Saltar al contenido

Як виправити помилки STOP 0x0000007B

3 de mayo de 2021

Помилки STOP 0x0000007B спричинені проблемами з драйверами пристрою (особливо тими, що пов’язані з жорстким диском та іншими контролерами сховища), вірусами, пошкодженням даних та інколи навіть збоями обладнання. Будь-яка операційна система Microsoft на базі Windows NT може зазнати цієї помилки. Сюди входять Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000 та Windows NT.

Змістовий покажчик

STOP 0x0000007B Помилки

Помилка завжди відображатиметься у повідомленні STOP, яке частіше називається Блакитним екраном смерті (BSOD).

Синій екран смерті в Windows 10.

У повідомленні STOP може відображатися одна з помилок нижче або їх комбінація: STOP: 0x0000007B
INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

Помилка STOP 0x0000007B також може бути скорочена як STOP 0x7B, але повний код STOP завжди буде тим, що відображається на повідомленні STOP на синьому екрані. Якщо Windows може запуститися після помилки STOP 0x7B, можливо, вам буде запропоновано Windows відновилася після несподіваного вимкнення повідомлення, яке відображає: Назва події проблеми: BlueScreen
BCCode: 7b

Якщо STOP 0x0000007B не є точним кодом STOP, який ви бачите, або INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE не є точним повідомленням, перегляньте наш Повний список кодів помилок STOP та ознайомтеся з інформацією про усунення несправностей для повідомлення STOP, яке ви бачите.

Як виправити помилки STOP 0x0000007B

Деякі з цих кроків можуть вимагати доступу до Windows через безпечний режим. Просто пропустіть ці кроки, якщо це неможливо.

 1. Перезавантажте комп’ютер, якщо ви цього ще не зробили. Помилка синього екрану STOP 0x0000007B може бути випадковою.

  Перезапустіть ПК з Windows 10

 2. Ви щойно встановили або внесли зміни до контролера жорсткого диска? Якщо так, то велика ймовірність того, що внесені вами зміни спричинили помилку STOP 0x0000007B. Скасувати зміну та перевірити наявність помилки синього екрану 0x7B. Залежно від того, які зміни ви внесли, деякі рішення можуть включати:

  • Видалення або переналаштування нещодавно встановленого контролера жорсткого диска
  • Запуск з останньої відомої доброї конфігурації для скасування пов’язаних змін реєстру та драйверів
  • Використання функції відновлення системи для скасування останніх змін
  • Повернення драйвера пристрою контролера жорсткого диска до версії до оновлення драйвера
 3. Переконайтеся, що ланцюжок SCSI правильно розірвано, припускаючи, що ви використовуєте жорсткі диски SCSI у своєму комп’ютері. Відомо, що неправильне завершення SCSI спричиняє помилки STOP 0x0000007B. Більшість домашніх комп’ютерів не використовують жорсткі диски SCSI, а PATA або SATA.

 4. Переконайтеся, що жорсткий диск встановлений належним чином. Неправильно встановлений жорсткий диск може спричинити цю помилку та інші проблеми.

 5. Переконайтеся, що жорсткий диск правильно налаштовано в BIOS. Помилка STOP 0x0000007B може статися, якщо параметри жорсткого диска в BIOS неправильні.

 6. Перевірте свій комп’ютер на наявність вірусів. Деякі шкідливі програми, які заражають головний запис завантаження (MBR) або завантажувальний сектор, можуть спричинити помилки STOP 0x0000007B. Переконайтеся, що програмне забезпечення для сканування вірусів оновлено та налаштовано для сканування MBR та завантажувального сектора. Перегляньте наш список найкращих безкоштовних антивірусних програм, якщо у вас його ще немає.

 7. Оновіть драйвери для контролера жорсткого диска. Якщо драйвери вашого контролера жорсткого диска застарілі, неправильні або пошкоджені, швидше за все, трапиться помилка STOP 0x0000007B. Якщо помилка виникає під час процесу налаштування Windows, і ви підозрюєте, що причина пов’язана з драйвером, не забудьте встановити найновіший драйвер контролера жорсткого диска від виробника для використання під час інсталяції операційної системи. Це ймовірне рішення, якщо друге шістнадцяткове число після код STOP – 0xC0000034.

 8. Змініть режим SATA в BIOS на режим IDE. Вимкнення деяких розширених функцій дисків SATA в BIOS може зупинити появу помилки STOP 0x0000007B, особливо якщо ви бачите її в Windows XP або під час інсталяції Windows XP. Залежно від марки та версії BIOS, режим SATA може називатися Режим AHCI і режим IDE може називатися будь-яким Спадщина, ATA, або Режим сумісності. Хоча це не загальноприйняте рішення, можливо, ви захочете спробувати і зворотне: подивіться, чи вибраний режим IDE у BIOS, і якщо так, то змініть його на AHCI, особливо якщо ви бачите помилку STOP 0x0000007B у Windows 10, 8, 7 або Vista . Якщо ви бачите цю помилку STOP після зміни BIOS на комп’ютері з ОС Windows 7 або Vista вам може знадобитися ввімкнути драйвер диска AHCI. Див. Інструкції Microsoft щодо внесення змін до реєстру Windows.

 9. Запустіть chkdsk на жорсткому диску. Якщо завантажувальний том пошкоджений, команда chkdsk може усунути пошкодження. Ймовірно, вам доведеться запустити chkdsk із консолі відновлення. Це, швидше за все, буде рішенням, якщо друге шістнадцяткове число після код STOP – 0xC0000032.

 10. Проведіть велике тестування жорсткого диска. Якщо на вашому жорсткому диску є фізична проблема, одна з найімовірніших ситуацій – помилка STOP 0x0000007B, яку ви бачите. Замініть жорсткий диск, якщо проведена вами діагностика свідчить про наявність апаратної проблеми з диском.

 11. Запустіть команду fixmbr, щоб створити новий головний запис завантаження. Пошкоджений головний запис завантаження може спричинити помилку STOP 0x0000007B. Це, швидше за все, буде рішенням, якщо друге шістнадцяткове число після код STOP – 0xC000000E.

 12. Очистіть CMOS. Іноді помилка STOP 0x0000007B спричинена проблемою пам’яті BIOS. Видалення CMOS може вирішити цю проблему.

 13. Оновіть BIOS. У деяких ситуаціях застарілий BIOS може спричинити цю помилку через несумісність з контролером жорсткого диска.

 14. По можливості оновіть мікропрограму контролера жорсткого диска. Як і у випадку з BIOS на попередньому кроці, несумісність може спричинити помилку 0x7B, і оновлення мікропрограми від виробника може виправити проблему.

 15. Відремонтуйте інсталяцію Windows. Якщо ви щойно замінили материнську плату на комп’ютері без перевстановлення Windows, це, швидше за все, вирішить вашу проблему.

  Відновіть екран Windows

  Іноді ремонт Windows не виправляє помилку STOP 0x0000007B. У цих випадках чиста інсталяція Windows повинна зробити свою справу. Якщо ви не просто замінили материнську плату, можливо, перевстановіть Windows не буде виправте свою проблему STOP 0x7B.

 16. Виконайте базове усунення помилок STOP. Якщо жоден із зазначених вище кроків не допомагає виправити помилку STOP 0x0000007B, яку ви бачите, погляньте на цей загальний посібник з усунення несправностей STOP. Оскільки більшість помилок STOP спричинені подібним чином, деякі поради можуть допомогти.

Потрібна додаткова допомога?

Якщо ви не зацікавлені у вирішенні цієї проблеми самостійно, див. Розділ Як мені виправити комп’ютер? для повного переліку варіантів підтримки, а також довідки щодо всього, як з’ясувати витрати на ремонт, вилучити файли, вибрати сервісну службу ремонту та багато іншого.