Saltar al contenido

Як використовувати свій телефон Android як точку доступу Wi-Fi

6 de marzo de 2023

Змістовий покажчик

Що потрібно знати

 • На Samsung перейдіть до Налаштування > Зв’язки > Мобільна точка доступу та модем і включити Мобільна точка доступу.
 • На інших Android перейдіть до Налаштування > Мережа та Інтернет > Точка доступу та модем > Точка доступу Wi-Fi.
 • Коли точку доступу активовано, підключіть до неї інші пристрої, як і до будь-якої іншої мережі Wi-Fi.

У цій статті на прикладі показано, як увімкнути та використовувати функцію точки доступу Android на смартфонах Samsung і Google Pixel. Інструкції мають стосуватися більшості останніх телефонів Android і версій програмного забезпечення.

Як створити точку доступу на смартфоні Samsung

Щоб увімкнути точку доступу Wi-Fi на смартфоні Samsung, виконайте такі дії:

 1. Йти до Налаштування > Зв’язки > Мобільна точка доступу та модем. На деяких пристроях Samsung перейдіть до Налаштування > Бездротовий зв’язок і мережі > Зв’язки > Мобільна точка доступу та модем.

 2. Увімкніть Мобільна точка доступу тумблер. Телефон стає бездротовою точкою доступу та відображає повідомлення на панелі сповіщень, коли його активовано.

 3. Щоб знайти пароль і інструкції для точки доступу, торкніться Мобільна точка доступу. Використовуйте цей пароль для підключення інших пристроїв до точки доступу так само, як ви підключаєте їх до будь-якої іншої мережі Wi-Fi. Щоб змінити стандартний пароль, торкніться Пароль і введіть новий пароль.

Будьте вибірковими, коли ділитеся своєю точкою доступу Wi-Fi з іншими людьми. Крім того, дані, оброблені через цю функцію Wi-Fi, зараховуються до вашого місячного розподілу мобільних даних.

Як створити точку доступу на Google Pixel або Android

Виконайте такі дії, щоб увімкнути точку доступу на Pixel або стандартному Android:

 1. Йти до Налаштування > Мережа та Інтернет.

 2. Торкніться Точка доступу та модем > Точка доступу Wi-Fi.

  Кнопки «Мережа та Інтернет», «Точка доступу та модем» і «Точка доступу Wi-Fi» на Google Pixel

 3. Увімкніть Точка доступу Wi-Fi тумблер.

  Точку доступу Wi-Fi увімкніть для Pixel

 4. За бажанням можна змінити назву точки доступу, пароль та інші додаткові параметри, як-от автоматичне відключення та діапазон AP.

Знайдіть і підключіться до нової точки доступу Wi-Fi

Коли точку доступу активовано, під’єднайте до неї інші пристрої, як і будь-яку іншу мережу Wi-Fi:

 1. На своєму пристрої знайдіть точку доступу Wi-Fi. Він може повідомити вас про доступність нових бездротових мереж. Щоб знайти бездротові мережі, скористайтеся телефоном Android і перейдіть до Налаштування > Бездротовий зв’язок і мережі > Налаштування Wi-Fi. Потім виконайте загальні інструкції щодо підключення Wi-Fi для більшості комп’ютерів.

 2. Встановіть з’єднання, ввівши пароль для точки доступу Wi-Fi.

Увімкніть точку доступу Wi-Fi безкоштовно в тарифних планах, обмежених оператором

Ви можете не отримати доступ до Інтернету на своєму ноутбуці чи планшеті після підключення, оскільки деякі оператори бездротового зв’язку обмежують доступ до точки доступу Wi-Fi лише для тих, хто платить за цю функцію. У цьому випадку завантажте та використовуйте програму, як-от Elixir 2, яка вмикає або вимикає точку доступу Wi-Fi на головному екрані. Це дає змогу отримати прямий доступ до функції точки доступу без додаткової плати від постачальника бездротового зв’язку. Якщо Elixir 2 не працює, спробуйте програму FoxFi; він робить те саме. Майте на увазі, що в багатьох випадках обхід обмежень оператора є порушенням умов обслуговування у вашому контракті. Використовуйте ці програми на свій розсуд.

Поради та міркування

Користуючись точкою доступу Wi-Fi, дотримуйтесь цих рекомендацій:

 • Вимкніть функцію точки доступу Wi-Fi, коли вона вам більше не потрібна. Якщо залишити цю функцію активованою, акумулятор мобільного телефону розряджається.
 • За замовчуванням для портативних точок доступу Wi-Fi налаштовано захист WPA2 і загальні паролі. Якщо ви використовуєте точку доступу в громадському місці або стурбовані тим, що хакери перехоплять ваші дані, змініть пароль перед трансляцією сигналу.
 • Пристрої та оператори використовують різні методи для активації функції мобільної точки доступу. Деякі оператори вимагають використання окремої програми. Перегляньте конкретні інструкції для вашого пристрою та постачальника послуг.

FAQ

 • Скільки коштує використання телефону як точки доступу Wi-Fi?

  Це залежить від вашого плану. Деякі оператори стягують 10-20 доларів на місяць за точку доступу. З іншими операторами мобільна точка доступу використовує ваш тарифний план.

 • Як синхронізувати телефон Android із ноутбуком без проводів?

  Щоб підключити Android до комп’ютера без проводів, скористайтеся AirDroid із Google Play, Bluetooth або програмою Microsoft Your Phone.

 • Який тип сигналу використовує мій телефон для спільного використання точки доступу Wi-Fi?

  Ваш телефон створює точку доступу, перетворюючи сигнал стільникової мережі на сигнал Wi-Fi, фактично функціонуючи як модем і маршрутизатор в одному пристрої.