Skip to content

Що таке WOFF (веб-формат відкритого шрифту)?

20 de Червень de 2021

Формат веб-відкритого шрифту (WOFF) – це формат файлу для веб-шрифтів, розроблений Mozilla. Файл WOFF може містити стислі файли TTF та OTF, а також інформацію про ліцензування та інші метадані. Ось що вам потрібно знати про WOFF. Інформація в цій статті стосується файлів WOFF та WOFF2.

Що таке файл WOFF?

Подібно до ZIP-файлів, файли WOFF діють як контейнери для інших файлів, зокрема файлів TrueType Font (TTF) та OpenType Font (OTF). Такі типи файлів дають веб-дизайнерам можливість використовувати шрифти за межами стандартних символів, які є на більшості комп’ютерів. WOFF замінено форматом WOFF2. WOFF2 пропонує ще кращі алгоритми стиснення, що зменшує вихідний розмір файлу додатково на 30 відсотків. Тому файли WOFF2 займають меншу пропускну здатність і завантажуються ще швидше. Файли WOFF мають розширення .woff, тоді як файли WOFF2 мають розширення .woff2.

Як працюють файли WOFF?

Практично всі веб-сторінки використовують каскадні таблиці стилів (CSS) для визначення макета HTML та інших елементів на екрані. Наприклад, розробники можуть використовувати CCS для зміни веб-шрифтів, посилаючись на шрифти, які вже встановлені на комп’ютері користувача. Однак, якщо ваш ПК або браузер не підтримує шрифт, він відображатиметься як інший шрифт або взагалі не завантажується, залежно від того, як налаштовано стек шрифтів сторінки. Щоб уникнути цієї проблеми, спеціальні шрифти можна зберігати у файлі WOFF, який зберігається на сервері з усіма іншими елементами веб-сторінки. Потім дизайнер може використовувати властивість CSS @ font-face для посилання на файл WOFF та візуалізації шрифту у браузері. Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Opera та Safari підтримують формат WOFF, але, можливо, вам доведеться оновити веб-браузер до останньої версії.

Переваги WOFF

Окрім розширення типів шрифтів, доступних веб-розробникам, використання файлів WOFF має ряд переваг. Наприклад:

  • Стиснення: Оскільки файли WOFF стискаються, вони завантажуються швидше, ніж інші типи файлів шрифтів.
  • Підтримка HTML та CSS: На відміну від файлів зображень, файли WOFF можуть бути стилізовані під HTML та CSS.
  • SEO: Шрифти WOFF краще для оптимізації пошукових систем (SEO), ніж зображення тексту.
  • Оптимізований візуалізація: Файли WOFF містять типографську інформацію, включаючи контекстні форми та фігури старого стилю, що дозволяє оптимально відображати на всіх пристроях.
  • Доступність веб-сайту: Файли WOFF роблять сайти більш доступними, оскільки текст можна читати вголос, а зображення тексту – не.
  • Вбудовування: Шрифти WOFF допомагають з інтернаціоналізацією, дозволяючи вставляти шрифти з символами інших мов.

Створіть власні шрифти WOFF

Редактори шрифтів, такі як FontForge, дозволяють створювати власні набори шрифтів та експортувати їх як файли WOFF. Ви також можете перетворити WOFF у файли TTF або OTF за допомогою FontForge. Якщо у вас інший редактор шрифтів, який вам подобається, який підтримує лише TTF або OTF, ви можете скористатися інструментом sfnt2woff для перетворення шрифтів у файли WOFF. Open Font Library і Font Squirrel мають сотні шрифтів у форматі WOFF, які є безкоштовними для комерційного та некомерційного використання.