Skip to content

Як виправити iPhone застряг у режимі навушників

23 de Червень de 2021

Коли ви відтворюєте звук, а з вашого iPhone не чути звуку, але на екрані з’являється повідомлення, що показує гучність ваших навушників, навіть якщо навушники не підключені, тоді ваш смартфон вважає, що ви все-таки підключені до навушників. Ця проблема є не зовсім рідкісною, і в більшості випадків її легко усунути. Інструкції в цій статті стосуються iPhone 6 та новіших версій.

Зображення iPhone: Apple; скріншот
 1. Підключіть та від’єднайте навушники. Перше, що ви повинні спробувати, якщо ваш iPhone вважає, що навушники підключені до мережі, це просто: підключіть, а потім відключіть пару навушників. Можливо, роз’єм для навушників на вашому iPhone не розпізнав, коли ви востаннє відключили навушники, і все ще думає, що вони підключені. Якщо цей трюк вирішить проблему, і якщо ця ситуація не відбудеться з якоюсь регулярністю, позначте це як дивний одноразовий спосіб, а не щось, про що слід турбуватися.

 2. Перевірте налаштування аудіовиходу. В останніх версіях iOS ви контролюєте, де відтворюється аудіо: навушники, динаміки iPhone, HomePod, інші зовнішні динаміки тощо. Можливо, проблема в режимі навушників пов’язана з налаштуваннями аудіовиходу. Щоб перевірити ці налаштування:

  1. Відкрийте Центр управління. На більшості iPhone проведіть пальцем вгору від нижньої частини екрана. На iPhone X, XS, XS Max і XR проведіть пальцем вниз від верхнього правого кута.
  2. На iOS 10 проведіть пальцем праворуч ліворуч, щоб відкрити елементи керування музикою. На iOS 11 та новіших версій торкніться елементів керування музикою у верхньому правому куті.
  3. На iOS 10 торкніться елементів керування звуком внизу панелі. На iOS 11 та новіших версій торкніться значка AirPlay значок, представлений у вигляді трьох кілець із трикутником у ньому.
  4. У меню, що з’явиться, якщо iPhone торкніться його, щоб надіслати звук на вбудовані динаміки телефону.
 3. Увімкніть та вимкніть режим польоту. Можливо, ваш iPhone все ще вважає, що він підключений до зовнішнього джерела звуку, такого як навушники Bluetooth. Це легко виправити, взявши телефон у режим польоту та поза ним. Увімкнення режиму польоту тимчасово відключає всі мережі на телефоні, включаючи відключення телефону від мереж Wi-Fi та, що найголовніше, від пристроїв Bluetooth. Якщо винуватцем є Bluetooth, розірвання з’єднання має вирішити вашу проблему. Ось що робити:

  1. відчинено Центр управління так, як це працює для вашої моделі iPhone.
  2. Торкніться значка Режим “у літаку значок, представлений у вигляді літака.
  3. Зачекайте кілька секунд, а потім натисніть на Режим “у літаку ще раз, щоб вимкнути режим польоту.
 4. Перезапустіть iPhone. Багато проблем можна вирішити перезапуском iPhone. Застрявання в режимі навушників може бути результатом простого, тимчасового технічного збою, який можна усунути за допомогою перезапуску. Процедури перезапуску для вашого iPhone залежать від вашої моделі. Покрокові вказівки щодо кожної моделі читайте в статті Як скинути будь-яку модель iPhone.

 5. Очистіть роз’єм для навушників. IPhone вважає, що навушники підключені до мережі, коли виявляє, що в гнізді для навушників щось є. Можливо, щось інше в гнізді може надіслати помилковий сигнал. Якщо в гнізді для навушників накопичився ворсинка або інший пушок, який змушує iPhone думати, що там щось інше:

  1. У більшості моделей легко зрозуміти, чи є щось у гнізді для навушників. На дуже старих моделях вам може знадобитися підсвітити ліхтарик або ліхтарик у гніздо, щоб отримати гарний вигляд.
  2. Заглядаючи в гніздо, ви дійсно не повинні бачити нічого, крім металевої внутрішньої частини телефону. Якщо ви бачите ворсинки або щось, що виглядає дивним чи недоречним, там може бути щось, чого не повинно бути.
  3. Найкращий і найбезпечніший спосіб видалення ворсу або іншого сміття з гнізда для навушників – стиснене повітря. Купіть його банку в більшості магазинів канцелярських товарів чи комп’ютерів. Використовуйте соломку, що входить до комплекту, і вистрілюйте кілька спалахів повітря в гніздо для навушників, щоб викинути сміття. Якщо у вас немає стисненого повітря або ви не можете взяти його в руки, спробуйте ватний тампон або пластикову чорнильну трубку в кульковій ручці.

  Може бути спокусливо спробувати використати розкладену скріпку для очищення ворсу з гнізда для навушників; скріпка потрібного розміру і теж надає певну міцність, але це має бути справжньою крайньою мірою. Ви, ймовірно, не завдасте шкоди своєму iPhone за допомогою скріпки, але зішкріб металевих предметів всередині вашого телефону, безумовно, може пошкодити. Якщо ви вирішите використовувати цей параметр, виконуйте обережно.

 6. Перевірте наявність пошкоджень водою. Якщо очищення роз’єму для навушників не допомогло, у вас можуть бути інші апаратні проблеми. Можливо, телефон пошкоджений водою або іншою вологою, що потрапляє всередину. У цьому випадку роз’єм для навушників є місцем, де на багатьох моделях з’являється індикатор пошкодження водою iPhone. Для останніх моделей він відображається у гнізді для SIM-карти. Щоб отримати докладні вказівки щодо того, де на кожній моделі iPhone з’являється індикатор пошкодження водою, служба підтримки Apple має все необхідне. Якщо ви бачите помаранчеву крапку, яка вказує на пошкодження водою, вам знадобиться ремонт, щоб вимкнути iPhone з режиму навушників. Ви також можете спробувати врятувати телефон від пошкодження водою.

 7. Отримайте технічну підтримку від Apple. Якщо ваш iPhone все ще вважає, що навушники підключені до мережі, вам потрібно проконсультуватися зі спеціалістами Apple. Вони зможуть допомогти вам діагностувати причину проблеми та усунути її за допомогою програмного забезпечення або взявши телефон на ремонт. Ви можете або отримати підтримку від Apple в Інтернеті, або домовитись про зустріч у Genius Bar для особистої підтримки у найближчому магазині Apple. Удачі!