Saltar al contenido

Як автоматичне розпізнавання обличчя може зруйнувати конфіденційність у реальному житті

10 de abril de 2021
  • Розпізнавання обличчя широко використовується як поліцією, так і приватними компаніями.
  • Заборона Портленду припиняє будь-яке державне використання та публічне розміщення приватними компаніями.
  • Ключ до боротьби з цією технологією – підвищення обізнаності громадськості.

Система розпізнавання обличчя в аеропорту. Люди чекають багажу.

izusek / Getty Images

Портленд просто заборонив розпізнавання обличчя, намагаючись захистити конфіденційність своїх громадян, додавши солідний щоденний штраф, якщо бізнес або державні установи будуть спіймані за допомогою цих технологій. Розпізнавання обличчя у таких масштабах не схоже на FaceID на вашому iPhone. Натомість його можна використовувати для відстеження вашого місцезнаходження або встановлення раніше судимих ​​крадіїв-крадіжок, ще до того, як вони скоюють новий злочин. Ще гірше, якщо ти не білий: наприклад, «Амазонка», наприклад, «Перевизнання», швидше за все, ідентифікує темношкірих людей, які раніше були заарештовані за злочин. Чи варто дивуватися, що технічний гігант витратив 24 000 доларів на лобіювання проти рахунку? «Я думаю, що багато людей, мабуть, не усвідомлюють неадекватних заходів, які вживаються державними установами та їх підрядниками для забезпечення цієї особливо конфіденційної інформації», – заявив асоційований директор організації громадських організацій Electronic Frontier Foundation (EFF) Натан Шерд. tebapit електронною поштою. «Багато хто цього не усвідомлює [US Customs and Border Protection] лише підрядники дозволили скомпрометувати дані номерного знаку та зображення обличчя понад 100 000 осіб «.

Змістовий покажчик

Де використовується розпізнавання обличчя?

Не тільки прикордонник використовує технологію автоматичного розпізнавання облич (AFR). Він також використовується в магазинах для ідентифікації відомих крамниць крамниць, в аеропортах для автоматизації імміграційних та паспортних перевірок, для власників абонементів, щоб пропускати черги на спортивних заходах, відстежувати відвідування школи та навіть запобігати крадіжці туалетного паперу в китайських громадських ванних кімнатах. У Великобританії, де більше, ніж справедлива частка камер спостереження (6 мільйонів у 2015 році), розпізнавання обличчя може бути використано для пошуку конкретних людей шляхом сканування кожного обличчя, що проходить повз камеру. А як щодо того кліше науково-фантастичного кіно, білбордів, які впізнають вас і націлюють на вас рекламу? Зараз це все можливо, і це може стати звичним явищем, якщо не вступить закон.

Зловживання цими системами є реальною небезпекою. Як тільки розпізнавання обличчя буде розгорнуто поліцією в місті, цілком можливо, що область розширення звідти розшириться. Якщо нічого іншого, вас можуть автоматично відстежувати, куди б ви не пішли, що означає кінець конфіденційності. І якщо ці бази даних просочуються або викрадаються – як у випадку з митною та прикордонною службою США – ця інформація може бути продана будь-кому. Також є ще одна велика проблема: викрадені біометричні дані. На відміну від ідентифікаційної картки якогось типу або навіть підпису, який можна змінити при порушенні, у вас лише одне обличчя та один комплект відбитків пальців. Як тільки у поганого актора є такі, вони можуть видавати вас назавжди.

А як щодо заборон?

Заборона Портленду йде далі, ніж більшість. Він не лише забороняє місцевим урядовим відомствам використовувати технологію (наприклад, поліція), але також заважає приватним компаніям використовувати її в громадських приміщеннях. Це означає відсутність цілеспрямованої реклами та відсутність кінцевих зв’язків з боку міліції шляхом укладання під нагляд спостереження. «Це не трапляється без того типу спільноти та адвокатської діяльності, які ми спостерігали за останній рік». Заборона зазначає, що «жителі Портленду та відвідувачі повинні мати доступ до громадських приміщень з розумним припущенням анонімності та особистої конфіденційності», і закликає расизм, часто вбудований у ці системи, кажучи: «Громади чорношкірих, корінних жителів та людей кольорових кольорів за умови надмірного нагляду та неоднакових та згубних наслідків зловживання з наглядом «.

Ще одна значна заборона щойно набула чинності в Уельсі, Великобританія. Суд заборонив AFR, оскільки закон все ще не встигав за реальністю. «Це означає, що будь-яке використання AFR повинно бути припинено, доки не буде встановлена ​​відповідна правова основа», – заявила Новому вченому Дара Мюррей з Правозахисного центру Університету Ессекса, Великобританія.

Розпізнавання обличчя, що використовується на пішоходах на вулиці Нью-Йорк.

Джон Лунд / Getty Images

На відміну від цього, заборони в США часто підтримуються поліцією. «У багатьох містах, де було прийнято заборону на використання особового спостереження за особами, це було зроблено за підтримки місцевих відділів поліції та інших відомств», – говорить Натан Шерд з EFF. І це залежить від груп громадянських свобод, що підвищують обізнаність громадськості. Цей тиск також змусив приватні компанії стати в чергу. «Минулого року ми також спостерігали, як компанії, такі як Amazon, IBM і Microsoft, вживають суттєвих заходів для переоцінки своєї участі у розробці та впровадженні технологій», – говорить Шерд. «Це не трапляється без того типу спільноти та адвокатської діяльності, які ми спостерігали протягом останнього року». Протест і тиск працюють. Якщо ви не хочете, щоб ваше реальне життя відстежувалось настільки ж всебічно, як ваше Інтернет, тоді ще не пізно. Нам просто потрібно боротися з цим.