Saltar al contenido

Як виправити пошкоджені файли

19 de junio de 2021

Пошкоджені файли можуть виникати на будь-яких типах файлів, включаючи Word, Excel, PDF, файли зображень та системні файли Windows. Коли це трапиться, ви побачите повідомлення про помилку: «Файл пошкоджений і не може бути відкритий» або «Файл або каталог пошкоджені та не читаються». Ще одне повідомлення, яке ви побачите: «Word знайшов нечитабельний вміст у [filename]. Ви хочете відновити вміст цього документа? «Ці помилки виникають, коли ви двічі клацаєте файл, щоб відкрити його, або при спробі відкрити його з програми. Якщо ви зустрінете одне з цих повідомлень, ось кілька способів щоб виправити проблему. Ці виправлення стосуються всіх версій Windows 10, Windows 8 та Windows 7, включаючи 32-розрядні та 64-розрядні версії.

Патрік Лінденберг / Unsplash

Змістовий покажчик

Причини пошкодження файлів

Існує ряд причин, через які файли можуть бути пошкоджені. Однією з поширених причин є те, що сектор на жорсткому диску, де зберігається файл, мав фізичні пошкодження. Сектор з фізичною шкодою відомий як поганий сектор. В інших випадках декілька файлів виділяються в один і той самий простір у пам’яті, викликаючи пошкоджену помилку файлу. Файли зберігаються в пам’яті в кластері, і іноді помилка в операційній системі або збій комп’ютера може призвести до того, що два файли будуть присвоєні одному кластеру. Віруси, які помилково позначають сектори жорсткого диска як погані, також можуть призвести до пошкодження файлів.

Як виправити пошкоджені файли

Пошкоджені помилки файлів можуть бути непередбачуваними і траплятися тоді, коли це найменше очікується. Пошкоджений файл можна відновити лише приблизно вдвічі менше. Спробуйте виконати ці виправлення, щоб побачити, чи зможете ви дійти до суті вашої пошкодженої помилки у файлі.

  1. Виконайте перевірку диска на жорсткому диску. Запуск цього інструменту сканує жорсткий диск і намагається відновити пошкоджені сектори. Після відновлення секторів знову відкрийте файл ще раз, щоб перевірити, чи він більше не пошкоджений.

  2. Використовуйте команду CHKDSK. Це командна версія інструменту, який ми розглядали вище. Варто спробувати, якщо інструмент перевірки диска не вдався.

  3. Використовуйте команду SFC / scannow. Ця команда спрямована на пошук та відновлення пошкоджених системних файлів Windows.

  4. Змініть формат файлу. Скористайтеся безкоштовною програмою конвертера файлів або відкрийте файл за допомогою будь-якої програми, яка автоматично перетворюється з інших форматів файлів. Наприклад, відкрийте пошкоджений документ Word за допомогою програми PDF, щоб запустити утиліту перетворення файлів. Часто перетворення файлів одне лише відновлює пошкоджений файл.

  5. Використовуйте програмне забезпечення для відновлення файлів. Якщо ви відчайдушно хочете виправити файл і відновити інформацію, спробуйте утиліту відновлення файлів. Існують як безкоштовні, так і платні інструменти, такі як Hetman, Repair Toolbox або FileRepair. Спробуйте Digital Video Repair для пошкоджених відеофайлів, Zip Repair для пошкоджених ZIP-файлів або OfficeFIX для відновлення файлів Microsoft Office.

Захистіть файли від корупції

Оскільки пошкодження файлів може статися з будь-яким файлом і з багатьох причин, важливо регулярно робити резервні копії своїх файлів. Використовуйте програмне забезпечення для резервного копіювання, щоб постійно зберігати резервні копії важливих файлів. Таким чином, якщо файл пошкоджений, ви можете відновити його із резервної копії.