Saltar al contenido

Що таке Google Stadia?

24 de abril de 2021

Платформа Google Stadia, яка запускається в листопаді 2019 року, є значним зрушенням в ігровому середовищі. Давайте розглянемо уважніше, щоб побачити, що робить хмарні ігрові послуги такими особливими

Змістовий покажчик

Історія Google Stadia

Найбільш ранні системи запускали ігри в цілому з носіїв, включаючи картриджі та пізніше оптичні диски. Але як щодо нещодавніх «онлайн» ігор? Відмінне питання, але розгляньте гру, як Світ військового мистецтва, в якому ви все ще встановлюєте на свій ПК великий ігровий додаток для відтворення. Гра спілкується із сервером, що керує світом навколо вашого персонажа, а також вашою взаємодією з ним, але дані про нього надсилаються на ваш ПК, який інтерпретує це для вас як руйнівні магічні заклинання та чарівних домашніх тварин. Тут різниться Stadia, оскільки вона використовує архітектуру клієнт-сервер, подібну до поточних «онлайн-ігор», але переносить важку роботу на сервери. Google не перша компанія, яка намагається передавати ігри своїм клієнтам. Технологія віртуалізації існує вже давно, і раніше такі фірми, як OnLive, використовували фірмову технологію, намагаючись надати своїм клієнтам ігровий досвід. Проте вони досягли лише змішаного успіху, проте деякі гри ідуть добре, а інші – не настільки. Зокрема, конкурентні ігри, які вимагають дуже низького відставання, не відповідали очікуванням під час трансляції. Але коли Google оголосив Project Stream у жовтні 2018 року, він продемонстрував це Assassin’s Creed Odyssey відтворюється через веб-браузер Chrome. Це був повноцінний ігровий процес 4K зі швидкістю 60 кадрів в секунду, або порівнянний із тим, що ви мали б, коли б грали на висококласному ПК або консолі. То як же Google може досягти успіху там, де інші зазнавали невдач у минулому?

Платформа Google Stadia

Платформа Google складається з двох основних елементів: серверів у фоновому режимі, які передаватимуть ігри користувачам, та клієнта, який відображатиме графіку та надсилатиме дані. Частковою проблемою попередніх спроб надання послуг потокового передавання ігор було те, що нові компанії намагалися їх запустити. Хоча у них могла бути якась корисна запатентована технологія, яка допомогла, у них також було відносно мало серверів, з якими можна було працювати. Якщо в одній із цих служб є, скажімо, два центри обробки даних, користувачі, які знаходяться далі від цих місць, можуть відчувати відставання під час гри. З іншого боку, Google має величезні ферми серверів, розкидані по всьому світу, що дає їм більше ресурсів для обслуговування геймерів.

Google, Inc.
Google також має велику базу встановлення ігрових клієнтів. Як вже згадувалося раніше, Google Chrome – це платформа, яку Google деякий час використовував для доставки додатків користувачам, а це означає, що будь-який пристрій, на якому може працювати Chrome, може служити клієнтом для ігор Stadia. Єдиною основною вимогою є підключення до Інтернету, досить швидке для підтримки надсилання графіки високої чіткості, що, справедливості заради, є те, що у користувачів попередніх сервісів не було.

Ігровий контролер Stadia - це абсолютно новий пристрій

Google, Inc.
Stadia також запропонує спеціальний ігровий контролер. Це створить пару з пристроями хостингу Chrome, щоб зробити практично будь-яку консоль Stadia. Геймери можуть увійти в сервіс з одного пристрою, зберегти свою гру (функція, яку Google називає «спільним доступом»), а потім відновити гру на іншому пристрої. Зараз це звично сьогодні, скажімо, для передач Xbox-to-Xbox, але платформа агностики пристроїв Stadia означає, що ви можете зберегти гру на робочому столі, зайти в кав’ярню і знову взяти її на планшеті .

Переваги Google Stadia

Загалом, послуга потокового передавання ігор, зокрема Stadia, має ряд переваг. Перше, як уже згадувалося раніше, – це пристрій для агностики. Оскільки Google Chrome доступний у всіх основних операційних системах, користувачі можуть вільно користуватися пристроями, які хочуть; розробникам не потрібно буде турбуватися про архітектурні відмінності Windows у порівнянні з macOS та Linux. Їм потрібно буде лише один раз розробити свою гру для платформи Stadia, і вона буде грати де завгодно.

Stadia дозволить гравцям негайно запускати ігри з відео YouTube

Це також дає користувачам перевагу зворотної та прямої сумісності. Чи хотіли ви коли-небудь нової гри, тільки виявивши, що вона не підтримує графічну карту чи процесор вашого робочого столу? І що вам знадобляться оновлення апаратного забезпечення для відтворення? Щодо Stadia, Google стверджує, що завдяки сервісу це залишиться в минулому. Справді, це зробить більш імовірним, що ваш звичайний цикл оновлення пристрою буде йти в ногу з розвитком ігор. Ще однією величезною перевагою, особливо для мобільних пристроїв, є те, що ігри не потребують установки. Наприклад, Assassin’s Creed Odyssey для встановлення потрібно 46 ГБ дискового простору. Це важливо навіть для настільних пристроїв, а на мобільних пристроях у вас навряд чи вистачить місця для чогось іншого. Але Stadia дозволить вам грати в гру, не використовуючи дорогоцінний простір для зберігання даних, і не витрачаючи тривалий процес завантаження та встановлення. Це також означає, що ви можете почати грати в ігри «миттєво». Наприклад, Google висвітлює потенційну функцію, коли ви можете дивитись трейлер до гри на YouTube, натиснути кнопку, і ви відразу граєте. Минули б дні очікування, щоб зіграти у вашу нещодавно придбану гру, поки завантажуються 12,7 ГБ файлів інсталятора та виправлень. Нарешті, одним із аспектів ігрового досвіду, на якому фокусується Google, є спільнота. Stadia пропонує низку функцій, що спрощують зв’язок з іншими геймерами, а також тими, хто просто любить дивитися геймплей. Контролер має кнопку, яка дозволяє гравцям негайно захопити і поділитися своєю грою на каналі YouTube. Також є функція, яка дозволяє користувачам приєднуватися до поточної гри з її відеопотоку. Отож, хоча багато ігрових платформ дозволяють геймерам підключатися один до одного, Stadia виводить це на новий рівень, пов’язуючи геймерів зі своїми друзями та аудиторією.

Потенційні мінуси Google Stadia

Хоча все це звучить чудово, є кілька потенційних недоліків у форматі потокової гри, про які слід пам’ятати. Перша – та сама проблема, яка мучила попередні версії цих служб: вони повністю залежать від роботи з Інтернетом. Це означає, що якість вашого ігрового процесу безпосередньо пов’язана із швидкістю мережі, як для відеовиходу, так і для входу контролера. Загалом, більшість базових широкосмугових пакетів мають пропускну здатність, щоб впоратись із ними, але якість мережі також залежить від того, що роблять люди навколо вас. Напружена ніч у мережі може погіршити ваші ігри, і це те, що абсолютно поза вашим контролем. Якщо говорити про проблеми з мережею, то також існує ймовірність того, що багатокористувацькі ігри зіткнуться з проблемами на Stadia. У поточних іграх ви надсилаєте свої дані та отримуєте відгуки із серверів видавця ігор. У цього вже є деякі проблеми із затримкою, але з Stadia вам потрібно буде надіслати спочатку на сервери Stadia Google, а потім на сервери Capcom, які їх оброблять і повернуть результати. Це додає додатковий крок у порівнянні з сьогоднішніми онлайн-іграми і може призвести до подальших проблем з якістю ігрового процесу. Ви також можете забути про офлайн-іграх. Всякий раз, коли ви хочете грати, для цього вам знадобиться стабільний зв’язок. Хоча грати в найновіші ігри AAA на телефоні може здатися чудовою ідеєю, краще переконайтеся, що ви користуєтеся Wi-Fi. Пропускна здатність відео в сучасних іграх швидко спалить ваш мобільний трафік.

Stadia випустить лише невелику кількість ігор

Ubisoft / Google, Inc.
Нарешті, доступність гри буде проблемою, хоча і тимчасовою. На цьому прикладі Stadia запускається лише з декількома іграми. Assassin’s Creed Odyssey і Doom Eternal були офіційно оголошені, і ряд розробників продемонстрували ігри на платформі, щоб показати певні особливості, зокрема НБА 2К19. Але пройде деякий час, поки видавництва не виставлять темпів і не випустять ігри на Stadia поряд із встановленими платформами.

Чи є у Google Stadia шанс?

Платформа Stadia пропонує спокусливу пропозицію. Важко втратити можливість грати в ігри на всіх своїх пристроях, будь-коли та миттєво. Минулі спроби потокового передавання ігор насправді ніколи не вловлювались, і на даний момент це відносно невідомий товар. Технологія, ймовірно, буде мертва у воді, якщо вона не відповідатиме сподіванням на те, щоб грати в ігри на приставці, але без приставки. Але завдяки їх широкій мережі центрів обробки даних та досвіду доставки програм через браузер, якщо будь-яка компанія може виконати це обіцянку, це Google.