Saltar al contenido

Що таке SO-файл?

16 de abril de 2021

Файл із розширенням .SO – це файл спільної бібліотеки. Вони містять інформацію, яка може бути використана однією або кількома програмами для розвантаження ресурсів, щоб програми (програми), що викликають файл SO, не повинні фактично надавати файл. Наприклад, один файл SO може містити інформацію та функції щодо швидкого пошуку по всьому комп’ютеру. Потім кілька програм можуть звернутися до цього файлу для використання цієї функції у своїх власних програмах.

Однак замість того, щоб компілювати його у власному двійковому коді програми, файл SO служить розширенням, до якого програма просто повинна звернутися, щоб використовувати свої утиліти. Файл SO можна навіть оновити / замінити пізніше без необхідності внесення будь-яких змін до власного коду. Файли спільної бібліотеки подібні до файлів Dynamic Link Library (DLL), що використовуються у Windows та файлах Dynamic Library (DYLIB) Mach-O на macOS, за винятком того, що SO-файли знаходяться в системах на базі Linux та ОС Android. ТО не просто посилається на файл спільної бібліотеки. Це також скорочення від параметри сервера, об’єкт обслуговування, перевантаження системи, надсилати лише, відключення системи, послідовний вихід, і застряг відкритий. Однак не плутайте це з ОС, абревіатурою операційної системи.

Змістовий покажчик

Як відкрити SO-файл

SO-файли технічно можуть бути відкриті за допомогою GNU Compiler Collection, але файли цього типу не призначені для перегляду або використання, як це можливо для іншого типу файлів. Натомість вони просто поміщаються у відповідну папку і автоматично використовуються іншими програмами за допомогою завантажувача динамічних посилань Linux. Однак ви можете прочитати файл SO як текстовий файл, відкривши його в текстовому редакторі, такому як Leafpad, gedit, KWrite або Geany, якщо ви працюєте в Linux або Notepad ++ в Windows. Однак навряд чи текст буде в зручному для читання форматі.

Як перетворити SO-файли

Ми не знаємо жодної програми, яка може перетворити SO в DLL для використання в Windows, і враховуючи, що це за файли та що вони роблять, навряд чи існує. Також не просто завдання перетворити SO в інші формати файлів, такі як JAR або A (файл бібліотеки Stat). Можливо, ви зможете «перетворити» SO-файли у файли JAR, просто заархівувавши їх у формат архівного файлу, наприклад .ZIP, а потім перейменувавши в .JAR.

Більше інформації про SO-файли

Ім’я файлу спільної бібліотеки називається soname. Він починається з «lib» на початку, а потім ім’я бібліотеки, а потім розширення файлу .SO. Деякі файли спільної бібліотеки також мають інші номери, додані до кінця після «.SO» для позначення номера версії. Ось лише кілька прикладів: libdaemon.SO.14, libchromeXvMC.SO.0, лібекал-1.2.SO.100, libgdata.SO.2, і libgnome-bluetooth.SO.4.0.1. Цифра в кінці дозволяє мати кілька версій одного і того ж файлу, не викликаючи проблем із перекриттям імен. Ці файли зазвичай зберігаються в / lib / або / usr / lib /. На пристрої Android файли SO зберігаються у файлі .apk під / lib //. Тут «ABI» може бути папкою з назвою армеабі, armeabi-v7a, arm64-v8a, міпс, mips64, x86, або x86_64. SO-файли у правильній папці, яка стосується пристрою, – це те, що використовується під час встановлення програм через файл APK. Іноді називають файли спільної бібліотеки динамічно пов’язані бібліотеки спільних об’єктів, спільні об’єкти, спільні бібліотеки, і спільні бібліотеки об’єктів.

Все ще не можете відкрити файл?

Очевидною причиною того, чому ви не можете відкрити файл, є те, що це насправді не SO-файл. Він може просто поділитися типовими літерами як розширення файлу. Подібні звучані розширення файлів не обов’язково означають, що формати файлів подібні, а також те, що вони можуть працювати з одними і тими ж програмами. Наприклад, формат файлу ISO – це популярний формат, який схожий на «.SO» в кінці файлу, але ці два файли не пов’язані між собою і не можуть відкриватися за допомогою одних і тих самих програм. Інший приклад можна побачити з файлами SOL, які є файлами Flash Local Shared Object. Вони використовуються з неіснуючим Adobe Flash і не пов’язані з SO-файлами.