Skip to content

Яка різниця між програмою, розширенням та темою Chrome?

13 de Липень de 2021

Веб-браузер Google Chrome пропонує зручний спосіб доступу до Інтернету. Як і інші браузери, Chrome можна вдосконалити за допомогою розширень та персоналізувати теми, які доступні у Веб-магазині Chrome. Починаючи з червня 2020 року, Google припиняє підтримку програм Chrome для Windows, Mac і Linux. Для Chromebook підтримка закінчується в червні 2022 року.

Що таке програми Chrome?

Веб-програми – це програми, такі як Gmail, які ви використовуєте для доступу до веб-сайту. Цей тип додатків відрізняється від стандартного, який завантажується безпосередньо на комп’ютер. Стандартні програми були більш поширеними в перші роки персональних обчислень, до широкого використання Інтернету. У свою чергу веб-програми замінили на “прогресивні веб-програми” (веб-сторінки, схожі на програми), саме тому Google вилучила всі програми з Веб-магазину Google у 2017 році та оголосила їх застарілими.

Розширення покращують функціональність Chrome

Розширення – це невелика програма, яка завантажує файл CRX на ваш комп’ютер. Розширення зберігається у певному місці в папці встановлення Chrome, ви не можете вибрати, де його зберігати. Розширення Chrome змінюють спосіб роботи браузера Chrome. Наприклад, Full Page Screen Capture робить знімок екрана всієї веб-сторінки. Після встановлення розширення використовуйте цю функцію на будь-якому веб-сайті, який ви відвідуєте, оскільки він встановлений у браузері. Інший приклад – розширення Ebates, яке знаходить угоди в Інтернеті. Він працює у фоновому режимі та перевіряє економію ціни та коди купонів під час відвідування торгового сайту.

Як встановити розширення Chrome

Виконайте наступні кроки для попереднього перегляду розширень у Веб-магазині Chrome, встановлення розширень та внесення змін до розширення після його встановлення.

 1. Відкрийте Chrome і перейдіть до Веб-магазину Chrome.

 2. На лівій панелі виберіть Розширення.

 3. Якщо ви хочете більш конкретний пошук, зробіть відповідні вибори в розділі Категорії, Особливості, і Рейтинги.

  Веб-магазин Chrome із вибраними характеристиками пошуку

 4. У головному вікні виберіть будь-яке розширення, яке вас цікавить. На наступному екрані ви побачите опис, знімки екрана, огляди, інформацію про версію, дату випуску, пов’язані програми та іншу інформацію.

 5. Знайшовши розширення, яке вам подобається, виберіть Додати до Chrome.

  Веб-магазин Chrome із вибраним розширенням Colorful Tic Tac Toe

 6. У діалоговому вікні підтвердження виберіть Додати розширення.

  Діалогове вікно для додавання розширення Colorful Tic Tac Toe Chrome

 7. Розширення починає працювати негайно, і ви побачите його значок у верхньому правому куті вікна Chrome, поруч із рядком пошуку.

 8. Щоб налаштувати параметри розширення, клацніть правою кнопкою миші на піктограмі розширення та виберіть Варіанти.

  Меню для розширень Chrome

 9. Щоб зупинити роботу розширення, клацніть правою кнопкою миші значок розширення та виберіть Керуйте розширеннями, а потім вимкніть тумблер у верхній частині сторінки.

  Параметри розширення для розширення Adblock Plus Chrome

 10. Щоб видалити розширення, клацніть правою кнопкою миші значок розширення та виберіть Керуйте розширеннями, потім внизу сторінки виберіть Видалити розширення > Видалити.

  Параметри розширення для розширення Adblock Plus Chrome

 11. Використовуйте свої нові розширення Chrome, щоб працювати швидше та розумніше.

Теми Chrome роблять перегляд цікавішим

Теми персоналізують зовнішній вигляд браузера, змінюючи колірну схему та фон. Теми також змінюють зовнішній вигляд усього, від вкладок до смуги прокрутки. Однак, на відміну від розширень, зміна теми не змінює принцип роботи Chrome.

Як встановити теми Chrome

Персоналізація перегляду Chrome – це цікаво та тимчасово. Спробуйте скільки завгодно тем.

 1. Відкрийте Chrome і перейдіть до Веб-магазину Chrome.

 2. На лівій панелі виберіть Теми.

  Розділ

 3. Якщо ви хочете отримати більш конкретний пошук, на лівій панелі зробіть відповідні параметри під Категорії і Рейтинги.

  Розділ

 4. Виберіть тему, щоб переглянути збільшене зображення, переглянути відгуки та прочитати опис.

 5. Щоб використовувати тему, виберіть Додати до Chrome, і воно негайно застосовується. Якщо ви не бачите ефект у поточному вікні, відкрийте нову вкладку або вікно, щоб побачити його.

  Веб-магазин Chrome із вибраною темою

 6. Якщо вам не подобається побачене, вибирайте Скасувати у верхній частині екрана.

 7. Щоб видалити тему Chrome, у верхньому правому куті браузера виберіть значок меню (із трьома крапками) і виберіть Налаштування. В Зовнішній вигляд розділ, поруч з Теми, виберіть Скинути за замовчуванням.

  На екрані налаштувань Chrome відображаються теми Скинути за замовчуванням

 8. Завантаження іншої теми видаляє поточну.