Saltar al contenido

Як виправити VPN, яка не підключається

24 de julio de 2021

Здебільшого служби VPN працюють без проблем. Отже, це може заплутати чи засмутити, якщо у вас раптом виникнуть проблеми з підключенням до вашої VPN. Коли ваша VPN діє трохи капризно і відмовляється підключатися, цей покроковий посібник з усунення несправностей може допомогти вам знову запуститись.

Змістовий покажчик

Причини проблем із підключенням VPN

Проблеми з підключенням до VPN часто пов’язані із програмним забезпеченням або браузером, тому вирішення проблеми з неправильною поведінкою VPN зазвичай є процесом усунення. Ваш VPN може діяти через:

 • Перевантажений сервер VPN
 • Запуск застарілого програмного забезпечення VPN
 • Використання неправильного протоколу VPN
D3Damon / Getty Images

Етапи усунення несправностей для повторного підключення VPN

Коли ваша VPN не підключається, спробуйте такі рішення:

 1. Перевірте підключення до Інтернету. Це може здатися очевидним, але переконайтесь, що з’єднання з мережею працює. Зокрема, якщо з’єднання Wi-Fi не працює, перевірте, чи пристрій підключено до правильної точки доступу.

 2. Перевірте свої дані для входу. Відсутність правильних або сучасних облікових даних для входу – ще одна очевидна, але часто пропущена деталь. Якщо ви використовуєте безкоштовну послугу VPN, перевірте веб-сайт, чи не змінилися облікові дані, надані службою VPN, або ваш пароль потрібно оновити.

 3. Змініть підключення до сервера VPN. UVPN зазвичай пропонують вибір серверів, до яких можна підключитися. Однак іноді на сервері, до якого ви намагаєтесь підключитися, виникають проблеми. Він може тимчасово не працювати або обтяжений занадто великою кількістю з’єднань. Спробуйте інший сервер і перевірте, чи це вирішить проблему.

 4. Перезапустіть програмне забезпечення VPN або плагін браузера. UЯкщо зміна сервера VPN не працює, перезапустіть програмне забезпечення VPN або плагін браузера. Не просто від’єднуйтесь від сервера VPN; вийти і перезапустити програмне забезпечення. У випадку плагінів браузера повністю закрийте та знову відкрийте браузер. Можливо, вам доведеться очистити кеш браузера, щоб плагін знову запрацював.

 5. Переконайтеся, що програмне забезпечення VPN оновлене. UПрограмне забезпечення VPN часто оновлюється. Щоб виключити можливість помилок та максимізувати продуктивність, переконайтесь, що ви використовуєте найновіше програмне забезпечення. У більшості випадків ви можете перевірити наявність оновлень у меню VPN, щоб отримати останнє оновлення. Ви також можете налаштувати автоматичне оновлення VPN у налаштуваннях VPN.

 6. Переконайтеся, що ваш веб-переглядач оновлений. UЩоб усунути поширені проблеми, пов’язані з браузером, використовуйте браузер, який підтримується та схвалюється постачальником послуг VPN. Також переконайтеся, що у вас встановлені найновіші оновлення браузера.

 7. Переінсталюйте останній пакет програм VPN. UЯкщо до цього моменту нічого іншого не вдалося, переінсталюйте програмне забезпечення VPN. Щоб отримати найновіший пакет, перейдіть на веб-сайт постачальника VPN, щоб знайти та переінсталювати найновіший пакет програмного забезпечення для вашої операційної системи або пристрою. Можливо, спочатку потрібно видалити будь-які старі пакунки, щоб переконатися, що ви починаєте з чистого аркуша.

 8. Змініть протокол тунелювання VPN. Якщо ви все ще намагаєтесь підключитися, проблема може бути у протоколі туннелювання VPN. Зайдіть у налаштування VPN або мережі та спробуйте використати різні протоколи: OpenVPN, L2TP / IPSec або IKeV2 / IPSec, наприклад. Розташування цих параметрів залежить від продукту VPN, пристрою чи операційної системи. Якщо у вас є запитання, зверніться до свого постачальника послуг VPN. По можливості уникайте використання протоколу PPTP, оскільки він не вважається безпечним.

 9. Змініть порт підключення. Деякі Інтернет-провайдери та мережі блокують трафік на певних портах. Перевірте документацію VPN, щоб побачити, чи рекомендує вона використовувати певний номер порту. Якщо так, використання іншого порту може вирішити проблему.

 10. Перевірте налаштування маршрутизатора. UДеякі маршрутизатори не підтримують проходження VPN (функція на маршрутизаторі, що дозволяє трафіку вільно переходити до Інтернету). У домашній мережі перевірте параметри маршрутизатора та персонального брандмауера. Вам може знадобитися доступ адміністратора для внесення будь-яких змін.

  • Проходження VPN: У налаштуваннях безпеки може бути параметр, щоб увімкнути пропуск IPSec або PPTP (два поширені типи протоколів VPN). Зверніть увагу, що не всі маршрутизатори мають це налаштування.
  • Переадресація портів і протоколи: Ваш брандмауер у маршрутизаторі та будь-які встановлені програми брандмауера можуть потребувати переадресації певних портів та відкритих протоколів. Зокрема, для VPN IPSec потрібно переадресовувати порт UDP 500 (IKE) та відкривати протоколи 50 (ESP) та 51 (AH).

  Перевірте інструкцію до маршрутизатора або документацію веб-сайту, щоб знайти щось із зазначеного VPN, і ви зможете знайти потрібну інформацію. Якщо ви сумніваєтеся, зверніться до свого постачальника VPN.

 11. Поговоріть з постачальником VPN. Якщо VPN все ще не підключається, зверніться до свого постачальника VPN. Технічний спеціаліст може запитати вас, які обхідні шляхи ви пробували, тип налаштування, який ви маєте – тип маршрутизатора, підключення до Інтернету та операційну систему – та будь-які повідомлення про помилки, які ви отримали. Як експерт VPN, провайдер повинен мати можливість вам допомогти.