Skip to content

Як виправити привід DVD / BD / CD, який не відкриватиметься та не виймається

26 de Червень de 2021

Вам коли-небудь потрібно було відкрити привід CD або DVD (зазвичай його називають оптичним приводом), але не вдалося? Тільки ваша удача, ваш улюблений фільм, відеоігра чи музика, можливо, застрягли всередині. Можливо, потужність ноутбука померла, можливо, привід на вашому робочому столі просто перестав реагувати, або, можливо, просто застрягла дверцята або диск випав із спроби, достатньої для того, щоб забити все. Незалежно від того, що відбувається або що ти подумайте можливо, трапляється, немає жодної причини поспішати із заміною диска чи накопичувача лише тому, що кнопка виймання не робить того, що ви очікували. На щастя, один із наступних двох методів майже завжди робить фокус, щоб відкрити привід:

Як змусити вийняти диск з ОС

Ми почнемо з найпростішого способу відкрити накопичувач – пропустити фізичну кнопку зовні і попросити операційну систему примусово вийняти диск. Ви можете спробувати це, лише якщо ваш комп’ютер має живлення і працює. Перейдіть до наступного розділу, якщо це не так.

Необхідний час: Примусити пристрій CD, DVD або BD витягуватись за допомогою команд операційної системи дуже просто, і спробу може зайняти лише кілька секунд.

 1. відчинено Провідник файлів якщо ви використовуєте Windows 10 або Windows 8. Знайдіть його або скористайтеся меню WIN + X, щоб швидко його відкрити. відчинено Провідник Windows у попередніх версіях Windows. Ви можете зробити це, шукаючи цей варіант, коли ви клацаєте правою кнопкою миші кнопку Пуск.

 2. Після відкриття перейдіть до оптичного приводу з меню ліворуч. Цей пристрій часто називається автоматично, залежно від того, який диск знаходиться всередині приводу, але зазвичай є невеликий значок диска, який допоможе його ідентифікувати. Якщо у вас є проблеми з пошуком, шукайте Цей ПК зліва в Windows 10 або 8, або Комп’ютер у попередніх версіях. Виберіть піктограму ліворуч, щоб розгорнути її, якщо вона згорнута.

 3. Клацніть правою кнопкою миші або натисніть і утримуйте оптичний привід і виберіть Витягнути з меню, яке відкриється.

 4. Відсік для диска або диск повинен обернутися вниз і витягнутись протягом декількох секунд.

Використовуєте Mac? Подібно до методу, описаного вище для Windows, знайдіть піктограму диска, клацніть правою кнопкою миші та виберіть Витягнути. Якщо це не спрацьовує (Windows, macOS, Linux тощо), пора зайнятися цим!

Як відкрити привід CD / DVD / BD … За допомогою скріпки

Так звучить дивно, але на більшості комп’ютерних оптичних накопичувачів, включаючи зовнішні та ті, які ви знайдете у своїх ігрових системах, таких як Xbox та PlayStation, є крихітна щілина, розроблена як крайній спосіб, щоб відкрити відсік для приводу.

Необхідний час та інструменти: Вам знадобиться одна міцна скріпка – не промислового розміру, але не одна з тих неміцних пластикових. Весь процес займе менше кількох хвилин і дуже простий.

 1. Розгортайте скріпку, поки не буде принаймні від 1 до 2 дюймів (2 – 5 см), які будуть наближені до прямої, як ви можете її отримати.

 2. Подивіться уважно на ваш дисковод. Безпосередньо під або над дверцятами відсіку для приводу (частина, яка «викидає» диск), повинна бути дуже маленька отвір. Якщо у вас є один із тих настільних оптичних накопичувачів, де велика дверцята відкидається вниз перед тим, як відсік накопичувача викинеться, потягніть його пальцем і знайдіть отвір. Деякі старі настільні комп’ютери вимагають відкриття передньої панелі, як би великих “дверей” до корпусу комп’ютера, щоб дістатися до цієї отвору.

 3. Вставте скріпку в отвір. Усередині приводу, безпосередньо за отвором, знаходиться невелика шестерня, яка при обертанні почне вручну відкривати привід.

 4. Виймайте та вставляйте скріпку стільки разів, скільки потрібно, щоб вийняти відсік для накопичувача настільки, щоб схопити його.

 5. Повільно потягніть відсік для накопичувача, поки він повністю не втягнеться. Будьте обережні, щоб не тягнути занадто швидко або продовжувати тягнути, коли відчуваєте опір.

 6. Вийміть CD, DVD або BD-диск із приводу. Повільно всуньте відсік для накопичувача назад у привід, доки він не закриється, або натисніть кнопку відкриття / закриття, якщо він все ще працює.

Якщо ці кроки не працюють, або ви часто використовуєте трюк для скріпки, можливо, настав час розглянути деякі інші варіанти … Вони не обов’язково в покроковому порядку усунення несправностей. Які дії ви будете робити, багато в чому залежить від типу вашого комп’ютера та оптичного приводу, а також від вашої конкретної ситуації.

Не вдалося? Ось що робити далі

На даний момент, швидше за все, щось фізично не так з диском або іншою частиною комп’ютера. Ось кілька речей, які слід розглянути:

 • Якщо ваш привід зовнішній, від’єднайте та підключіть як кабель даних, так і кабель живлення.
 • Внутрішньо перевірте, чи кабелі живлення та даних надійно підключені.
 • Перезавантажте комп’ютер і повторіть спробу.
 • Замініть диск. Оптичні накопичувачі відносно дешеві – Amazon продає багато за приблизно 20 доларів США.