Saltar al contenido

Як виконати подвійне завантаження Windows та Ubuntu Linux

17 de abril de 2021

Подвійне завантаження дозволяє встановити дві операційні системи на одному комп’ютері та переключатися між ними, коли завгодно. Корисно, якщо у вас є основна операційна система, але вам потрібна інша для конкретних завдань. Наприклад, ви можете віддавати перевагу свободі, пов’язаній з Linux, але ваша робота вимагає використання програм, які працюють лише в Windows. У такому випадку ви хочете подвійне завантаження Windows з дистрибутивом Linux, таким як Ubuntu. Ви також можете подвійне завантаження Linux з macOS і навіть подвійне завантаження macOS з Windows. Однак ви не можете встановити macOS на будь-яке обладнання, яке Apple не робить. Отже, якщо вам потрібні Windows, Linux та macOS на одній фізичній машині, вам потрібно буде придбати Macintosh. Наступні інструкції будуть працювати для Windows 7, 8, 8.1 і 10, і стосуються, зокрема, подвійного завантаження Ubuntu Linux 20.04.1.

Змістовий покажчик

Початок роботи з подвійним завантаженням

Для подвійного завантаження потрібно встановити одну операційну систему, а потім встановити другу операційну систему дещо модифікованим способом, щоб жити поряд із оригіналом. Більшість дистрибутивів Linux роблять це простим. Перш ніж виконувати подвійне завантаження, вам слід подумати про створення резервної копії файлів та оригінальної операційної системи. Ви можете використовувати сторонні програми, такі як Macrium, для резервного копіювання Windows або зробити це вручну, якщо хочете. Вам слід мати резервну копію, на випадок, якщо щось піде не так. На жорсткому диску також має бути принаймні 10 ГБ вільного місця. Якщо цього не зробити, ви не зможете встановити Linux разом із Windows.

Як подвоїти завантаження Windows за допомогою Ubuntu

Коли ви будете готові, виконайте такі дії, щоб встановити Ubuntu Linux поряд з Windows, щоб ви могли подвійно завантажуватися:

 1. За допомогою комп’ютера Windows створіть завантажувальний USB-накопичувач Linux.

 2. Завантаживши USB-накопичувач, як і раніше підключений, перезавантажте комп’ютер.

 3. Зачекайте, поки ваш комп’ютер завантажиться в Ubuntu.

  Якщо ваш комп’ютер не завантажується автоматично в Ubuntu, вам доведеться спочатку налаштувати комп’ютер на завантаження з USB.

 4. Коли з’явиться вікно встановлення Ubuntu, натисніть Встановіть Ubuntu.

  Знімок екрана вікна встановлення Ubuntu.

 5. Встановіть бажану розкладку клавіатури та натисніть Продовжуйте.

  Знімок екрана параметрів розкладки клавіатури в Ubuntu.

 6. Виберіть Звичайна установка, потім натисніть Продовжуйте.

  Знімок екрана з параметрами встановлення Ubuntu.

  Для оптимальної сумісності встановіть прапорець біля Встановіть сторонні програми. Це необов’язково, але деякі відеокарти, адаптери Wi-Fi та інше обладнання не працюють інакше.

 7. Виберіть Встановіть Ubuntu поряд із диспетчером завантаження Windowsі натисніть Продовжуйте.

  Знімок екрана типів встановлення Ubuntu.

  Ви повинні вибрати цей варіант. Якщо ця опція недоступна, закрийте програму встановлення, завантажтесь у Windows і переконайтеся, що ви вийшли з системи та вийшли з системи та не входили в режим глибокого сну. Якщо ви все ще не бачите опції, перегляньте розділ підказок щодо усунення несправностей після цих інструкцій.

 8. За необхідності відрегулюйте розподіл місця на диску, а потім натисніть Встановити зараз.

  Знімок екрана розподілу місця на диску Ubuntu.

  Розділ Ubuntu повинен мати принаймні 10 ГБ. Якщо у вас є кімната, дайте їй трохи більше, щоб уникнути потенційних проблем із пам’яттю.

 9. Клацніть Продовжуйте.

  Знімок екрана встановлення Ubuntu.

 10. Клацніть Продовжуйте знову.

  Знімок екрана встановлення Ubuntu.

 11. Виберіть свій часовий пояс, а потім натисніть Продовжуйте.

  Знімок екрана вибору часового поясу в Ubuntu.

 12. Введіть своє ім’я, ім’я для комп’ютера, ім’я користувача та виберіть пароль, а потім натисніть Продовжуйте.

  Знімок екрана налаштувань установки Ubuntu.

 13. Дочекайтеся встановлення Ubuntu.

  Знімок екрана встановлення Ubuntu.

 14. Після завершення встановлення натисніть Перезапустіть зараз.

  Знімок екрана встановлення Ubuntu.

 15. Коли комп’ютер перезавантажиться, він автоматично відкриє завантажувач GNU GRUB. Виберіть Ubuntu або Windows, а потім натисніть введіть на клавіатурі.

  Завантажувач GNU GRUB з Ubuntu та Windows.

  Якщо ви нічого не натискаєте, Ubuntu за замовчуванням завантажиться через кілька секунд.

 16. Завантажувач з’явиться кожного разу, коли ви перезавантажите комп’ютер, що дозволить вам кожного разу вибирати Windows або Ubuntu.

Як працює подвійне завантаження?

Як ви побачили в кроках 15 та 16 у наведених вище інструкціях, установка Ubuntu Linux поряд з Windows 10 також налаштовує завантажувач GNU GRUB, який відображається як просте меню, яке з’являється кожного разу, коли ви запускаєте комп’ютер. Точні параметри, які ви бачите, залежатимуть від різних факторів, але ви завжди побачите параметри Ubuntu та Windows Boot Manager. Коли ви бачите цей екран, вам потрібно за допомогою клавіш зі стрілками на клавіатурі виділити Ubuntu або Windows, а потім натиснути клавішу Enter. Це призведе до запуску обраної операційної системи. Якщо ви нічого не зробите, завантажувач автоматично вибере Ubuntu через кілька хвилин. Завантаживши будь-яку операційну систему, ви зможете користуватися нею, як зазвичай. У більшості випадків обидві операційні системи зможуть переглядати, відкривати та редагувати файли, що зберігаються на вашому комп’ютері. Якщо ви хочете перейти на іншу операційну систему, вам потрібно вимкнути комп’ютер, увімкнути його знову та вибрати іншу операційну систему в меню завантажувача.

Подвійне завантаження інших дистрибутивів Linux

Хоча наші інструкції щодо створення завантажувального USB-накопичувача для встановлення Linux стосуються Ubuntu, а інструкції тут також стосуються Ubuntu, ви можете використовувати цей самий метод для подвійного завантаження Windows та дистрибутива Linux на ваш вибір. Якщо ви хочете використовувати щось інше, ніж Ubuntu, створіть завантажувальний інсталяційний USB-накопичувач для бажаного дистрибутиву та виконайте ті самі основні дії, описані вище. Конкретні кроки можуть варіюватися від одного розподілу до іншого, але важливою є те, що ви вирішили встановити Linux поряд із диспетчером завантаження Windows.

Поради щодо усунення несправностей

Інсталятор Ubuntu полегшує встановлення Linux разом із Windows, щоб ви могли подвійне завантаження. Однак це не може, якщо він не бачить запис завантаження Windows на вашому жорсткому диску. Коли це станеться, вікно, яке ви побачите на етапі сьомого попередніх інструкцій, буде виглядати так:

Знімок екрана встановлення Ubuntu без Windows.

Якщо ви бачите це вікно, вам слід негайно зупинити процес встановлення. Жоден із цих варіантів не дозволяє подвійно завантажувати Windows і Linux. Перший варіант повністю видалить Windows, а другий варіант дозволить створити розділ для Linux. Windows залишиться цілим, якщо ви зробите це правильно, але ваш комп’ютер у майбутньому завантажиться в Ubuntu без можливості використовувати Windows. Коли ви не бачите можливості встановити Ubuntu поряд із диспетчером завантаження Windows, негайно зупиніть процес встановлення та поверніться до Windows. Потім спробуйте ці кроки з усунення несправностей по порядку, намагаючись знову встановити Ubuntu після кожного кроку:

 1. Вийдіть із Windows і вимкніть його. Переконайтеся, що Windows вимикається і не переходить у сплячий режим. Якщо Windows не вимикалася належним чином, як комп’ютер втрачав живлення або переходив у сплячий режим, це може перешкодити програмі встановлення Ubuntu бачити це.

 2. Перевірте розмір розділу Windows. Якщо розділ Windows займає весь ваш жорсткий диск, і він настільки заповнений, що Ubuntu не може зменшити його, щоб звільнити місце для Ubuntu, ви не зможете встановити Ubuntu поряд з Windows. Видаліть файли, щоб звільнити місце в розділі. Ubuntu потрібно щонайменше 10 ГБ.

 3. Запустіть chkdsk. Якщо ваш розділ Windows пошкоджений, це може перешкодити Ubuntu бачити його. Запуск chkdsk виявить будь-які пошкоджені розділи та відремонтує їх або повідомить, що вони не підлягають ремонту.

 4. Спробуйте дефрагментувати розділ Windows. Якщо ваш жорсткий диск надзвичайно фрагментований, це може перешкодити Ubuntu зменшити розділ Windows, щоб звільнити місце для себе. Не дефрагуйте диск, якщо у вас твердотільний накопичувач (SSD). Використовуйте інструмент дефрагментації, лише якщо у вас жорсткий диск (HDD). Якщо ви не впевнені, не ризикуйте. Використання інструменту дефрагментації на твердотільному накопичувачі може його пошкодити.

 5. Переконайтеся, що ваш завантажувальний USB використовує BIOS, якщо встановлено Windows, або використовує UEFI, якщо це те, що використовує Windows. Якщо ви використовували наші інструкції щодо створення завантажувального USB-накопичувача Ubuntu, ваш диск повинен мати можливість працювати як з обладнанням на базі UEFI, так і з BIOS. Спробуйте вручну вибрати правильний при завантаженні з накопичувача USB Ubuntu.