панелі.

 4. Прокрутіть вниз до Захист від відстеження, потім виберіть Завжди.

  Знімок екрану функції захисту від відстеження Firefox.

Зробіть знімки екрана безпосередньо з адресного рядка

Firefox Quantum пропонує вбудований параметр захоплення екрана, доступний зі спадного меню Дії сторінки. За допомогою інструмента обрізання виберіть певний розділ сторінки, захопіть видиму частину або зробіть знімок усієї сторінки.

Зробіть знімки екрана з адресної панелі браузера Quantum.

Знімки екрану можна скопіювати в буфер обміну, зберегти локально або завантажити у хмарне сховище Firefox. Щоб зробити знімок екрана, відкрийте меню вертикального еліпсиса у крайній правій частині адресного рядка, а потім виберіть Зробіть знімок екрана.

Автоматичне відновлення сеансів перегляду Firefox

Опція відновлення попередніх сеансів браузера доступна вже деякий час через меню Історія. Однак функція автоматичного відновлення попереднього сеансу під час запуску Windows була частиною випуску Firefox 61.02. Незважаючи на те, що за замовчуванням увімкнено, ви можете ще раз перевірити, чи ввімкнено відновлення сеансу, виконавши такі дії:

 1. Йти до Інструменти.

 2. Виберіть Варіанти.

 3. Поставте або зніміть прапорець Відновити попередній сеанс.

  Знімок екрана з опцією відновлення попередньої сесії Firefox.

Старіші застарілі доповнення (плагіни NPAPI) більше не підтримуються браузером. Просуваючись вперед, Firefox працюватиме лише з WebExtensions, які, на думку Mozilla, можуть виконати майже все, що може плагін.