Saltar al contenido

Які типи підключень мають програвачі дисків Blu-ray?

15 de abril de 2021

Коли в 2006 році дебютували програвачі Blu-ray Disc, ці програвачі передали відео високої чіткості у форматі фізичного диска. Пізніше виробники додали можливість підключення до Інтернету, потокового доступу та мережевого контенту. Щоб скористатися цими функціями, потрібно підключити програвач Blu-ray до телевізора та системи домашнього кінотеатру. Ось погляньте на варіанти підключення, з якими ви можете зіткнутися з вашими програвачами Blu-ray Disc та Blu-ray програвачами Ultra HD. Не всі програвачі дисків Blu-ray мають усі типи підключення. Перегляньте документацію, щоб побачити, що доступно для вашої марки та моделі.

Змістовий покажчик

Історія підключення Blu-ray

З самого початку всі програвачі Blu-ray Disc оснащені виходом HDMI, який передає відео та аудіо. До 2013 року інші варіанти підключення домашнього кінотеатру включали композитний, S-Video та компонентний відеовиходи. Лише HDMI та Component дозволяли передавати повну роздільну здатність та якість Blu-ray Disc (до 1080p для HDMI та 1080i для Component). У 2013 році композити, S-video та Component були виключені з програвачів дисків Blu-ray. Це залишило HDMI єдиним способом підключення програвачів Blu-ray Disc до телевізора. Це рішення було спрямоване на боротьбу з відеопіратством. Як ще один захист від піратства, виробники додали систему захисту від копіювання CINAVIA. Ця система запобігає відтворенню несанкціонованих копій дисків Blu-ray на інших програвачах Blu-ray. За наявності телевізорів 4K Ultra HD телевізори деякі програвачі Blu-ray Disc можуть включати два виходи HDMI: один призначений для передачі відео, а інший для передачі аудіо. Це стає в нагоді при підключенні плеєра Blu-ray Disc із збільшенням 3D або 4K через приймач домашнього кінотеатру, який може не відповідати 3D або 4K.

Подвійні виходи OPPO Digital BDP-103D Dual HDMI

Параметри підключення аудіопрогравача Blu-ray Disc Player

Ось огляд опцій аудіовиходу програвачів Blu-ray Disc:

Аналоговий стерео

Аналогові стерео виходи можна підключити до будь-якого телевізора або аудіосистеми, що має еквівалентні аудіовходи. Ці підключення не забезпечують доступ до аудіоформатів об’ємного звуку.

Цифровий оптичний та цифровий коаксіальний

Цифрові оптичні та коаксіальні з’єднання можуть передавати некодовані (бітові потоки) сигнали формату об’ємного звуку Dolby Digital / DTS, крім Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Atmos та DTS: X. Ці формати можна передавати лише в декодованому вигляді до приймача домашнього кінотеатру через HDMI.

OPPO Digital BDP-103D - цифровий коаксіальний, цифровий оптичний

Багатоканальні аналогові аудіозв’язки

Вибрані програвачі Blu-ray Disc високого класу можуть включати набір 5,1-канальних аналогових аудіовиходів. Ця опція виводу передає декодований сигнал об’ємного звуку на AV-приймачі з прямими аналоговими входами 5.1. Коли ви підключаєте програвач дисків Blu-ray до приймача домашнього кінотеатру за допомогою HDMI, доступні два основні налаштування аудіовиходу: Bitstream та PCM.

Підключення Ethernet

Більшість програвачів Blu-ray Disc першого покоління мають підключення Ethernet (LAN). Підключення Ethernet забезпечують прямий доступ до оновлень мікропрограми та вмісту з підтримкою Інтернету, що надається разом із більшою кількістю назв дисків (іменованих BD-Live). Підключення Ethernet також забезпечує доступ до послуг потокового вмісту в Інтернеті, таких як Netflix. Багато програвачів Blu-ray Disc мають вбудований Wi-Fi на додаток до фізичного підключення Ethernet.

Oppo Digital BDP-103D Blu-ray Disc Player Ethernet / LAN

USB-з’єднання

Багато програвачів дисків Blu-ray мають варіанти підключення через USB. Вони використовуються для доступу до цифрового мультимедійного вмісту, що зберігається на флеш-накопичувачах USB, підключення додаткової пам’яті або встановлення оновлень мікропрограми в автономному режимі, якщо програвач не має вбудованого Wi-Fi.

Порти USB для програвача дисків Blu-ray Oppo Digital BDP-103D

Програвачі дисків Blu-ray із входами HDMI

Вибрані програвачі дисків Blu-ray мають один або два входи HDMI. Цьому є кілька причин, включаючи розміщення старих телевізорів без входів HDMI.

Приклад входу MHL HDMI на програвачі дисків Blu-ray

HDMI є найважливішим

Купуючи новий програвач дисків Blu-ray, переконайтеся, що телевізор та домашній кінотеатр мають входи HDMI. Якщо у вас є звукова панель, не обладнана HDMI, приймач домашнього кінотеатру або інший тип аудіосистеми, переконайтеся, що програвач має сумісні варіанти підключення аудіовиходу. Ті самі варіанти підключення після 2013 року, що стосуються програвачів Blu-ray Disc, також застосовуються до більшості програвачів Blu-ray Ultra HD.