Saltar al contenido

Що таке Wetware в обчислювальній техніці та біології?

19 de julio de 2021

Мокрий одяг, що означає мокре програмне забезпечення, за ці роки стало означати кілька різних речей, але зазвичай це стосується поєднання програмного, апаратного забезпечення та біології. Спочатку це слово стосувалося зв’язку між програмним кодом та генетичним кодом, де ДНК організму, яка є фізично вологою, нагадує інструкції програмного забезпечення. Іншими словами, програмне забезпечення посилається на програмне забезпечення, яке належить живому організму – інструкції, що містяться в його ДНК, подібно до того, як інструкції, що стоять за комп’ютерною програмою, називаються його програмним забезпеченням чи програмним забезпеченням. Комп’ютерне обладнання може бути протиставлене людському „обладнанню”, як мозок та нервова система, а програмне забезпечення може посилатися на наші думки чи інструкції щодо ДНК. Ось чому мокрий посуд зазвичай асоціюється з пристроями, які взаємодіють або зливаються з біологічним матеріалом, наприклад, пристроями, керованими думками, суперпристроями, задіяними в мозку, та біологічною інженерією.

Фото тіла чоловіка з накладеною на нього електронікою

Ліам Норріс / Getty Images
Такі терміни, як програмне забезпечення, м’ясний посуд, і біохакінг зверніться до тієї самої ідеї, що стоїть за програмним забезпеченням.

Змістовий покажчик

Як використовується мокрий посуд?

Подібно до того, як доповнена реальність має на меті об’єднати фізичну та віртуальну сфери в один простір, так і програмне забезпечення намагається об’єднати або тісно пов’язати програмні елементи з фізичною біологією. Існує багато потенційних застосувань для пристроїв, що працюють на мокрій програмі, але основна увага, схоже, зосереджена на галузі охорони здоров’я, і це може включати що завгодно – від пристрою, який можна носити, що з’єднується з тілом іззовні, до вбудованого, який розміщений під шкірою. Пристрій можна вважати програмним забезпеченням, якщо воно використовує спеціальне програмне забезпечення для підключення та зчитування ваших біологічних виходів, одним із прикладів є EMOTIV Insight, який зчитує мозкові хвилі через бездротову гарнітуру, яка надсилає результати назад на ваш телефон або комп’ютер. Він вимірює розслабленість, стрес, зосередженість, хвилювання, залучення та інтерес, а потім пояснює вам результати та визначає, що ви можете зробити для покращення цих сфер. Деякі пристрої програмного забезпечення спрямовані не просто на моніторинг, а на справді покращення людського досвіду, що може включати пристрій, який просто використовує розум для управління іншими пристроями або комп’ютерними програмами. Носимий або імплантований пристрій може утворювати зв’язок мозок-комп’ютер, щоб робити щось на зразок переміщення штучних кінцівок, коли користувач не має біологічного контролю над ними. Нейронна гарнітура може «слухати» дію мозку, а потім виконувати її за допомогою спеціально розробленого обладнання. Пристрої, які можуть редагувати гени, є ще одним прикладом програмного забезпечення, де програмне чи апаратне забезпечення фізично змінює організм, щоб видалити наявні інфекції, запобігти захворюванням або навіть потенційно додати нові функції чи можливості самої ДНК. Навіть саму ДНК можна використовувати як запам’ятовуючий пристрій, як жорсткий диск, вміщуючи 215 грам петабайт. Іншим практичним використанням програмного чи апаратного забезпечення, пов’язаного з людиною, може бути костюм екзоскелета, який може повторювати загальні копіткі завдання, такі як підняття важких предметів. Сам пристрій явно апаратний, але за кадром потрібно мати програмне забезпечення, яке імітує або контролює біологію користувача, щоб уважно зрозуміти, що робити. Деякі інші приклади програмного забезпечення включають вбудовувані безконтактні платіжні системи або посвідчення особи, які бездротово передають інформацію через шкіру, біонічні очі, що стимулюють зір, та пристрої для доставки ліків з дистанційним управлінням, які лікарі можуть використовувати для контролю доз ліків.

Додаткова інформація про Wetware

Іноді мокрий посуд використовується для опису штучних об’єктів, які дуже нагадують біологічні організми, наприклад, як літак нагадує птаха або як нанобот може мати свої основні ознаки, взяті з людської клітини або бактерії. Також інтенсивне програмне забезпечення іноді використовується для позначення програмного або апаратного забезпечення, яким можна маніпулювати за допомогою жестів, особливо тих, що надходять із біологічного імплантату. Пристрої зондування руху, такі як Microsoft Kinect, тоді можуть вважатися програмним забезпеченням, але це трохи розтягує. Враховуючи вищезазначене визначення програмного забезпечення, воно також може перетворитися на будь-кого з людей, що займаються роботою з програмним забезпеченням, тому розробників програмного забезпечення, ІТ-працівників і навіть кінцевих користувачів можна назвати програмним забезпеченням. Водне програмне забезпечення може також використовуватися для означання людської помилки: “Програма пройшла наші тести без жодних проблем, тому, мабуть, це була проблема з програмним забезпеченням.”Це навіть можна пов’язати зі значенням вище. Замість програмного забезпечення програми, яка спричинила проблему, проблемою сприяв користувач чи розробник –його винне програмне забезпечення або програмне забезпечення.