Saltar al contenido

Як активізм у соціальних мережах допомагає #EndSARS

23 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Ключові винос

  • Завдяки соціальним медіа рух #EndSARS (соціальний рух та низка масових акцій протесту проти жорстокості поліції в Нігерії) викликав міжнародний інтерес до часто забуваючої частини Глобального Півдня.
  • Молодь є ключовими гравцями в активізації соціальних медіа, і їхній розум в Інтернеті швидко змінює можливості для побудови руху.
  • Соціальні медіа вже давно є силою громадських організацій, що проводяться в рамках репресивних урядових режимів.
Леон Ніл / Getty Images
Соціальні медіа стали головним інструментом для активістів, і вибухонебезпечна міжнародна інтрига навколо руху #EndSARS, що базується в Нігерії, демонструє, що його здатність з’єднувати міжнародну аудиторію є такою ж помітною, як і здатність активізувати внутрішні інтереси. В даному випадку ГРВІ позначає таємну поліцію Нігерії, розпущений Спеціальний загін проти розбійних нападів. Рух #EndSARS – це молодіжний опір ГРВІ, який громадяни звинуватили у вчиненні позасудових зловживань, включаючи крадіжки, напади, зґвалтування, катування та вбивства. Спочатку він розпочався у 2017 році, і міжнародне визнання він отримав 3 жовтня після того, як на відео було зафіксовано, як представники ГРВІ вбили людину в регіоні Дельта Нігерії, викликавши десятки тисяч протестуючих. Соціальні медіа стали інструментом, який використовували протестуючі під час наступних смертельних сутичок з чиновниками міліції, оскільки застарілі ЗМІ не виконують своїх зобов’язань. «Традиційні засоби масової інформації, телевізійні станції та радіостанції тут упереджені. Вони показують вам, що насправді не відбувалося. За допомогою соціальних мереж ми змогли показати, що відбувається з рухом у країні та зловживаннями, «22-річний нігерійський активіст Ндочукву Арум, який відмовився назвати своє прізвище, сказав в інтерв’ю tebapit. «Раніше, якщо люди за кордоном хочуть побачити, що відбувається, вони перевіряють телевізійні станції за допомогою власних супутників і бачать, що уряд хоче, щоб вони бачили».

Закладання підґрунтя для активізму в соціальних мережах

Корупція у ЗМІ є звичним явищем у Нігерії, де журналістика з коричневими конвертами (акт надання платежів, часто в коричневому конверті, з метою відбору журналістів для публікації позитивних матеріалів чи вбивства негативних історій) зберігається. Це замовчування інакомислячої та тіньової журналістської етики змушує молодшу аудиторію шукати той тип справжності, який часто зустрічається у соціальних мережах. Окрім журналістського підкупу, радіо- і телевізійні станції в Нігерії підпадають під директиву про сприяння штату відповідно до регулюючого органу мовлення.

Демонстранти на ході при свічках, щоб згадати жертв ГРВІ та тих, кого напала поліція Нігерії, збираються на Трафальгарській площі 18 жовтня 2020 року в Лондоні, Англія.

Джозеф Окпако / Getty Images
У розпал руху #EndSARS Національна комісія з питань мовлення оприлюднила нові вказівки щодо обмеження публікації негативних матеріалів, заявивши, що джерела, що «бентежать людей, організації, уряд або викликають невдоволення», слід стримувати. Директива передбачає, що передачі «зобов’язані сприяти корпоративному існуванню Нігерії та соціально-економічному добробуту нігерійського штату». Однією з унікальних особливостей соціальних медіа є їх здатність демократизувати доступ та увагу. Спадкові ЗМІ стали воротарями того, що вважається гідним новин, але завдяки соціальним медіа люди поступово мали змогу приймати ці рішення для себе набагато величніших масштабах. Демократизуюча сила соціальних медіа дозволяє зосереджувати увагу на репресивних установах у всьому світі. Від успіху руху «Чорне життя» і #EndSARS до продемократичних повстань на початку 2010-х, відомих як «Арабська весна», вплив соціальних медіа формував цілі країни. «За допомогою соціальних мереж ми змогли показати, що відбувається з рухом у країні та зловживаннями».

Молоді власний цифровий

Соціальні медіа стають головним інструментом активізму не випадково. У всьому світі молоді люди знайшли притулок у соціальних мережах як спосіб підключення до все більш глобальної культури, а також як платформу для того, щоб їхні голоси були почуті та організовані. Молодіжні рухи не є новиною. Історично вони були популярними складовими боротьби за громадянські права як всередині країни, так і за кордоном. Соціальні медіа забезпечують унікальний доступ до справді вільних для дорослих приміщень, вилучених з інституційних спонсорів, оскільки молодь використовує свою кмітливість для створення сховищ ресурсів, хештегов, протестів громади та навіть заповнених мемами кампаній диверсії. Абімбола Олабісі – 23-річний впливовий фактор соціальних мереж і підприємець у Нігерії, який каже, що він став однією з багатьох жертв вимагань та переслідувань представників ГРВІ в районі Лагосу. За допомогою своєї платформи в Twitter він зміг зв’язатися з організаторами на місцях і посилити їхній голос перед своїми 378 000 підписників. «Я брав участь у кількох демонстраціях, а також у виплаті деяких коштів, зібраних в Інтернеті, щоб допомогти демонстрантам в Інтернеті отримати дані, що заохочують їх зосередитися на тезі #EndSARS. І розподілі певних продуктів та напоїв», сказав.

Демонстранти згадують жертв ГРВІ та тих, кого напала поліція Нігерії, збираючись на Трафальгарській площі 18 жовтня 2020 року в Лондоні, Англія.

Джозеф Окпако / Getty Images
Окрім організації, соціальні медіа дозволяють людям з усього світу збирати ресурси для конкретних людей та груп, щоб допомагати в протестних рухах, не виходячи зі свого світлодіодного екрану, інакше віддаленого від повстання. Однак негатив – це теми, що повертаються до дверей, що викликають прискорене відчуття втоми, коли користувачі переходять до наступної тенденції. Тим не менше, Арум вважає, що організатори зобов’язані спрямовувати цю увагу, коли це необхідно, і продовжувати бій. Активізм вмирає в соціальних мережах, вимагаючи від місцевих організаторів чинити тиск. «Ми будемо боротися за скасування багатьох законів, які там випустило старше покоління, щоб продовжувати панувати. Ми переконаємось, що забезпечимо себе кращою Нігерією, кращою Африкою та кращим світом», – сказав він. . «Отже, наступне покоління, яке прийде, побачить, що ми зробили, і що ми зробили це для них самих і завдяки владі соціальних мереж, що відкриває нам новий шлях для просування вперед».

Оновлення 17.11.20: Ми оновили текст, щоб раніше відображати визначення нігерійського руху #EndSARS на відміну від респіраторного захворювання, ГРВІ.