Skip to content

Як використовувати режими змішування в Photoshop

6 de Липень de 2021

Режими накладання Adobe Photoshop впливають на взаємодію кольорів двох або більше шарів. Ви можете використовувати їх для створення цікавих та динамічних ефектів лише за кілька кліків. Різні типи режимів змішування та те, що вони роблять, не обов’язково видно з їх назв, але кожен має певну функцію. Після того, як ви дізнаєтеся про відмінності, за кілька секунд ви зможете отримати різноманітний класний вигляд. Ось як використовувати режими змішування Photoshop, щоб ваші зображення виглядали приголомшливо, разом із описом того, як всі вони працюють. Інструкції в цій статті стосуються Photoshop CS5 та пізніших версій.

Як користуватися режимами змішування Photoshop

Photoshop містить 29 різних опцій у шести групах, які ви можете знайти у вікні Шари. Залежно від того, який інструмент ви використовуєте, ви також можете побачити спадне меню на панелі інструментів опцій у верхній частині екрана. Ось як застосовувати та експериментувати з ними для досягнення різноманітних ефектів.

 1. Імпортуйте зображення, яке потрібно змінити, у Photoshop.

 2. Виберіть Новий шар кнопку в Шари вікно, щоб створити новий шар.

 3. Щоб використовувати колір, який поєднується із зображенням, виберіть Редагувати > Заповніть.

  Знімок екрана Photoshop із виділеною командою Fill

  Або натисніть Shift + F5 на клавіатурі.

 4. Виберіть Колір.

  Знімок екрана Photoshop із виділеним параметром Колір у меню Заливка

 5. Виберіть колір із підбору кольорів і виберіть гаразд.

  Знімок екрана Photoshop, що показує вікно вибору кольору з підсвіченою кнопкою OK

 6. Клацніть гаразд в Заповніть вікно для остаточного вибору кольору.

  Знімок екрана Photoshop із виділеною кнопкою OK у вікні Заливка

 7. Тепер ви повинні бачити лише верхній шар із вибраним кольором.

  Знімок екрана з Photoshop, що показує однотонний шар

 8. Щоб застосувати режими змішування, виберіть верхній шар, а потім клацніть на випадаюче меню в Шари вікно, поруч з Непрозорість.

  Знімок екрана Photoshop із виділеним меню режимів змішування

  За замовчуванням у меню режиму змішування буде вказано Звичайний.

 9. Виберіть різні параметри в меню, щоб побачити, як вони впливають на основне зображення.

  Знімок екрана з Photoshop із виділеним меню режимів змішування

  В Adobe CC 2019 і пізніших версій вам потрібно лише навести курсор миші на режими, щоб отримати попередній перегляд змін, які він внесе. У попередніх версіях потрібно вибрати режим, щоб побачити, що він робить.

 10. Експериментуйте з різними кольорами та режимами, щоб створити потрібні ефекти. Ви також можете впливати на інтенсивність деяких режимів, регулюючи непрозорість шарів, які ви змішуєте.

Як використовувати режими змішування Photoshop з інструментами

У режимах накладання Photoshop ви можете зробити більше, ніж просто нанести колір на зображення. Ви можете використовувати інструменти виділення для локалізації ефекту. Ви також можете використовувати різні кольорові блоки на одному шарі для створення суміші. Деякі інструменти, такі як Пензель, Відро для фарби та Фігура, мають спеціальне меню режимів накладання, що надає вам більше контролю. Це на панелі параметрів поруч із Непрозорістю. Виберіть режим, який ви хочете використовувати, а потім використовуйте інструмент, щоб побачити ефекти.

Знімок екрана Photoshop із виділеним меню

Типи режимів змішування у Photoshop

Перш ніж почати використовувати режими змішування, ви можете мати базове уявлення про те, що вони роблять. Ось кілька термінів, які допоможуть зрозуміти, що робить кожен блендер:

 • Базовий колір: колір, який уже є на шарі.
 • Колір суміші: той, який ви застосовуєте, наприклад, за допомогою інструменту Кисть.
 • Колір результату: кінцевий результат після того, як режим накладання закінчує роботу з основою та поєднанням кольорів.

Як простий приклад: якщо у вас є чашка води, що містить синій харчовий барвник (основний колір) і додається кілька крапель жовтого харчового барвника (суміш кольору), результат результату (від їх змішування) зелений. Однак режими накладання Photoshop не просто поєднують кольори. Ось усі режими та те, що вони роблять. Не всі інструменти можуть використовувати однакові варіанти змішування. Це повний перелік усіх доступних варіантів. Залежно від бітрейту вашого зображення, ви також можете втратити доступ до деяких режимів змішування. Режими змішування також можуть поводитися по-різному, залежно від того, застосовуєте ви їх до шарів чи інструментів.

Звичайний

Звичайна група режимів змішування – це група за замовчуванням. Колір результату завжди буде сумішним кольором, базовим кольором або обома, не змішаними.

 • Звичайний: Колір результату збігається із кольором суміші. Звичайний режим – це параметр за замовчуванням, який нічого не змінює; якщо ви використовуєте зелений за допомогою інструменту Кисть, пікселі будуть зеленими.
 • Розчинити: Photoshop випадково вибирає колір кожного пікселя на основі непрозорості шару. Наприклад, якщо ви намалюєте жовтий на синій з непрозорістю 50%, половина пікселів буде жовтим, а половина – синім.
 • Позаду: Ваш інструмент впливатиме лише на прозорі (тобто «порожні») пікселі.
 • Ясно: Ваш інструмент зробить пікселі, які він змінює, прозорими.

Потемніти

Група Darken завжди дає темніші кольори, ніж ви починали. Як правило, жоден із цих режимів накладання не впливає на чорний колір основи, не змішує кольори або шари.

 • Потемніти: Photoshop замінює будь-які пікселі в основному кольорі будь-якими в кольорі змішування, які темніші. Результат – поєднання двох.
 • Множимо: Множить значення RGB основного кольору та кольору змішування, а потім ділить на 255, щоб отримати результат кольору. Наприклад, чисто червоний (RGB 255,0,0) та 50% сірий (RGB 128,128,128) призводить до темно-червоного кольору зі значеннями 128,0,0.
 • Опік кольору: Photoshop збільшує контраст між основою та кольорами суміші, щоб затемнити основу.
 • Лінійний опік: Photoshop зменшує яскравість, щоб затемнити базовий колір.
 • Темніший колір: Photoshop відображає темне значення між базовим кольором та кольором суміші, без чіткого кольору результату.

Освітлити

Режими в групі Lighten протилежні режимам у групі Darken. Зазвичай вони не впливають на білий колір основи, не поєднують кольори або шари, і вони завжди створюють більш світлу палітру.

 • Освітлити: Lighten – це протилежність Darken: Колір результату – світліший основи або суміші.
 • Екран: Екран протилежний множенню. Замість того, щоб знайти добуток основи та поєднання кольорів, екран помножує їх обернені та ділить на 255. Колір результату є зворотним до цієї відповіді. Отже, використовуючи приклад зверху червоного та 50% сірого, екран множить 0,255,255 на 128,128,128 та ділить на 255, щоб отримати значення 0,128,128. Колір результату – інверсний, світловий показник зі значеннями 255,128,128.
 • Колір Dodge: Photoshop зменшує контраст між основою та поєднанням кольорів, щоб освітлити основу. Color Dodge – протилежність Color Burn.
 • Лінійний Dodge (Додати): Photoshop додає значення базового та поєднує кольори.
 • Світліший колір: Photoshop відображає світліше значення між базовим та поєднаним кольорами без чіткого кольору результату. Світліший колір – протилежність темнішого кольору.

Контраст

Група «Контраст» змінює та покращує значення контрасту між базовим кольором та кольором суміші, розглядаючи колір суміші як джерело світла. Процеси, як правило, являють собою комбінації режимів накладання затемнення та освітлення. Ці режими змішування видаляють ділянки 50% сірого.

 • Накладання: Photoshop застосовує екран до світлих ділянок основного кольору і помножує темні частини.
 • М’яке світло: М’яке світло застосовує освітлення, якщо колір суміші світліший за 50% сірого; застосовується затемнення, якщо колір суміші темніший.
 • Жорстке світло: Результатом буде Екран для яскравішого значення поєднання кольорів та Помноження для темнішого.
 • Яскраве світло: Photoshop регулює контрастність базового кольору (наприклад, Color Burn або Color Dodge) залежно від того, чи є поєднаний колір світлішим або темнішим ніж 50% сірого.
 • Лінійне світло: Linear Light виконує Linear Burn або Linear Dodge (Add) залежно від того, світлий колір або темніший, ніж 50% сірого.
 • Pin Light: Якщо колір поєднання світліший за 50% сірого, Photoshop замінює темніші пікселі. Більш темний колір поєднання змушує Photoshop замінювати світлі пікселі.
 • Жорсткий мікс: Hard Mix – це надзвичайний режим накладання, який додає значення RGB основного кольору та кольорів поєднання. Для кожного значення, якщо сума дорівнює 255 або більше, вона стає 255. Суми, менші за 255, округлюють до 0. Кольори результату будуть одним із наступних: білий, чорний, червоний, зелений, синій, жовтий, пурпуровий або блакитний.

Порівняльний

Режими накладання в порівняльній групі фокусуються на відмінностях між базовим та сумішним кольорами.

 • Різниця: Колір результату – це різниця між значеннями основного та змішаного кольорів. Він завжди віднімає менш яскравий від більш яскравого.
 • Виключення: Виключення подібне до різниці, але кольори результату мають менший контраст, ніж ті, що створює режим.
 • Віднімаємо: Photoshop віднімає змішаний колір від базового, негативні значення округлюються до нуля.
 • Розділити: Photoshop ділить базовий колір на колір поєднання.

Колір

Режими накладання в групі «Колір» поєднують різні якості основи та поєднання кольорів (а саме: відтінок, насиченість та яскравість) для створення кольорів результату.

 • Відтінок: Колір результату має відтінок змішаного кольору з яскравістю та насиченістю базового кольору.
 • Насиченість: Результатом є насиченість кольору суміші та яскравість основи та відтінок.
 • Колір: Колір результату має поєднання кольорового відтінку та насиченості, а також яскравість основи.
 • Світність: Результат має яскравість поєднання кольорів, відтінок і насиченість основи.

Використання режимів змішування Photoshop

Тепер, коли ви знаєте, де знаходяться режими накладання та що вони роблять, ось кілька підказок щодо того, як ви можете їх використовувати.

 • Розчинити: Використовуйте за допомогою інструменту Кисть для створення крейдоподібного ефекту на однотонному тлі.
 • Жорсткий мікс: Використовується для створення однотонного стилю поп-арт.
 • Контраст: Використовуйте режими у контрасті групу для швидкого виправлення надмірно або недостатньо експонованих фотографій.
 • Ясно: Використовуйте це, щоб легко робити трафаретні ефекти, роблячи прозорі фігури.
 • Екран: Цей режим змішування підходить для комбінування зображень або додавання текстур. Наприклад, ви можете екранувати зображення туману над знімком міста, щоб створити інший настрій.