Saltar al contenido

Як вийняти компакт-диск або DVD із мого Mac?

15 de abril de 2021

Минув деякий час, відколи Apple пропонує Mac з вбудованими оптичними приводами, які можуть використовувати CD або DVD. Останніми моделями були Mac Pro 2012 року та 15-дюймовий MacBook Pro середини 2012 року.

Ілюстрація 5 способів вийняти компакт-диск, включаючи клавішу виймання, рядок меню, піктограму компакт-диска, піктограму сміття та клавішу f12.

Маріца Патрінос / tebapit
Apple вперше вилучила оптичний привід в MacBook Air 2008 року, а до кінця 2013 року всі вбудовані оптичні накопичувачі вийшли з лінійки Mac. Це не означає, що немає попиту на оптичні накопичувачі або використовувані в них компакт-диски або DVD-диски. Ось чому зовнішні оптичні накопичувачі є популярною периферією для багатьох користувачів Mac. Якщо у вас старіший Mac, який має вбудований оптичний привід або зовнішній привід, ви можете витягти CD або DVD кількома способами.

Змістовий покажчик

7 найпоширеніших способів вилучення CD або DVD

Mac, на відміну від більшості ПК з Windows, не має зовнішньої кнопки виймання на своєму приводі CD / DVD. Натомість Apple використала можливість оптичних приводів реагувати на команду відкриття або закриття, надіслану через електричний інтерфейс накопичувача. За допомогою команд відкриття та закриття Mac пропонує кілька варіантів виймання компакт-диска або DVD-диска.

 • Деякі клавіатури Apple мають клавішу виймання, яка зазвичай знаходиться у верхньому правому куті клавіатури. Натисніть кнопку Вийняти клавішу для виймання компакт-диска або DVD-диска з дисковода.
 • На будь-якій клавіатурі, включаючи клавіатуру, розроблену для використання з ПК з ОС Windows, натисніть і утримуйте клавішу F12 клавішу, доки компакт-диск або DVD-диск не вийметься з приводу. Це може зайняти кілька секунд.
 • Знайдіть піктограму на робочому столі для CD або DVD. Клацніть і утримуйте на значок і перетягніть його до сміття. Ви помітите, що піктограма сміття змінюється на символ Вилучити, оскільки піктограма CD або DVD розташована над сміттям.
 • Одним з найшвидших способів вийняти компакт-диск або DVD є натискання правої кнопки миші на ньому значок робочого столу і виберіть Вийняти зі спливаючого меню.
 • Деякі програми, такі як Disk Utility, мають команду вилучення в меню або на панелі інструментів. Запустіть програму та скористайтеся командою eject, щоб витягти CD або DVD.
 • Використовувати Витягнути аплет меню, розташований у рядку меню Mac. Якщо ви його не бачите, ви можете додати пункт рядка меню, щоб витягти CD або DVD.
 • Коли все інше не вдається, натисніть і утримуйте миша або кнопку трекпада під час перезавантаження Mac.

Прийоми виштовхування, характерні для зовнішніх оптичних накопичувачів

Зовнішні оптичні накопичувачі зазвичай реагують на сім методів виймання компакт-диска або DVD-диска на Mac, але вони також мають кілька власних хитрощів.

 • Більшість зовнішніх оптичних накопичувачів мають кнопку виймання, вбудовану в передню частину корпусу накопичувача. Натискання кнопки виймання призводить до відкриття лотка пристрою або викидання оптичного носія, якщо це пристрій із завантажувальним гніздом.
 • У деяких зовнішніх оптичних накопичувачах, здається, не вистачає очевидної кнопки витягування, але якщо ви уважно подивитесь, ви побачите невеликий отвір у передній частині корпусу, досить великий, щоб вставити в нього випрямлену скріпку. Просуньте скріпку в отвір для виймання, доки не відчуєте опору, а потім натисніть на неї трохи далі, щоб відкрити шухляду для CD / DVD на оптичному приводі.

Ваш Mac може замінити функцію зовнішньої кнопки виймання, якщо вважає, що використовується оптичний диск. Ви можете обійти цю проблему, спершу закривши програму, яка використовує оптичний привід, а потім за допомогою зовнішньої кнопки виймання. Якщо зовнішній оптичний привід усе ще не виймає диск, вимкніть Mac і спробуйте скористатися кнопкою виймання диска. Після виймання диска ви можете перезапустити Mac.

Якщо все інше не вдається

Зовнішні оптичні накопичувачі зазвичай виготовляються із стандартних оптичних накопичувачів, встановлених у зовнішньому корпусі. Зазвичай привід можна вийняти з корпусу. Коли ви виймаєте його, лоток накопичувача може відкрити отвір для виштовхування, закрите корпусом. Потім ви можете скористатися методом скріпки.

Поїздка в крайнощі

Коли, здається, нічого не працює, можливо, пора вирвати плоску викрутку. Ви можете змусити лоток відкрити оптичний привід на основі лотка за допомогою чужого пристрою. Ось як:

 1. Вимкніть зовнішній оптичний привід та від’єднайте його від Mac.

 2. Вставте плоский наконечник викрутки в губу між лотком і корпусом накопичувача.

 3. Обережно відкрийте лоток. Ви можете відчути певний опір і почути звук передач, що рухаються всередині приводу. Виконуйте цей крок повільно. Грубої сили вимагати не слід.

 4. Коли лоток відкриється, вийміть оптичний носій.

 5. Закрийте лоток, коли завдання буде виконано.