Skip to content

Що таке HTML?

6 de Липень de 2021

HTML, що розшифровується як Hypertext Markup Language, є основною мовою розмітки, яка використовується для структурування вмісту в Інтернеті. Кожна веб-сторінка в Інтернеті має принаймні якусь розмітку HTML, включену у свій вихідний код, і більшість веб-сайтів складаються з багатьох файлів HTML або HTM. Правила мови, яких дотримується HTML, описують веб-браузеру, як відображати текст, що становить веб-сторінку. Без HTML для структурування вмісту на сторінці текст виглядав би безформним, без кольору, таблиць, форматування, списків та заголовків, які полегшують читання. Знання того, що таке HTML, як він існував і як побудована мова розмітки, показує дивовижну універсальність цієї базової архітектури веб-сайту і те, як він продовжує залишатися важливою частиною нашого перегляду Інтернету. HTML вимовляється з кожною вимовленою буквою, наприклад aitch-tee-em-el.

Хто винайшов HTML?

HTML був створений в 1991 році Тімом Бернерс-Лі, офіційним творцем і засновником того, що ми зараз знаємо як Всесвітня павутина. Бернерс-Лі сформулював ідею обміну інформацією незалежно від місця розташування комп’ютера за допомогою гіперпосилань, HTTP (протокол зв’язку для веб-серверів та користувачів) та уніфікованого локатора ресурсів (URL) (спрощена система адрес для кожної мережі сторінка в Інтернеті). Випущено нові версії HTML, остання – HTML5. Опубліковано як Рекомендація W3C.

Як виглядає HTML?

HTML – це комбінація тексту, подібного до того, що ви бачите, читаючи цю статтю, та елементів, що називаються тегами. Теги HTML – це слова або скорочення, оточені кутовими дужками (< і >), як на зображенні вище. Веб-браузер використовує HTML-теги, щоб знати, як відображати кожен елемент на веб-сторінці. Якщо блок тексту оточений тегом, призначеним для створення абзаців, браузер розуміє, що цей текст повинен відображатися як абзац. Те саме стосується області заголовка сторінки та тіла веб-сторінки, які також мають пов’язані теги. Додаткові теги HTML можуть описувати колір тексту або позицію зображення, перераховувати елементи маркерами або цифрами, посилатись на інші веб-сторінки та файли, а текст робити жирним, підкресленим або упорядкованим у таблицю. HTML також корисний для написання символів та вбудовування зображень, відео та форм безпосередньо на веб-сторінку. Усі теги HTML написані парами, тому браузер точно знає, до якого тексту застосовується тег. Тег HTML завжди повинен містити як початковий, так і кінцевий маркери, як показано нижче: вміст

class = “ql-syntax”> Читачі веб-сторінок, однак, не бачать цих тегів, оскільки вони насправді є лише інструкціями для інтерпретації браузером. Візьмемо, наприклад, заголовок нижче “Як вивчити HTML”. Цей текст – це все, що ви бачите, але прихований код, який керує способом появи тексту, включає деяку іншу інформацію між початковим та закритим тегами. Теги HTML можуть навіть вкладатись в інші теги, наприклад, створювати гіперпосилання всередині абзацу або жирний текст у заголовку.

Як вивчити HTML

Відомо, що HTML є однією з найпростіших для вивчення комп’ютерних мов, оскільки багато з них читається людьми. Ви можете почати писати власні веб-сторінки HTML за допомогою звичайного текстового редактора, але є також спеціальні редактори HTML, які можуть зробити цю роботу краще. Одне з найпопулярніших місць для вивчення HTML в Інтернеті – це W3Schools. Ви можете знайти безліч прикладів різних елементів HTML і навіть застосувати ці концепції за допомогою практичних вправ та вікторин. Тут є інформація про форматування, коментарі, CSS, JavaScript, шляхи до файлів, атрибути тегів, символи, кольори, форми тощо. Codecademy та Khan Academy – ще два безкоштовні HTML-ресурси, які варто перевірити.

Формат mla apa chicago Ваше посилання

Фішер, Тім. “Що таке HTML?” ThoughtCo, 25 червня 2021 р., Thinkco.com/what-is-html-3482374.
Фішер, Тім. (2021, 25 червня). Що таке HTML? Отримано з https://www.thoughtco.com/what-is-html-3482374
Фішер, Тім. “Що таке HTML?” ДумкаCo. https://www.thoughtco.com/what-is-html-3482374 (доступ 6 липня 2021 р.).