Saltar al contenido

Як виправити вертикальні лінії на екрані комп’ютера

16 de septiembre de 2022

Незалежно від того, червоні, зелені чи сині, вертикальні лінії на моніторі комп’ютера не є доброю ознакою. Хоча це може означати, що ваш монітор старіє і незабаром його потрібно буде замінити, можливо, у вас несправний кабель HDMI або DisplayPort. Крім того, можливо, ваші графічні драйвери потребують оновлення або вам потрібно перезавантажити монітор чи ПК. Якою б не була причина, є шанс, що ви зможете повернути екран комп’ютера до нормального стану. Просто спробуйте деякі з цих порад.

Змістовий покажчик

Чому монітор комп’ютера має вертикальні лінії?

Вертикальні лінії на моніторі є однією з трьох основних проблем: сама панель дисплея несправна, з’єднання між комп’ютером і дисплеєм несправне або він отримує помилкову інформацію. З першим можна мало що зробити, якщо гарантійний термін вашого монітора не закінчився, але інші мають відносно прості виправлення, які можуть позбутися вертикальних ліній на екрані комп’ютера.

Як повернути нормальний екран комп’ютера?

Перший крок, щоб позбутися вертикальних ліній на моніторі, — це перевірити, чи це пов’язано з самим дисплеєм чи з якоюсь іншою проблемою. Відкрийте систему меню свого монітора та подивіться, чи вертикальні лінії відображаються навіть у верхній частині екрана меню. Якщо так, то проблема в самому моніторі. Вам потрібно буде підтвердити, чи діє на ваш монітор гарантія, і чи можете ви повернути його або розглянути можливість придбання нового.

Якщо вони зникають або відсутні під час перегляду меню, це означає, що проблема не пов’язана з дисплеєм монітора, а це означає, що ви можете її виправити. Якщо меню вашого монітора не в тому місці, де можна перевірити, чи є лінії на екрані або пов’язано з підключенням, ви також можете від’єднати монітор від мережі та перевірити, чи лінії все ще присутні, коли він увімкнено, а до нього нічого не підключено. дисплей.

Як позбутися вертикальних ліній на екрані комп’ютера?

Точна причина появи вертикальних смуг на екрані вашого комп’ютера стане очевидною лише тоді, коли ви її усунете, тому найкраще почати спробувати ці приклади, щоб побачити, що працює.

 1. Перевстановіть кабелі. Спробуйте від’єднати кабель HDMI або DisplayPort від монітора та під’єднати його знову. Ви також можете вимкнути монітор, вимкнувши його та знову ввімкнувши.

 2. Перезавантажте комп’ютер. Спробуйте перезавантажити комп’ютер, щоб побачити, чи перезавантаження виправить вертикальні лінії.

 3. Спробуйте інший HDMI або DisplayPort. Підключіть кабель монітора до іншого порту монітора та/або відеокарти.

 4. Замініть кабелі. Спробуйте використати інший кабель HDMI або DisplayPort і кабель живлення, щоб підключити монітор до ПК.

 5. Оновіть графічні драйвери. Якщо ваші графічні драйвери застаріли, вертикальні лінії можуть бути причиною проблеми сумісності. Оновіть драйвери відеокарти, щоб побачити, чи це вирішить проблему.

 6. Спробуйте монітор на іншому ПК. Якщо є можливість, перевірте монітор на іншому ПК. Якщо лінії все ще присутні, винен монітор або кабелі, і їх потрібно замінити. Однак якщо ви спробували все вищезазначене, а рядків немає, можливо, у вас проблема з самим ПК.

 7. Скинути BIOS. Спробуйте скинути BIOS до заводських налаштувань за замовчуванням, щоб перевірити, чи розгін або налаштування живлення спричиняють системні проблеми, які впливають на дисплей монітора.

 8. Замініть пам’ять. Іноді системна пам’ять може викликати проблеми з вертикальними лініями на моніторі. Якщо можете, спробуйте замінити пам’ять.

 9. Замініть відеокарту. Якщо проблема у вашій графічній карті, її заміна може бути єдиним способом усунути вертикальні лінії на моніторі. Відеокарти можуть бути дорогими. Подумайте, чи варто замінити графічний процесор чи монітор, залежно від того, що дешевше.

FAQ

 • Як виправити горизонтальні лінії на екрані комп’ютера?

  Горизонтальні лінії можуть вказувати на перегрів, фізичне пошкодження або проблему з роздільною здатністю екрана. Щоб вирішити проблему, перевірте підключення та роздільну здатність монітора та видаліть усі магніти поблизу. Також увімкніть і вимкніть монітор, перезавантажте комп’ютер і під’єднайте комп’ютер до іншого монітора, щоб перевірити його.

 • Як виправити «немає сигналу» на моніторі комп’ютера?

  Якщо ви отримуєте повідомлення «немає сигналу» на моніторі, затягніть всі кабелі, які можуть бути ослабленими, і спробуйте замінити кабелі, щоб перевірити, чи один із них несправний. Також переконайтеся, що ви використовуєте правильне джерело вхідного сигналу для свого дисплея.

 • Як усунути ореоли на моніторі комп’ютера?

  Щоб усунути ореоли (вигорання екрана) на моніторі, спробуйте вимкнути монітор і залишити його вимкненим на 48 годин. Інший варіант: використовуйте повністю білу заставку та дайте їй працювати на дисплеї протягом кількох годин. Ви також можете спробувати програмний інструмент, який виправляє застряглі пікселі, наприклад JScreenFix.