Saltar al contenido

Як використовувати спеціальні символи в HTML

28 de abril de 2021

Веб-сторінки, які ви відвідуєте в Інтернеті, побудовані з використанням HTML-коду, який повідомляє веб-браузерам, що таке вміст сторінки та як візуально зробити його для глядачів. Код містить навчальні будівельні блоки, відомі як елементи, які переглядач веб-сторінок ніколи не бачить. Код також містить звичайні текстові символи, такі як заголовки та абзаци, призначені для перегляду глядачем.

Змістовий покажчик

Роль спеціальних символів у HTML

Коли ви використовуєте HTML і вводите текст, призначений для перегляду, зазвичай вам не потрібні ніякі спеціальні коди – ви використовуєте лише клавіатуру комп’ютера, щоб додати відповідні літери або символи. Проблема виникає, коли потрібно ввести символ у читабельному тексті, який HTML використовує як частину самого коду. Ці символи включають < і > символи, які використовуються в коді для запуску та закінчення кожного тегу HTML. Можливо, ви захочете включити в текст символи, які не мають прямого аналога на клавіатурі, наприклад © і С. Для символів, на клавіатурі яких немає клавіші, ви вводите код.

Зображення CSA / Getty Images
Спеціальні символи – це окремі фрагменти HTML-коду, призначені для відображення символів, які використовуються в HTML-коді, або для включення символів, яких немає на клавіатурі в тексті, який бачить переглядач. HTML робить ці спеціальні символи цифровим або кодуванням символів, щоб їх можна було включити в документ HTML, прочитати браузером і правильно відобразити для відвідувачів вашого сайту. В основі синтаксису HTML-коду є три символи. Ви ніколи не повинні використовувати їх у читабельних частинах вашої веб-сторінки без попереднього кодування для правильного відображення. Вони є символами більше, менше, менше і амперсанд. Іншими словами, ніколи не слід використовувати символ менше, ніж < у вашому HTML-коді, якщо це не є початком тегу HTML. Якщо ви це зробите, персонаж заплутає браузери, і ваші сторінки можуть не відображатись належним чином. Три символи, які ви ніколи не повинні додавати незакодованими:

 • знак менше, ніж <
 • знак більше, ніж >
 • амперсанд &

Коли ви вводите ці символи безпосередньо у свій HTML-код – якщо ви не використовуєте їх як елементи в коді – введіть кодування для них, щоб вони правильно відображалися в читабельному тексті:

 • знак менше – <
 • знак більше, ніж – >
 • амперсанд – &

Кожен спеціальний символ починається з амперсанда – навіть спеціальний символ для амперсанда починається з цього символу. Спеціальні символи закінчуються крапкою з комою. Між цими двома символами ви додаєте все, що підходить для спеціального символу, який ви хочете додати. lt (для менше ніж) створює символ менше, коли він з’являється між символами амперсанда та крапкою з комою в HTML. Так само, gt створює символ більше, ніж і підсилювач дає амперсанд, коли вони розташовані між амперсандом і крапкою з комою.

Спеціальні символи, які ви не можете ввести

Будь-який символ, який може бути відтворений у стандартному наборі символів Latin-1, може бути відтворений у HTML. Якщо він не відображається на вашій клавіатурі, ви використовуєте символ амперсанда з унікальним кодом, призначеним символу, а потім крапкою з комою. Наприклад, «дружній код» для символу авторського права – ©, а ™ – символу торгової марки. Цей дружній код легко вводити і легко запам’ятовувати, але є багато символів, у яких немає дружнього коду, який легко запам’ятати. Кожен символ, який можна ввести на екрані, має відповідний десятковий числовий код. Ви можете використовувати цей числовий код для відображення будь-якого символу. Наприклад, десятковий числовий код символу авторського права – © – демонструє як працюють числові коди. Вони все ще починаються з амперсанда і закінчуються крапкою з комою, але замість дружнього тексту ви використовуєте цифровий знак, за яким слідує унікальний цифровий код для цього символу. Зручні коди легко запам’ятати, але числові коди часто є більш надійними. На сайтах, побудованих з базами даних та XML, можуть бути не визначені всі дружні коди, але вони підтримують числові коди. Найкращий спосіб знайти числові коди символів – це набори символів, які ви можете знайти в Інтернеті. Знайшовши потрібний символ, просто скопіюйте та вставте числовий код у свій HTML. Деякі набори символів включають:

 • Коди валют
 • Математичні коди
 • Пунктуаційні коди
 • Коди вимови
 • Діакритичні коди

Неанглійські мовні символи

Спеціальні символи не обмежуються англійською мовою. Спеціальні символи на неанглійських мовах можуть бути виражені в HTML, включаючи:

 • Іспанська
 • Французька
 • Грецька
 • Румунська

Отже, що таке шістнадцяткові коди?

Шістнадцятковий код – це альтернативний формат відображення спеціальних символів у HTML-коді. Ви можете використовувати будь-який спосіб, який ви хочете для своєї веб-сторінки. Ви шукаєте їх у наборах символів в Інтернеті і використовуєте їх так само, як і дружні коди або цифрові коди.

Додайте декларацію Unicode до заголовка вашого документа

Додайте наступний мета-тег де завгодно всередині

content = «text / html; charset = utf-8» />

Поради

Незалежно від того, який метод ви використовуєте, майте на увазі кілька найкращих практик:

Завжди закінчуйте свою сутність крапкою з комою

Деякі редактори HTML дозволяють розміщувати HTML-коди без останньої крапки з комою, але ваші сторінки будуть недійсними, і багато веб-браузери не відображатимуть сутності правильно без нього.

Завжди починайте з амперсанда

Багато веб-редакторів дозволяють вам уникнути, залишаючи «amp;» але коли ви відображаєте лише амперсанд у XHTML, це спричиняє помилку перевірки.

Перевірте свої сторінки в якомога більшій кількості браузерів

Якщо символ має вирішальне значення для розуміння вашого документа, і ви не можете перевірити його в комбінаціях браузера / ОС, які використовують ваші клієнти, вам слід знайти інший спосіб представити його. Однак, перш ніж вдаватися до зображень чи чогось іншого, спробуйте один із засобів тестування браузера, який може перевірити ваш код у декількох браузерах.