Skip to content

Як виправити проблеми із зупинкою, заморожуванням та перезавантаженням під час POST

1 de Липень de 2021

Іноді ваш комп’ютер може насправді увімкнутись, але повідомлення про помилку під час самотестування при увімкненні (POST) зупинить процес завантаження. В інших випадках ваш ПК може просто зависнути під час POST без помилок. Можливо, все, що ви бачите, це логотип вашого виробника комп’ютерів. Існує ряд повідомлень про помилки BIOS, які можуть відображатися на вашому моніторі, і кілька причин, через які ПК може зависнути під час POST, тому важливо, щоб ви пройшли логічний процес, подібний тому, який ми створили нижче.

grebeshkovmaxim / Getty Images
Якщо ваш ПК фактично завантажується через POST або взагалі не досягає POST, див. Наш посібник «Як виправити комп’ютер, який не вмикається», щоб отримати додаткову інформацію про усунення несправностей.

Складність: Середній

Необхідний час: Будь-де від хвилин до годин, залежно від того, чому комп’ютер перестав завантажуватися під час POST

Як виправити проблеми із зупинкою, заморожуванням та перезавантаженням під час POST

 1. Усуньте причину повідомлення про помилку BIOS, яке ви бачите на моніторі. Ці помилки під час POST, як правило, дуже конкретні, тому, якщо вам пощастило отримати їх, найкращим методом дій є усунення неполадок, які ви бачите. Якщо ви не виправили проблему, працюючи з певною помилкою під час POST, ви завжди можете повернутися сюди та продовжити вирішення проблем нижче.

 2. Від’єднайте будь-які USB-накопичувачі та вийміть усі диски з будь-яких оптичних приводів. Якщо ваш комп’ютер намагається завантажитися з місця, де насправді немає завантажувальних даних, він може десь зависнути під час POST. Якщо це спрацює, обов’язково змініть порядок завантаження, переконавшись, що вибраний пристрій завантаження, можливо, внутрішній жорсткий диск, вказано перед USB або іншими джерелами.

 3. Очистіть CMOS. Очищення пам’яті BIOS на материнській платі призведе до скидання налаштувань BIOS до заводських значень за замовчуванням. Неправильно налаштований BIOS є поширеною причиною блокування комп’ютера під час POST. Якщо очищення CMOS вирішує вашу проблему, вносьте будь-які майбутні зміни налаштувань у BIOS по черзі, щоб, якщо проблема повертається, ви знали, які зміни спричинили проблему.

 4. Перевірте джерело живлення. Те, що ваш комп’ютер спочатку вмикається, не означає, що джерело живлення працює. Блок живлення є причиною проблем із запуском більше, ніж будь-яка інша апаратна частина комп’ютера. Це цілком може бути причиною ваших проблем під час POST. Негайно замініть блок живлення, якщо ваші тести виявляють проблеми з ним. Не пропускайте перевірку блоку живлення, думаючи, що проблема не може бути в блоці живлення, оскільки ваш комп’ютер отримує живлення. Блоки живлення можуть, а часто і роблять, частково працювати, і той, що працює не повністю, повинен бути замінений.

 5. Помістіть все всередині свого комп’ютера. Це відновить кабелі, карти та інші з’єднання. Спробуйте відновити наступне, а потім перевірте, чи завантажується ваш комп’ютер після POST:

  • Повторно встановіть усі внутрішні кабелі даних та живлення
  • Повторно встановіть модулі пам’яті
  • Повторно встановіть будь-які карти розширення

  Також відключіть і приєднайте клавіатуру та мишу. Мало шансів, що будь-який з них спричиняє зависання вашого комп’ютера під час POST, але, щоб бути ретельним, нам слід повторно під’єднати їх, поки ми переставляємо інше обладнання.

 6. Повторно встановіть центральний процесор, лише якщо ви думаєте, що він, можливо, розв’язався або неправильно встановлений. Ми відокремили це завдання, оскільки ймовірність втрати процесора невелика і тому, що повторне встановлення може насправді створити проблему, якщо ви не будете обережні. Немає причин хвилюватися, поки ви розумієте, наскільки чутливий процесор та його гніздо / слот на материнській платі.

 7. Потрійно перевірте кожну конфігурацію обладнання, якщо ви вирішуєте цю проблему після нової збірки комп’ютера або після встановлення нового обладнання. Перевірте кожну перемичку та DIP-перемикач, переконайтеся, що використовуваний вами процесор, пам’ять та відеокарта сумісні з вашою материнською платою тощо. За необхідності відновіть свій ПК з нуля. Не вважайте, що ваша материнська плата підтримує певне обладнання. Перевірте посібник до материнської плати, щоб переконатися, що придбане обладнання працює належним чином. Якщо ви ще не створили власний ПК або не внесли змін до апаратного забезпечення, ви можете повністю пропустити цей крок.

 8. Перевірте причини електричних замикань у вашому комп’ютері. Це може бути причиною проблеми, якщо ваш комп’ютер зависає під час POST, особливо якщо це відбувається без повідомлення про помилку BIOS.

 9. Запустіть свій ПК лише з необхідним обладнанням. Метою цього є видалення якомога більшої кількості обладнання, зберігаючи при цьому можливість роботи комп’ютера. Якщо ваш комп’ютер нормально запускається із встановленим лише основним обладнанням, перейдіть до кроку 10. Якщо він все ще не відображає нічого на моніторі, перейдіть до кроку 11. Запуск ПК з мінімально необхідним обладнанням зробити дуже просто, не вимагає особливого інструменти та може надати вам цінну інформацію. Це не крок, який потрібно пропустити, якщо після всіх вищевказаних кроків комп’ютер все ще зависає під час POST.

 10. Перевстановіть кожен апаратний апарат, який ви видалили раніше, поштучно, перевіряючи свій ПК після кожної інсталяції. Оскільки на вашому комп’ютері працює лише основне устаткування, ці деталі повинні працювати належним чином. Це означає, що один із видалених апаратних компонентів спричиняє неправильне ввімкнення комп’ютера. Встановивши кожен пристрій назад у свій комп’ютер та щоразу тестуючи, ви з часом знайдете обладнання, яке спричинило вашу проблему. Замініть непрацююче обладнання, як тільки ви його визначили.

 11. Перевірте апаратне забезпечення комп’ютера за допомогою картки самоперевірки Power On. Якщо під час POST все ще замерзає, не встановивши нічого, крім необхідного обладнання, картка POST допоможе визначити, яка частина апаратного забезпечення, що залишилося, призводить до того, що комп’ютер перестає завантажуватися. Якщо ви ще не володієте карткою POST або не бажаєте її купувати, перейдіть до наступного кроку.

 12. Замініть кожну частину необхідного обладнання на вашому ПК однаковою або еквівалентною запасною апаратною частиною (яка, на вашу думку, працює), по одному компоненту, щоб визначити, яка частина спричиняє зупинку комп’ютера під час POST. Перевірте після кожної заміни обладнання, щоб визначити, який компонент несправний. Пересічний власник комп’ютера не має вдома чи на роботі набору робочих запасних частин комп’ютера. Якщо ви цього ні не зробите, наша порада – переглянути крок 11. Картка POST коштує дуже недорого і, як правило, і, на наш погляд, розумніший підхід, ніж зберігання запасних частин комп’ютера.

 13. Нарешті, якщо все інше не вдається, вам, мабуть, доведеться звернутися за професійною допомогою до служби ремонту комп’ютерів або до технічної підтримки виробника комп’ютера. Якщо у вас немає картки POST або запасних частин для заміни та вимикання, ви не знаєте, яка частина основного комп’ютерного обладнання не працює. У цих випадках вам доведеться покладатися на допомогу приватних осіб або компаній, які мають ці інструменти та ресурси.

Поради та додаткова інформація

Чи ми пропустили крок з усунення несправностей, який допоміг вам (або може допомогти комусь іншому) виправити комп’ютер, який зависає або показує помилку під час POST? Повідомте нас, і ми із задоволенням включимо інформацію сюди.