Saltar al contenido

Як визначити, чи хтось використовує ваш Wi-Fi

23 de julio de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

 • Від’єднайте всі свої пристрої від Wi-Fi, а потім подивіться на маршрутизатор, щоб побачити, чи не блимає індикатор (що означає, що щось підключено).
 • Спробуйте програму сканування сторонніх мереж. Нам подобається Fing, який доступний для Android та iOS.
 • Якщо вам це зручно, перевірте журнали адміністратора, щоб перевірити, які пристрої нещодавно підключені до вашої мережі.

У цій статті описано три способи перевірити, чи хтось використовує вашу мережу Wi-Fi без вашого дозволу, відключивши ваші пристрої, використовуючи програму сканера мережі Fing та переглянувши журнали адміністратора маршрутизатора.

Відключіть все від мережі та подивіться на свій маршрутизатор

Якщо ви досить недосвідчені в роботі з маршрутизаторами та домашніми мережами, і ви залишаєтеся думати: «Як я можу зрозуміти, чи хтось використовує мій Wi-Fi», існує дуже швидкий і простий спосіб перевірити – відключити ваші пристрої. Ось що робити. Цей спосіб найкраще працює, коли у вас удома лише кілька розумних пристроїв, таких як ноутбук, два або лише кілька смартфонів. Якщо до вашої мережі підключено кілька пристроїв, може бути складно вимкнути їх усі.

 1. Зайдіть у кожну кімнату вашого будинку та відключіть усі пристрої, що підключаються до вашого Wi-Fi.

 2. Вимкніть Wi-Fi на будь-яких портативних пристроях, таких як смартфони, планшети та ноутбуки.

 3. Перейдіть до маршрутизатора та перевірте, чи не продовжує блимати індикатор на маршрутизаторі.

 4. Якщо маршрутизатор продовжує виглядати зайнято, а індикатори блимають, дуже ймовірно, що хтось інший (або якийсь пристрій) використовує ваш Wi-Fi. Переконайтеся, що ви дійсно відключили кожен свій пристрій.

Використовуйте додаток для відстеження того, хто використовує ваш Wi-Fi

Існує кілька програм, завдяки яким вам дуже просто сканувати мережу та перевіряти, чи хтось отримує до неї доступ, який ви не впізнаєте. Багато з цих додатків безкоштовні, і на їх використання потрібні секунди. Одним з наших улюблених є Fing, який доступний як для пристроїв Android, так і для iOS. Ось як його використовувати для відстеження того, хто використовує ваш Wi-Fi. Інші безкоштовні програми аналізатора Wi-Fi також доступні та корисні.

 1. Завантажте Fing з App Store або Google Play Store.

 2. Торкніться Сканувати пристрої. На цьому кроці вас можуть попросити вибрати спосіб ідентифікації пристроїв: MAC-адресу або IP-адресу. Будь-кого з них добре вибрати. Щоб це працювало, ваш смартфон повинен бути підключений до мережі Wi-Fi.

 3. Зачекайте, поки програма завершить сканування вашої мережі Wi-Fi.

 4. Прокрутіть список, щоб перевірити, чи розпізнаєте всі пристрої, підключені до вашої мережі.

  Ви можете натиснути назву пристрою, щоб дізнатись більше про нього.

Перевірте журнали адміністратора

Якщо вам зручно занурюватися в журнали адміністрування вашого маршрутизатора, ви можете дізнатись більше про те, які пристрої підключалися до вашого маршрутизатора останнім часом. Різні маршрутизатори мають дещо різну конфігурацію та назви опцій, але формат приблизно однаковий, хоча і передбачає невелике копання. Ось що робити.

 1. Увійдіть в адміністративну панель маршрутизатора.

 2. Знайдіть сторінку з переліком адрес MAC (Media Access Control), підключених до вашого комп’ютера, і переконайтеся, що вона відповідає правильній кількості пристроїв, які ви маєте вдома.

  Список MAC-адрес на сторінці адміністратора маршрутизатора.

 3. Журнали маршрутизатора зберігають інформацію про старі пристрої, які ви, можливо, більше не підключали, тому майте це на увазі. Саме тому програма працює краще, але журнали адміністратора можуть бути корисними, щоб дізнатись трохи більше про внутрішню роботу вашої мережі.