Saltar al contenido

Як використовувати режим сумісності Windows 10 для запуску старих програм

16 de abril de 2021

Якщо програма, якою ви користуєтесь роками, раптом починає неправильно працювати після оновлення операційної системи, спробуйте запустити її в режимі сумісності Windows. У режимі сумісності Windows ви можете бездоганно запускати програми для старих версій операційної системи на Windows 10. Інструкції в цій статті стосуються виключно Windows 10.

Змістовий покажчик

Що таке режим сумісності в Windows 10?

Режим сумісності Windows 10 – це простий у користуванні інструмент, який може допомогти вашим старим програмам працювати в новій операційній системі. Він працює, змінюючи певні налаштування залежно від програми, дозволяючи старій програмі функціонувати без потенційних перешкод для інших програм у процесі. Інструмент режиму сумісності Windows ефективно дозволяє запускати програми так, ніби вони працюють у попередній версії операційної системи Windows. Він також пропонує ряд опцій для кольорів дисплея та роздільної здатності, які можуть допомогти у деяких старих програмах, які, можливо, не підтримували дисплеї з високою роздільною здатністю, доступні сьогодні.

затвор / Getty Images

Як змінити налаштування режиму сумісності Windows 10

Якщо засіб усунення несправностей не виконав роботу, і ви знаєте, над якою конкретною версією Windows раніше працювала програма, ви можете змінити налаштування режиму сумісності Windows 10 вручну:

 1. Клацніть правою кнопкою миші (або натисніть і утримуйте) піктограму програми та виберіть Властивості зі спадного меню.

  властивості у вікнах

 2. Виберіть Сумісність вкладку. Під Режим сумісності, поставте прапорець біля Запустіть цю програму в режимі сумісності для і виберіть відповідну версію Windows зі спадного списку.

  режим сумісності

 3. Якщо у вас є проблеми з візуальними / графічними зображеннями програми, ви можете налаштувати колір і роздільну здатність під Налаштування:

  • Якщо кольори відображаються неправильно, перевірте Режим зменшеного кольору і виберіть параметр у спадному меню.
  • Якщо кольори правильні, але візуальне зображення вимкнено, поставте прапорець поруч Запуск у роздільній здатності екрану 640 x 480.

  налаштування режиму сумісності

 4. Необов’язково поставте прапорець біля Запустіть цю програму як адміністратор, потім виберіть Подати заявку і гаразд. Для нормальної роботи деяких програм потрібні права адміністратора. Якщо ви не адміністратор свого комп’ютера, вам знадобиться пароль адміністратора.

 5. Спробуйте запустити програму, щоб перевірити, чи помилка усунена. Якщо ні, повторіть крок 4 з іншим кольоровим режимом і спробуйте запустити програму знову.

Коли корисний режим сумісності Windows?

Як правило, ви будете використовувати режим сумісності зі старими програмами. Хоча багато програм оновлюються для належної роботи в останніх версіях операційної системи, деякі не отримують однакового обслуговування. Навіть тоді деякі програми, розроблені для старішої версії Windows, все одно можуть працювати без проблем, навіть без втручання. Однак якщо ви помітите, що старіша програма працює не так, як раніше, режим сумісності може допомогти вирішити проблему.