Skip to content

Як вирішити проблеми із запуском на вашому Mac

14 de Липень de 2021

Незважаючи на те, що Mac зазвичай не працює, при завантаженні пристрою іноді можуть виникати проблеми. Ми зібрали наші 10 найкращих порад щодо відновлення роботи вашого Mac, вирішення загальних специфічних або загальних проблем та припинення проблем, перш ніж вони матимуть можливість почати роботу. Ви завжди повинні мати поточну резервну копію всіх своїх даних. Якщо у вас немає поточної резервної копії, перейдіть до Mac Backup Software, Hardware and Guides for Your Mac, виберіть метод резервного копіювання та запустіть його в дію.

Створіть резервний обліковий запис користувача для допомоги у вирішенні проблем

Запасний обліковий запис користувача з адміністративними можливостями може допомогти вам вирішити проблеми з вашим Mac. Призначення запасного облікового запису – мати первинний набір користувацьких файлів, розширень та налаштувань для завантаження під час запуску. Це часто може запустити ваш Mac, якщо у вашого основного облікового запису користувача виникають проблеми або під час запуску, або під час використання Mac. Щойно ваш Mac запущений і працює, використовуйте різні методи для діагностики та усунення проблеми. Однак вам потрібно створити обліковий запис перед тим, як виникнуть проблеми, тому обов’язково поставте це завдання у верхній частині списку справ.

Спробуйте безпечне завантаження, щоб вирішити проблеми із запуском

Macbook відображає безпечне завантаження

Піксабай
Варіант безпечного завантаження – один із найбільш часто використовуваних методів діагностики проблем. По суті, це змушує Mac запускати систему з використанням якомога менших системних розширень, шрифтів та інших елементів запуску. Він також перевіряє ваш привід запуску, щоб переконатися, що він у хорошій формі або принаймні завантажувальний. Коли у вас виникають проблеми із запуском, Safe Boot може допомогти вам знову запустити і запустити Mac.

Вирішіть проблеми із запуском, скинувши налаштування PRAM або NVRAM

Крупним планом двох паличок оперативної пам'яті комп'ютера під м'яким синім світлом

nazarethman / Getty Images
PRAM або NVRAM для Mac (залежно від віку вашого Mac) містить деякі основні налаштування, необхідні для його успішного завантаження, зокрема, який пристрій для запуску використовувати, скільки пам’яті встановлено та як налаштована відеокарта. Вирішіть деякі проблеми із запуском, давши PRAM / NVRAM удар у штани. Цей посібник покаже вам, як.

Скиньте SMC (контролер системного управління), щоб вирішити проблеми із запуском

Люди тримають і дивляться на MacBook Air в Apple Store

Новини Спенсера Платта / Getty Images
SMC керує багатьма основними апаратними функціями Mac, включаючи управління режимом сну, управління теплом та використання кнопки живлення. У деяких випадках Mac, який не закінчує запуск або запускається, а потім зависає, може знадобитися скидання SMC.

Виправте блимаючий знак запитання під час запуску

Людина за допомогою комп'ютера в спальні

Брюс Лорас / Гетті Імідж
Коли ви бачите блимаючий знак запитання під час запуску, ваш Mac повідомляє вам, що у нього виникають проблеми з пошуком завантажувальної операційної системи. Навіть якщо ваш Mac врешті закінчить завантаження, важливо вирішити цю проблему та переконатися, що встановлений правильний диск для запуску.

Виправте це, коли Mac зупиняється на сірому екрані під час запуску

Сумно дивиться людина дивиться на iMac

однозначно Індія / Getty Images
Процес запуску Mac, як правило, передбачуваний. Після натискання кнопки живлення ви бачите сірий екран (або чорний екран, залежно від Mac, який ви використовуєте), коли ваш Mac шукає диск запуску, а потім синій екран, коли ваш Mac завантажує потрібні файли. диск запуску. Якщо все піде добре, ви опинитесь за робочим столом. Якщо ваш Mac застряє на сірому екрані, вас чекає трохи детективної роботи. На відміну від проблеми із синім екраном (згадана нижче), яка є простою, існує низка винних, які можуть призвести до того, що ваш Mac застряє на сірому екрані. Знову запустити Mac може бути простіше, ніж ви думаєте, хоча це також може зайняти трохи часу.

Що робити, коли Mac зупиняється на синьому екрані під час запуску

Синій екран Mac

Піксабай
Якщо ви увімкнули свій Mac, пройшли повз сірий екран, але потім застрягли на синьому екрані, це означає, що ваш Mac має проблеми із завантаженням усіх необхідних файлів із завантажувального диска. Цей посібник проведе вас через процес діагностики причини проблеми. Це також може допомогти вам виконати ремонт, необхідний для відновлення роботи Mac.

Запустіть свій Mac, щоб ви могли відремонтувати завантажувальний диск

Стетоскоп, що відпочиває на жорсткому диску

Іван Баїч / Getty Images
Багато проблем із запуском спричинені диском, який потребує незначного ремонту. Але ви не можете виконати будь-який ремонт, якщо не можете домогтися завершення завантаження Mac. Цей посібник показує вам трюки для запуску та запуску вашого Mac, щоб ви могли відремонтувати диск за допомогою програмного забезпечення Apple або сторонніх виробників. Ми не обмежуємося рішеннями лише одним способом завантаження Mac. Ми також розглядаємо методи, які можуть допомогти вам налагодити роботу Mac до того моменту, коли ви зможете відремонтувати завантажувальний диск або додатково діагностувати проблему.

Використовуйте комбінації клавіш для керування процесом запуску Mac

Фотографія бездротової клавіатури Apple

Девід Пол Морріс / Getty Images
Коли ваш Mac не буде співпрацювати під час запуску, можливо, вам доведеться змусити його використовувати інший метод, наприклад, завантаження в безпечному режимі або запуск з іншого пристрою. Ви навіть можете попросити ваш Mac повідомити вам про кожен крок, який він робить під час запуску, щоб ви могли побачити, де процес запуску не працює.

Використовуйте комбіновані оновлення OS X, щоб вирішити проблеми з установкою

Презентація OS X Йосеміті

Джастін Салліван / Новини Getty Images / Getty Images
Деякі проблеми із запуском Mac спричинені пошкодженим оновленням macOS або OS X. Щось трапилось під час процесу встановлення, наприклад, перебої в електромережі або перебої в електромережі. Результатом може бути пошкоджена система, яка не завантажується, або система, яка завантажується, але нестабільна і аварійно завершує роботу. Повторна спроба з тим самим встановленням оновлення навряд чи вийде, оскільки версії оновлення ОС не містять усіх необхідних системних файлів, лише ті, що відрізняються від попередньої версії ОС. Оскільки неможливо дізнатись, на які системні файли могла вплинути пошкоджена установка, найкраще зробити оновлення, яке містить усі необхідні системні файли. Apple надає це у вигляді комбінованого оновлення. Цей посібник покаже вам, як отримувати та встановлювати комбіновані оновлення.