Saltar al contenido

Що таке Lightning Connector?

26 de diciembre de 2022

Роз’єм Lightning — це невеликий з’єднувальний кабель, який використовується з мобільними пристроями Apple (і навіть деякими аксесуарами), який заряджає та під’єднує пристрої до комп’ютерів і зарядних блоків.

Змістовий покажчик

Що таке Lightning Connector?

Роз’єм Lightning був представлений у 2012 році з появою iPhone 5 і, невдовзі після цього, iPad 4. Він залишається стандартним способом як для їх зарядки, так і для підключення до інших пристроїв, таких як ноутбук, хоча деякі пристрої, такі як iPad Pro 2018 може використовувати USB-C замість Lightning як стандартний роз’єм. Сам кабель невеликий з тонким адаптером Lightning з одного боку та стандартним адаптером USB-A з іншого. Роз’єм Lightning на 80 відсотків менший, ніж 30-контактний роз’єм, який він замінив, і є повністю реверсивним, що означає, що не має значення, куди дивиться роз’єм, коли ви підключаєте його до порту Lightning.

Що може робити Lightning Connector?

Кабель в основному використовується для зарядки пристрою. iPhone і iPad містять кабель Lightning і зарядний пристрій, який використовується для підключення USB-кінця кабелю до розетки. Кабель також можна використовувати для заряджання пристрою, підключивши його до USB-порту комп’ютера, але якість заряду, яку ви можете отримати від свого ноутбука чи настільного ПК, буде різною. Порт USB на старішому комп’ютері може не забезпечувати достатньою потужністю для зарядки iPhone або iPad. Роз’єм Lightning забезпечує більше, ніж просто передачу енергії. Він також може надсилати та отримувати цифрову інформацію, тому ви можете використовувати його для завантаження фотографій і відео на свій ноутбук або завантаження музики та фільмів. iPhone, iPad і iPod Touch взаємодіють із iTunes для синхронізації файлів між пристроєм iOS і комп’ютером. Роз’єм Lightning також може передавати аудіо. Починаючи з iPhone 7, Apple відмовилася від роз’єму для навушників у своїй лінійці смартфонів. У той час як зростання кількості бездротових навушників і динаміків спонукало Apple прийняти рішення, останні iPhone включають адаптер Lightning-to-headphone, який підключає пристрої до навушників за допомогою роз’ємів miniplug.

Адаптери Lightning Connector розширюють його використання

Широкий ринок адаптерів Lightning розширює можливості ваших портативних пристроїв Apple.

 • Комплект підключення камери Lightning до USB. Цей пристрій надає вашому iPhone або iPad порт USB. Хоча рекламується для підключення камер до вашого смартфона або планшета, порт USB підтримує дротову клавіатуру, музичну клавіатуру за допомогою MIDI або навіть кабель USB-Ethernet. Цей адаптер доступний у трьох варіантах: USB, Micro-USB і USB-C для нових пристроїв.
 • Перехідник Lightning-HDMI «Digital AV». Цей пристрій — чудовий спосіб підключити iPhone або iPad до HDTV. Адаптер не тільки дозволить вам дублювати екран вашого пристрою на телевізорі, багато програм, як-от Netflix і Hulu, працюють з адаптером, щоб надсилати через нього повноекранне відео. Адаптер також містить порт Lightning, щоб ви могли заряджати свій iPhone або iPad, коли він підключений до телевізора.
 • Гніздо для навушників Lightning-3,5 мм. Цей ключ підключає стандартні дротові навушники до iPhone або iPad через порт Lightning. Він працюватиме з будь-яким пристроєм, який використовує стандарт 3,5 мм для звуку, включаючи зовнішні динаміки.
 • Lightning-to-VGA. Використовуйте цей кабель для виведення відео на монітор або проектор, який використовує стандарт входу VGA. Ця технологія передає лише відео, а не звук, але вона ідеальна для презентацій на роботі.

Чому Mac включає кабель Lightning? З чим ще він працює?

Оскільки адаптер такий тонкий і універсальний, роз’єм Lightning став чудовим засобом для зарядки багатьох чудових аксесуарів, які ми використовуємо з iPhone, iPad і Mac. Ось деякі з різних пристроїв і аксесуарів, які використовують порт Lightning:

 • Чарівна клавіатура
 • Чарівна мишка 2
 • Magic Trackpad 2
 • Apple Pencil (порт Lightning також використовується для підключення Pencil до iPad Pro.)
 • Siri Remote (Для використання з найновішими телевізорами Apple TV.)
 • Зарядний футляр для AirPods
 • Навушники Beats X
 • Earpods (Це нові навушники, що входять до iPhone та iPad.)

Які мобільні пристрої сумісні з Lightning Connector?

Apple представила роз’єм Lightning у вересні 2012 року, і він став стандартним портом для мобільних пропозицій Apple, включаючи iPhone, iPad та iPod Touch. Наступні пристрої мають порти Lightning:

 • iPhone 5 і новіших версій.
 • iPad 4 і новіші (включаючи моделі Air, Mini та Pro).
 • iPod Touch 5-го покоління та вище.
 • iPod Nano сьомого покоління

iPad

iPod

 • iPod Nano (7 покоління)
 • iPod Touch (5 покоління)
 • iPod Touch (6 покоління)

Хоча для роз’єму Lightning доступний 30-контактний адаптер для зворотної сумісності зі старими аксесуарами, адаптера Lightning для 30-контактного роз’єму немає. Це означає, що пристрої, вироблені раніше, ніж ті, що в цьому списку, не працюватимуть з новими аксесуарами, для яких потрібен роз’єм Lightning.

FAQ

 • Як вивести воду з роз’єму Lightning?

  Від’єднайте всі кабелі чи аксесуари, обережно постукайте по пристрою роз’ємом донизу, щоб видалити рідину, і залиште пристрій у сухому місці принаймні на 30 хвилин. Спробуйте зарядити знову. Якщо попередження про виявлення рідини все ще з’являється, дайте пристрою висохнути в місці з невеликим потоком повітря протягом 24 годин.

 • Як видалити зламаний роз’єм Lightning?

  Якщо кабель Lightning обірвався всередині пристрою, скористайтеся великою та міцною шпилькою (наприклад, шпилькою для пелюшок або швейною голкою), щоб витягти зламаний шматок. Крім того, використовуйте маленькі гострогубці, щоб викопати зламаний роз’єм.

 • Як чистити Lightning Connector?

  Брудний кабель або порт Lightning може спричинити неправильне з’єднання, тому вам потрібно очистити зарядний порт стисненим повітрям. Після цього очистіть роз’єм і порт ватним тампоном, змоченим у спирті.