Saltar al contenido

Що таке Java?

15 de abril de 2021

Якщо ви не програміст, ви можете не знати, що таке Java, навіть незважаючи на те, що стикаєтесь із нею щодня. Дізнайтеся, де завантажити Java та як визначити, яка версія Java встановлена ​​у вашій операційній системі. Інформація в цій статті стосується мови програмування Java, яку не слід плутати з JavaScript.

Змістовий покажчик

Що таке Java?

Java – це скомпільована мова програмування, яка працює на більшості відомих операційних систем, включаючи Windows, macOS та Linux. Адаптація C / C ++, Java пропонує простий синтаксис кодування разом із вдосконаленим управлінням пам’яттю та збиранням сміття. Sun Microsystems спочатку випустила Java у 1995 році. Зараз вона належить і підтримується Oracle.

Oracle

Для чого використовується Java?

Як мова програмування загального призначення, використання Java різниться. Багато серверних додатків або програм, які обробляють дані за кадром і в хмарі, покладаються на Java. Так само як і багато веб-додатків та інших програм, спрямованих на користувача. Багато програм для Android написані на Java, що додало популярності мові з ростом смартфонів та планшетів.

Де взяти Java?

Якщо Java відсутня у вашій системі, вам буде запропоновано встановити її, якщо ви відкриєте програму, яка цього вимагає. Більшість операційних систем мають попередньо завантажену Java. Однак, якщо це не так, ви можете завантажити Java з веб-сайту Oracle. Кілька компонентів містять інсталяційний пакет Java, відомий під загальним назвою Java Runtime Environment, або JRE. До складу JRE входить плагінове програмне забезпечення Java, яке необхідне для запуску аплетів Java у більшості веб-браузерів. Віртуальна машина Java, яку зазвичай називають JVM, також є частиною пакету Java. JVM створює середовище виконання в ОС, яке може виконувати скомпільований код Java (іноді його називають байт-кодом).

Чи безпечна Java?

Взагалі кажучи, Java безпечна. Однак хакери завжди шукають нові способи використання потенційних уразливостей Java. Важливо підтримувати Java в курсі останньої версії, оскільки проблеми безпеки часто виправляються незабаром після виявлення. Також рекомендується завантажувати та встановлювати Java лише безпосередньо з Oracle.

Як визначити, яка версія Java у вас на macOS

Щоб перевірити версію Java на Mac, виберіть Яблуко у верхній частині екрана та виберіть Системні налаштування зі спадного меню. Виберіть Java внизу вікна для доступу до панелі керування Java, де ви знайдете інформацію про версію та авторські права щодо встановлення Java. Якщо ви дотримуєтесь цих інструкцій і не можете знайти Java, можливо, вона не встановлена ​​у вашій системі.

 1. Виберіть Системні налаштування під Яблуко меню, або клацніть на його піктограмі в Dock.

  Команда

 2. Клацніть на Java внизу вікна Системні налаштування.

  Java у системних налаштуваннях

 3. Панель керування Java відкриється в новому вікні. Клацніть Про на Загальні вкладку.

  Кнопка Про програму на панелі керування Java

 4. Інформація про версію Java та збірку відображається в першому рядку.

  Інформація про версію Java та збірку

Як визначити, яка версія Java у вас на Windows

Щоб перевірити версію Java у Windows 10:

 1. Тип Java у вікні пошуку Windows.

 2. Виберіть Про Java під Найкращий збіг.

  Про програму Java про Windows

 3. З’явиться діалогове вікно Про Java, що відображає інформацію про версію та авторські права щодо встановлення Java.

  Інформація про збірку та версію Java у Windows 10

У Windows 8, Windows 7 та Windows Vista відкрийте панель керування Windows і перейдіть до Програми > Програми та функції знайти версію Java.

Як стати програмістом Java?

Якщо ви зацікавлені в розробці аплетів, Code Academy пропонує безкоштовний веб-клас з вивчення Java, який є гарною відправною точкою. Інструкції легко виконувати і призначені для початківців, а також досвідчених програмістів, які хочуть вивчити нову мову. Хоча його синтаксис вважається спрощеним порівняно з іншими мовами, Java важко навчитися, якщо у вас немає досвіду програмування. Можливо, ви захочете розглянути можливість вивчення простої мови програмування, поки ви не освоїтеся з концепцією кодування.