Skip to content

Як абоненти супутників можуть запобігти втраті прийому під час шторму

30 de Червень de 2021

Погода може вплинути на прийом сигналу навіть правильно підключеної та спрямованої супутникової системи. Сильний дощ може спричинити розпорошення сигналу всередину та поза, що засмучує абонентів супутникового телебачення. Якщо ви проживаєте в регіоні країни, де щорічно випадає велика кількість опадів, можливо, у вас була така проблема кілька разів. Сніг і лід, що накопичуються на посуді, також можуть вплинути на прийом, як і сильний вітер.

Paigefalk / E + / Getty Images

Як дощ впливає на супутникові сигнали

Під час грози дощові краплі можуть послабити або поглинути сигнал на шляху до супутникової антени. Дощ може також спричинити розсіювання сигналу, оскільки електромагнітні хвилі заломлюються та дифракціюють навколо крапель дощу на поверхні посуду. Міні-посуд краще розробити для мінімізації втрат сигналу через погоду, але великі страви краще в районах з частими сильними дощами, оскільки вони краще компенсують знижену потужність сигналу через погоду. Однак дощ не єдиний винуватець. Сніг, лід, сильний вітер та сильний туман можуть впливати на супутниковий сигнал.

Про супутникові сигнали

Більшість супутникових телевізійних сигналів знаходиться в діапазоні Ку (діапазон Курца). Як випливає з назви, Ku-діапазон знаходиться безпосередньо під K-діапазоном. Діапазон K резонує з водою, тому атмосферна волога будь-якого виду може розпорошити його, включаючи навіть вологість та хмари – особливо в негоду. Діапазон Ku передає з високою частотою та швидкістю передачі даних. Він здатний проникати в атмосферну воду і все ще подавати прийнятний сигнал, але оскільки він знаходиться близько до діапазону К, на нього все одно може вплинути негода. Більшість супутникових приймачів мають вбудовану корекцію помилок, яка намагається виправити переривчастий прийом сигналу.

Можливі домашні рішення для поганого прийому через погоду

Спробуйте наступні поради, щоб виправити і захистити прийом супутникової антени:

  • Якщо ваша страва розташована під деревами або карнизі будинку, де вода, що падає з дерев або даху, потрапляє на блюдо, перемістіть блюдо в більш сухе місце.
  • Якщо посуд встановлений збоку від будинку, ви можете встановити прозорий шматок скловолокна перед посудом. Склопластик виступає екраном для посуду, тому вода не впливає на здатність страви приймати сигнал.
  • Розпиліть супутникову тарілку антипригарним спреєм для приготування їжі. Це запобігає прилипанню дощових крапель до посуду, що може спричинити хаотичне отримання сигналів. Залежно від того, як часто у вашому районі йдуть дощі, вам потрібно обприскувати блюдо принаймні раз на три місяці.
  • Якщо дощ супроводжується сильним вітром, блюдо може не відповідати супутнику. Це, швидше за все, має місце, коли блюдо встановлено на високій жердині. Незважаючи на те, що ви могли б зробити перестановку самостійно, вам може бути краще зателефонувати спеціалісту для цього завдання.

Боротьба зі скупченням снігу та льоду

Сильний сніг може вплинути на якість сигналу, але він менше заважає, ніж сильний дощ. Сніг і скупчення льоду на блюді впливає на прийом сигналу, саме тому абоненти, які мешкають в холодних районах країни, іноді купують посуд із вбудованими обігрівачами. Накопичення снігу або льоду на посуді може перешкодити сигналу або зрушити блюдо з місця супутника, що впливає на сигнал. Окрім позиціонування страви там, де рідше накопичується лід і сніг – не під деревами чи карнизами, де відбувається стік, – власник будинку мало що може зробити, щоб уникнути перешкод.