Skip to content

Як виправити Winsock.dll не знайдений або відсутні помилки

20 de Липень de 2021

Помилки Winsock.dll спричинені ситуаціями, які призводять до видалення або пошкодження файлу DLL winsock. У деяких випадках помилки winsock.dll можуть вказувати на проблему з реєстром, проблему з вірусом чи шкідливим програмним забезпеченням або навіть на несправність обладнання. Повідомлення про помилку winsock.dll може стосуватися будь-якої програми або системи, яка може використовувати файл у будь-якій операційній системі Microsoft, включаючи Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP та Windows 2000.

Помилки Winsock.dll

Існує кілька різних способів виявлення помилок winsock.dll на вашому комп’ютері. Ось кілька найпоширеніших способів, як ви можете побачити помилки winsock.dll:

 • Winsock.dll не знайдено
 • Не вдалося запустити цю програму, оскільки winsock.dll не знайдено. Повторна інсталяція програми може вирішити цю проблему.
 • Не можу знайти [PATH] winsock.dll
 • Файл winsock.dll відсутній.
 • Не вдається запустити [APPLICATION]. Відсутній необхідний компонент: winsock.dll. Будь ласка, встановіть [APPLICATION] знову.

Файл winsock.dll бере участь у наданні програмному забезпеченню Windows доступу до мережі, тому звичайно спостерігати, як під час використання або встановлення певних мережевих програм виникають помилки DLL winsock. Ви також можете побачити помилки winsock.dll, коли Windows запускається або вимикається, або, можливо, навіть під час інсталяції Windows. Ці помилки DLL, швидше за все, можна побачити лише при використанні справді старих програм або ранніх версій Windows, оскільки winsock.dll – це 16-розрядний файл DLL. Контекст помилки winsock.dll є важливою інформацією, яка буде корисною під час вирішення проблеми.

Як виправити помилки Winsock.dll

Не завантажуйте winsock.dll з веб-сайту “DLL для завантаження”. Є багато причин, чому завантаження файлу DLL є поганою ідеєю. Якщо вам потрібна копія winsock.dll, найкраще отримати її з оригінального, законного джерела. Запустіть Windows у безпечному режимі, щоб виконати будь-який з наступних кроків, якщо ви не можете нормально отримати доступ до Windows через помилку winsock.dll.

 1. Відновіть winsock.dll із Корзини. Найпростіша можлива причина “відсутнього” файлу winsock.dll полягає в тому, що ви його помилково видалили. Якщо ви підозрюєте, що випадково видалили winsock.dll, але ви вже очистили Корзину, можливо, ви зможете відновити winsock.dll за допомогою безкоштовної програми відновлення файлів. Відновлення видаленої копії winsock.dll за допомогою файлу Програма відновлення – це розумна ідея лише в тому випадку, якщо ви впевнені, що видалили файл самостійно і що він працював належним чином до того, як ви це зробили.

 2. Запустіть сканування вірусів / зловмисного програмного забезпечення всієї вашої системи. Деякі помилки winsock.dll можуть бути пов’язані з вірусом або іншим шкідливим програмним забезпеченням на вашому комп’ютері, що пошкодило файл DLL. Можливо навіть, що помилка winsock.dll, яку ви бачите, пов’язана з ворожою програмою, яка маскується під файл.

 3. Використовуйте функцію відновлення системи, щоб скасувати останні системні зміни. Якщо ви підозрюєте, що помилка winsock.dll була спричинена зміною важливого файлу або конфігурації, відновлення системи може вирішити проблему.

 4. Переінсталюйте програму, яка використовує файл winsock.dll. Якщо під час використання певної програми виникає помилка DLL winsock.dll, перевстановлення програми має замінити файл. Це особливо вірно, якщо програма дійсно стара і намагається отримати доступ до неіснуючого файлу DLL. У нових версіях програми може використовуватися оновлений файл DLL Winsock, і тому завантаження та встановлення нової копії має усунути помилку winsock.dll. Намагайтеся зробити все можливе, щоб виконати цей крок. Перевстановлення програми, яка надає файл winsock.dll, або оновлення програми до новішої версії, яка не потребує старого файлу winsock.dll, є ймовірним рішенням цієї помилки DLL.

 5. Оновіть драйвери для апаратних пристроїв, які можуть бути пов’язані з winsock.dll. Наприклад, якщо під час відтворення 3D-відеоігри ви отримуєте помилку “Файл winsock.dll відсутній”, спробуйте оновити драйвери для своєї відеокарти. Файл winsock.dll може бути пов’язаний з відеокарти – це був лише приклад. Ключовим тут є дуже пильна увага до контексту помилки та усунення відповідних неполадок.

 6. Поверніть драйвер до раніше встановленої версії, якщо помилки winsock.dll почались після оновлення драйвера певного апаратного пристрою.

 7. Запустіть команду sfc / scannow System File Checker, щоб замінити відсутню або пошкоджену копію файлу winsock.dll. Оскільки цей файл DLL надається корпорацією Майкрософт у деяких версіях Windows, інструмент перевірки системних файлів повинен його відновити.

 8. Встановіть будь-які доступні оновлення Windows. Багато пакети оновлень та інші виправлення замінюють або оновлюють деякі із сотень розподілених Microsoft файлів DLL на вашому комп’ютері. Файл winsock.dll може бути включений в одне з цих оновлень.

 9. Перевірте пам’ять, а потім – жорсткий диск. Більшість усунення несправностей апаратного забезпечення ми залишили до останнього кроку, але пам’ять і жорсткий диск вашого комп’ютера легко перевірити і є найбільш вірогідними компонентами, які можуть спричиняти помилки winsock.dll, оскільки вони виходять з ладу. Якщо обладнання не вдається виконати будь-який з ваших тестів, замініть пам’ять або жорсткий диск якомога швидше.

 10. Відремонтуйте інсталяцію Windows. Якщо окрема порада щодо виправлення неполадок із файлом winsock.dll не є успішною, виконуючи стартовий ремонт чи ремонтну установку, слід відновити всі файли DLL Windows до робочих версій.

 11. Скористайтеся безкоштовним засобом очищення реєстру, щоб усунути проблеми, пов’язані з winsock.dll, у реєстрі. Безкоштовна програма для очищення реєстру може допомогти, видаливши помилкові записи реєстру winsock.dll, які можуть спричинити помилку DLL. Ми рідко рекомендуємо використовувати засоби для очищення реєстру. Ми включили цей варіант тут як спробу “останньої інстанції” до того, як наступний руйнівний крок буде наступним.

 12. Виконайте чисту інсталяцію Windows. Чиста інсталяція Windows видалить все з жорсткого диска та встановить нову копію Windows. Якщо жоден із наведених вище кроків не виправить помилку winsock.dll, це має бути вашим наступним кроком дій. Вся інформація на вашому жорсткому диску буде стерта під час чистої інсталяції. Переконайтеся, що ви зробили найкращу можливу спробу виправити помилку winsock.dll, використовуючи крок усунення несправностей до цього.

 13. Вирішення проблем із апаратним забезпеченням, якщо помилки winsock.dll не зникають. Після чистої інсталяції Windows проблема з DLL може бути пов’язана лише з апаратним забезпеченням.

Потрібна додаткова допомога?

Якщо ви не зацікавлені у вирішенні цієї проблеми самостійно, див. Розділ Як мені виправити комп’ютер? для повного переліку варіантів підтримки, а також довідки щодо всього, як з’ясувати витрати на ремонт, вилучити файли, вибрати сервісну службу ремонту та багато іншого. Файл winsock.dll відрізняється від файлу wsock32.dll. Якщо ви бачите помилку з останнім файлом, спробуйте скинути Winsock за допомогою netsh.