Saltar al contenido

Як виправити чорний екран у Windows 10

15 de abril de 2021

Коли виникає чорний екран у Windows 10, виникає помилка, комп’ютер все ще може бути увімкненим і функціонувати, але він може бути замороженим і не здатним приймати введення, а може просто бути вимкненим. Чорний екран у Windows 10 може з’являтися в будь-який час під час використання, відразу після завантаження, після або під час оновлення через помилку оновлення Windows, і практично в будь-який інший час.

Змістовий покажчик

Причини чорного екрану в Windows 10

На відміну від помилок Windows, які надають повідомлення про помилку, таких як помилки синього екрану, помилки чорного екрану не дають вам нічого робити. Ця ситуація може бути спричинена різноманітними проблемами програмного та апаратного забезпечення, зокрема:

 • Дисплей вимкнено: Деякі дисплеї автоматично вимикаються, коли відеовхід не надходить, що призведе до появи чорного екрану, якщо комп’ютер на мить припинить надсилати сигнал.
 • Пошкоджене оновлення Windows: Якщо ви намагалися оновити Windows, або вона оновлювалася у фоновому режимі, можливо, щось пішло не так.
 • Оновлення драйвера адаптера дисплея: Замість загальної проблеми оновлення ця помилка трапляється, коли ви спеціально намагаєтесь оновити драйвер адаптера дисплея.
 • Проблеми з підключенням: Якщо у вашому ноутбуці є проблема з кабелем HDMI або внутрішніми проводами, екран стане чорним.
 • Зламана програма запуску: Якщо під час завантаження комп’ютера виникає чорний екран, можливо, у вас встановлена ​​програма для запуску під час запуску, яка заважає адаптеру дисплея.
 • Несправне обладнання: Ваша відеокарта, кабелі, монітор, панель дисплея або інші компоненти можуть бути несправними.

Як виправити чорний екран у Windows 10

Щоб виправити чорний екран у Windows 10, потрібно звузити причину, чому екран чорний, а потім виправити першопричину. Багато з цих питань досить легко виправити без спеціальних інструментів чи знань, але деякі є більш складними. Наступні кроки з усунення несправностей переходять від найпростіших до найскладніших, тому ви можете починати зверху і виконувати кожен крок, поки ваш чорний екран не зафіксується або ви не досягнете процедури, яка вам не сподобається.

 1. Перевірте свій монітор. Якщо ви використовуєте зовнішній монітор, вимкніть його та ввімкніть знову. Якщо монітор не вмикається або він виглядає мертвим, можливо, винен сам монітор. Якщо на ньому є світлодіод, який вказує, коли дисплей увімкнено, перевірте, чи ввімкнено цей світлодіод і правильний колір. Якщо дисплей не вмикається, перевірте кабель живлення. Ви також можете протестувати існуючу розетку, підключивши до неї інший пристрій, або спробувати іншу розетку.

 2. Спробуйте перезавантажити комп’ютер. Якщо ваш комп’ютер з Windows 10 завантажується безпосередньо на чорний екран, особливо після встановлення оновлення, ви можете виправити це простим перезавантаженням. Для перезавантаження:

  1. Натисніть CTRL + ALT + DEL на клавіатурі.
  2. Клацніть або торкніться значка значок живлення у правому нижньому куті екрана.
  3. Клацніть Перезапустіть.

  Якщо екран залишається чорним, коли ви натискаєте CTRL + ALT + DEL, просто перейдіть до наступного кроку. Це рішення не підійде вам.

 3. Перезавантажте комп’ютер із повністю вимкненого стану. Можливо, ваш комп’ютер увімкнено, коли він насправді застряг при спробі відновити режим сну або очікування. Натисніть і утримуйте кнопку живлення принаймні п’ять секунд, знайдіть ознаки того, що комп’ютер вимкнувся, як вимкнене світло та вентилятор, а потім відключіть його від мережі. Зачекайте кілька хвилин, підключіть його знову, знову увімкніть і перевірте, чи працює дисплей.

 4. Перевірте налаштування яскравості. Якщо ви використовуєте зовнішній монітор, перевірте налаштування яскравості за допомогою вбудованих елементів керування. Якщо ви користуєтеся ноутбуком, використовуйте функціональні клавіші яскравості. Яскравість може бути встановлена ​​занадто низькою, щоб побачити щось на екрані.

 5. Спробуйте інший відеовихід. Якщо ваш комп’ютер має кілька виходів HDMI, спробуйте інший. Якщо він має USB-C, ви також можете спробувати скористатися адаптером USB-C до HDMI.

 6. Спробуйте інший монітор. Незалежно від того, використовуєте ви робочий стіл або ноутбук, спробуйте підключити інший дисплей. Якщо у вас його немає, ви можете підключитися до будь-якого телевізора, який має вхід HDMI. Якщо це вирішує проблему з чорним екраном, то дисплей монітора або ноутбука поганий. Якщо ваш монітор має кілька входів, спробуйте інший вхід на моніторі. Ще раз перевірте, чи налаштовано монітор на правильний вхід.

 7. Спробуйте інший кабель HDMI. Якщо ви використовуєте зовнішній монітор, перейдіть на інший кабель HDMI. Використовуйте той, який, на вашу думку, працює, якщо це можливо, наприклад, кабель HDMI, який ви використовуєте з системою відеоігор або програвачем Blu-ray.

 8. Оновіть підключення до монітора. Натисніть Клавіша Windows + CTRL + SHIFT + B на клавіатурі. Цей ярлик змушує Windows 10 перезапустити драйвер відео.

 9. Прокиньте дисплей. Якщо ви використовуєте планшет, наприклад Surface Pro, натисніть кнопку збільшення гучності і зменшення гучності клавіші одночасно три рази поспіль. Якщо ви зробите це досить швидко, ви почуєте звуковий сигнал, і дисплей знову активується, якщо в цьому була проблема.

 10. Відкрийте меню Проект і виберіть дисплей. Якщо ваш комп’ютер увімкнено, а Windows 10 реагує швидко, а дисплей просто не працює, ви можете натиснути Клавіша Windows + P для доступу до Меню проекту. Ви цього не побачите, оскільки екран чорний, але натискає Введіть перейде в інший режим. Повторення цього кроку чотири рази перегляне всі варіанти. Якщо дисплей почне працювати, ви можете зупинитися на цьому етапі.

 11. Від’єднайте периферійні пристрої. Спробуйте від’єднати всі периферійні пристрої, які ви підключили до комп’ютера, включаючи знімні диски, SD-карти, камери, принтери, концентратори та все інше. Потім перезавантажте комп’ютер і перевірте, чи працює дисплей. Якщо це сталося, підключіть свої пристрої по одному, поки не знайдете той, який викликає проблеми. Для цього пристрою може знадобитися оновлення драйвера або, можливо, його потрібно буде замінити.

 12. Перезапустіть процес Провідника Windows. Якщо ваш екран чорний, але у вас є робочий курсор миші і ви можете отримати доступ до диспетчера завдань, процес провідника Windows може бути заморожений. Відкриття диспетчера завдань та перезапуск Провідника Windows може вирішити цю проблему.

 13. Використовуйте безпечний режим для усунення несправностей. Перезавантажте комп’ютер у безпечному режимі, вимкнувши його та перезавантаживши тричі. Коли вам буде запропоновано середовище відновлення Windows, виберіть Усунення несправностей > Розширені опції > Налаштування запуску > Перезапустіть. Потім зачекайте, поки ваш комп’ютер перезавантажиться, і виберіть варіант 5 для Безпечний режим з мережею. Якщо дисплей працює в середовищі відновлення та безпечному режимі, використовуйте безпечний режим, щоб вимкнути елементи запуску та служби, доки ви не визначите, в чому винен.

 14. Відкат вашого графічного драйвера. Якщо ваш дисплей працює в безпечному режимі, перейдіть у безпечний режим і відкатіть графічний драйвер. Повернувшись до попередньої версії, спробуйте перезавантажитись.

 15. Вимкніть швидкий запуск. Windows 10 має функцію швидкого запуску, яка призначена для того, щоб робити саме те, що випливає з назви, але вона також може спричинити помилку чорного екрану. Якщо ви модернізували апаратне забезпечення, таке як оперативна пам’ять, перед тим, як виникла помилка чорного екрану Windows 10, це, ймовірно, причина.

  1. Щоб вимкнути швидкий запуск:
  2. Запустіть Windows у Windows Безпечний режим.
  3. Перейдіть до Панель управління.
  4. відчинено Система та безпека.
  5. Клацніть Параметри живлення.
  6. Виберіть Виберіть, що робить кнопка живлення з лівої панелі.
  7. Клацніть Змініть налаштування, які наразі недоступні.
  8. Видаліть чек із Увімкніть швидкий запуск коробці.
  9. Клацніть Зберегти зміни.
  10. Перезавантажте комп’ютер.
 16. Використовуйте функцію відновлення системи. Доступ до Відновлення системи виконуйте так само, як і у безпечному режимі, але натисніть Відновлення системи замість Налаштування запуску. За допомогою функції відновлення системи поверніться до останньої відомої робочої точки відновлення. Ви також можете одночасно сканувати програми, на які це впливає.

 17. Видаліть оновлення Windows. Доступ до середовища відновлення, але виберіть Видаліть оновлення. Звідти виберіть видалити останнє оновлення функцій –, увійдіть, якщо буде запропоновано, і натисніть на видалити оновлення функції – – кнопку.

 18. Якщо після виконання всіх цих кроків ви все ще відчуваєте чорний екран, можливо, у вас несправне обладнання. Для отримання додаткової інформації проконсультуйтеся з виробником обладнання або службою підтримки клієнтів Microsoft.

Що можна сказати про чорний екран під час встановлення Windows 10?

Під час процесу встановлення Windows 10, це нормально, щоб час від часу екран здавався чорним. Насправді він може здаватися чорним протягом значної кількості часу, навіть незважаючи на те, що процес встановлення все ще працює у фоновому режимі. За звичайних обставин із сучасним обладнанням це не повинно зайняти більше пари годин. Якщо під час інсталяції Windows ви все ще бачите чорний екран приблизно через шість годин без помітних дій, можливо, проблема. На цьому етапі ви можете спробувати вимкнути комп’ютер, натиснувши та утримуючи кнопку живлення. Після вимкнення від’єднайте кабель живлення або вийміть акумулятор, якщо ви користуєтеся ноутбуком. Коли комп’ютер повністю вимкнений і вимкнений, спробуйте видалити всю периферію. Якщо можливо, видаліть все, крім одного монітора, миші та клавіатури, оскільки ці елементи вам знадобляться для завершення інсталяції. Потім, коли все відключено, знову підключіть комп’ютер і увімкніть його. Windows 10 повинна відновити процес встановлення або повернутися до попередньої версії Windows. У будь-якому випадку спробуйте завершити інсталяцію з усіма відключеними периферійними пристроями, і підключіть їх назад лише після закінчення інсталяції.