Saltar al contenido

Що таке Google Play Protect і як він працює?

1 de mayo de 2021

Google Play Protection – це вбудована програма захисту, яка може утримувати небажане або небезпечне програмне забезпечення (яке часто називають шкідливим програмним забезпеченням) поза вашим пристроєм. Шкідливе програмне забезпечення може спричинити хаос на вашому смартфоні або планшеті Android, спричиняючи його поведінку нестабільно, а іноді і порушуючи вашу особисту інформацію.

SARINYAPINNGAM / iStock / Getty Images Plus
Використовуючи власні алгоритми, які завжди вивчають і адаптуються до нових загроз, Google Play Protect регулярно оновлюється для ефективної боротьби з останніми шкідливими програмами. Він автоматично сканує ваш телефон або планшет у фоновому режимі, перевіряючи наявність шкідливих програм чи інших способів поведінки, які можуть зробити вас вразливими.

Змістовий покажчик

Як працює Google Play Protect?

Коли ви завантажуєте новий додаток із магазину Google Play, Protect запускає поглиблену перевірку його безпеки. Якщо нещодавно завантажену програму визнано шкідливою чи порушує Політику щодо небажаного програмного забезпечення Google, ви отримуєте повідомлення, яке повідомляє вас про потенційну проблему до завершення процесу встановлення. На цьому етапі ви можете зупинити завантаження та видалити всі пов’язані файли з пристрою, що настійно рекомендується. Google Play Protect також періодично сканує ваш пристрій на наявність шкідливих програм, які могли бути встановлені раніше, особливо тих, що походять з інших джерел, крім магазину Google Play. Якщо програма вважається безпосередньою загрозою, Google Play Protect може відразу вимкнути або видалити її навіть без вашого явного дозволу. У будь-якому випадку ви отримуєте сповіщення з детальною інформацією про вжиті дії. Крім того, у будь-який час, коли додаток має можливість отримати доступ до вашої особистої інформації, Play Protect попереджає вас про те, що воно порушує Політику розробника Google і рекомендує відключити або видалити його. Програми час від часу видаляються з магазину Google Play, якщо вони виявляються порушенням вищезазначеної Політики для розробників. Якщо на вашому пристрої встановлено одну з цих програм, Google Play Protect інформує вас про цю дію та пропонує можливість видалення програми з вашого пристрою. Робити це настійно рекомендується у цих випадках. Якщо програма непридатна для Google Play Store, вона, ймовірно, не повинна залишатися на вашому смартфоні чи планшеті. Google Play Protect також відстежує мережеві з’єднання та URL-адреси, які ви відвідуєте через браузер, попереджаючи вас, коли веб-сторінка або інший спосіб передачі не є безпечним.

Як переглянути свій статус захисту Google Play

Окрім надсилання сповіщень за необхідності, Google Play Protect фактично виконує всю свою роботу за кадром. Ви можете подивитися, які програми нещодавно відскановано, а також їх поточний стан, дотримуючись інструкцій нижче.

 1. Торкніться значка Play Store на головному екрані пристрою.

 2. Виберіть Меню кнопка, представлена ​​трьома горизонтальними лініями і розташована у верхньому лівому куті екрана.

  На головному екрані Android відображається піктограма і значок меню Play Store

 3. Коли з’явиться висувне меню, торкніться Грати в Protect для відображення Інтерфейс Google Play Protect.

 4. Подивіться у верхній частині екрана на ваш поточний статус, зауваживши, чи не було виявлено шкідливих програм. Безпосередньо під статусом знаходиться список нещодавно відсканованих програм, а також дата та час останнього сканування.

  Меню магазину Google Play і статус Google Play Protect

Як вимкнути Google Play Protect

Увімкнено за замовчуванням, Google Play Protect можна будь-коли вимкнути, виконавши ці дії. Ми не рекомендуємо вимикати Google Play Protect, якщо у вас немає нагальної причини для цього. Якщо вам абсолютно потрібно вимкнути Play Protect, вам слід розглянути можливість відновлення цієї функції якомога швидше після того, як це станеться.

 1. Торкніться значка Play Store на головному екрані пристрою.

 2. Виберіть Меню кнопка, представлена ​​трьома горизонтальними лініями і розташована у верхньому лівому куті екрана.

  На головному екрані Android показано піктограму і значок меню Play Store

 3. Коли з’явиться висувне меню, торкніться Грати в Protect.

 4. Торкніться значка Налаштування значок, представлений шестернею і розташований у верхньому правому куті.

  Параметр Play Protect та налаштування передач

 5. Налаштування Play Protect тепер мають бути видимими. Торкніться кнопки Увімк. / Вимк. (Зелена) поруч із Перевірити пристрій на наявність загроз безпеці опцію в положення Вимк

 6. Торкніться гаразд щоб підтвердити, що ви хочете вимкнути цей захист.

  Налаштування та екран підтвердження Google Play Protect

 7. Щоб повторно активувати Google Play Protect у будь-який час, повторіть ці кроки.