Saltar al contenido

Що таке Photoshop?

25 de julio de 2021

Adobe Photoshop – одна з найпопулярніших та найвідоміших програм для редагування фотографій та графіки. Він був розроблений в 1988 році і з тих пір став опорою для користувачів, які хочуть редагувати існуючі фотографії або навіть створювати власні зображення та графіку.

Змістовий покажчик

Що таке Photoshop?

Вперше Photoshop був винайдений у 1987 році двома братами, Томасом та Джоном Ноллами, які продали ліцензію на розповсюдження Adobe у 1988 році. Спочатку продукт називався Display. Photoshop доступний як для комп’ютерів Windows, так і для Mac. Він вважається растровим графічним редактором, що означає, що користувачі можуть створювати та редагувати зображення та зберігати їх в одному з багатьох форматів. Редагуйте окремі зображення або великі партії зображень у Photoshop.

Photoshop використовує систему редагування на основі шарів, яка дозволяє створювати та змінювати зображення з безліччю накладок. Шари можуть використовуватися для створення тіней та інших ефектів і можуть виконувати роль фільтрів, що впливають на основні кольори. Photoshop має безліч функцій автоматизації та комбінацій клавіш, які допомагають заощадити час на повторювані завдання. Встановлюйте фільтри та плагіни, нові пензлі та текстури та інші корисні додаткові можливості для Photoshop, щоб постійно покращувати його функціональність. Adobe Photoshop використовує розширення файлу PSD для всіх своїх файлів.

Як я можу використовувати Photoshop?

Photoshop є опорою для дизайнерів, веб-розробників, фотографів, художників-графіків та багатьох інших творчих професіоналів, а також любителів. Програмне забезпечення використовується для редагування, створення та ретушування зображень, а також додавання спеціальних ефектів. Графіку можна створювати, а потім експортувати в інші програми. За допомогою Photoshop виконуйте прості функції, такі як видалення плями з фотографії або вдосконалене редагування та створення фотографій. Як і «Google» та «Xerox», термін «фотошоп» став дієсловом, хоча Adobe це не рекомендує. Коли зображення «фотошоповане», воно має відтінок маніпуляцій, щоб покращити об’єкт.

Версії та ціни Adobe Photoshop

Photoshop часто називають Photoshop CC, оскільки з 2017 року Photoshop можна придбати лише через передплату Creative Cloud. У колекції Creative Cloud понад 20 настільних та мобільних програм, тому чим більше у вас підписки, тим дорожче це буде коштувати. Індивідуальні користувачі можуть віддати перевагу пакету «Фотографія», який становить 9,99 доларів на місяць і включає Photoshop, Lightroom та 20 ГБ пам’яті. (Докладніше про Lightroom нижче.) Adobe пропонує семиденну безкоштовну пробну версію Photoshop як частину одного зі своїх планів підписки на Creative Cloud, щоб ви могли відчути програмне забезпечення та зрозуміти, чи підходить воно вам.

Сімейство Adobe Photoshop

Якщо вам не потрібна повна функціональність Photoshop CC, Photoshop має розглянути кілька додаткових програм, включаючи Photoshop Elements, Photoshop Lightroom та Photoshop Express. Adobe Photoshop CC може бути дорогим і приголомшливим для нових користувачів. Якщо ви просто хочете періодично редагувати фотографію, то чогось на зразок Photoshop Elements або Photoshop Express буде більш ніж достатньо для ваших потреб.

Photoshop Elements

Photoshop Elements – менш надійна версія Photoshop CC. Він був створений для споживачів, які тільки починають редагувати фотографії та хочуть простий спосіб впорядковувати, редагувати, створювати та ділитися своїми фотографіями. На відміну від Photoshop CC, Elements доступний як одноразова покупка програмного забезпечення, а не як підписка за ціною $ 99,99. Adobe пропонує 30-денну безкоштовну пробну версію Elements, щоб ви могли перевірити функціональність програмного забезпечення.

Adobe Photoshop Lightroom

Lightroom призначений для фотографів, які хочуть організувати та злегка маніпулювати своєю колекцією фотографій. Ви не можете лікувати зображення, як це можна зробити за допомогою Photoshop, але ви можете освітлити зображення одним натисканням кнопки, а також налаштувати кольори та покращити або посилити цифрові фотографії. На даний момент Lightroom має два смаки: Класичний Adobe Photoshop Lightroom, і Світлова кімната. Adobe Photoshop Lightroom Classic – це перейменована версія традиційного настільного Lightroom. Lightroom – це хмарний фотосервіс, який працює на робочому столі, мобільному та Інтернеті. Підписка на Lightroom становить 9,99 доларів на місяць; він також доступний як частина плану Adobe Creative Cloud Photography, який також становить 9,99 доларів на місяць. Спробуйте Lightroom безкоштовно протягом семи днів, щоб перевірити. Lightroom Classic більше не доступний як самостійний продукт, але він включений до плану Adobe Creative Cloud Photography.

Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express – це мобільна версія Photoshop, доступна як безкоштовний додаток для пристроїв iOS та Android. Його також можна встановити на робочому столі Windows із Windows 8 і новішими версіями через Microsoft Store. Це набагато простіше, ніж Photoshop CC, забезпечуючи базовий набір функцій редагування зображень, таких як налаштування контрасту та експозиції та усунення плям. Також можна додати текст до зображень. Якщо ви тільки починаєте редагувати зображення, розгляньте безкоштовну альтернативу Adobe Photoshop.