Skip to content

Як встановити виправданий текст за допомогою CSS

6 de Липень de 2021

Однією з властивостей типографіки веб-сайту, яку ви можете налаштувати під час розробки сайту, є виправдання тексту сайту. За замовчуванням текст веб-сайту залишається вирівняним, і саме стільки сайтів залишає свій текст. Єдині інші варіанти є виправданими правою, що є рідкісним або повністю виправданим. Обгрунтований текст – це блок тексту, який вирівнюється як з лівої, так і з правої сторони, на відміну від однієї з цих сторін (що робить виправдання “ліворуч” та “праворуч”). Подвійно виправданий ефект досягається коригуванням пробілів слів та літер у кожному рядку тексту, щоб гарантувати, що кожен рядок однакової довжини. Цей ефект називається повним виправданням. Обґрунтуйте текст у CSS, використовуючи вирівнювання тексту майно.

Як працює обґрунтування?

Причиною того, що ви часто бачите нерівний край з правого боку блоку тексту, є те, що кожен рядок тексту не однакової довжини. Деякі рядки містять більше слів або довші слова, тоді як інші мають менше або коротші слова. Щоб виправдати цей блок тексту, до деяких рядків потрібно додати зайві пробіли, щоб вирівняти всі рядки та зробити їх послідовними. Кожен веб-браузер має власний алгоритм застосування додаткових пробілів у рядку. Браузери розглядають довжину слів, переноси та інші фактори, щоб визначити, куди слід поставити пробіли. Як результат, виправданий текст може не виглядати ідентично з одного браузера на інший. Однак будьте впевнені, що основна підтримка браузера є корисною для виправдання тексту за допомогою CSS.

Як обґрунтувати текст

Для обґрунтування тексту за допомогою CSS потрібен розділ тексту для обґрунтування. Як правило, ви будете використовувати абзаци тексту, оскільки великі блоки контексту тексту, що охоплює кілька рядків, будуть позначені тегами абзаців. Після того, як у вас є блок тексту для обґрунтування, справа лише в тому, щоб встановити виправданий стиль за допомогою властивості стилю CSS-align-text. Застосуйте це правило CSS до відповідного селектора, щоб отримати блок тексту, який буде відтворений за призначенням.

Коли виправдовувати текст

Багатьом подобається вигляд виправданого тексту з точки зору дизайну, здебільшого тому, що він створює дуже послідовний, розмірений вигляд, але є цілі мінуси у повному обґрунтуванні тексту на веб-сторінці. По-перше, виправданий текст може бути важко прочитати. Це тому, що коли ви виправдовуєте текст, іноді між деякими словами в рядку можна додати багато зайвого місця. Ці суперечливі прогалини можуть ускладнити читання тексту. Це особливо важливо на веб-сторінках, які вже важко прочитати через освітлення, роздільну здатність або іншу якість обладнання. Додавання незвичних пробілів до тексту може ще більше погіршити ситуацію. На додаток до проблем читабельності, порожні місця іноді вибудовуються між собою, створюючи “річки” пробілу в середині тексту. Ці великі прогалини простору дійсно можуть зробити незручний показ. Крім того, на надзвичайно коротких рядках виправдання може спричинити рядки, які містять одне слово з додатковими пробілами між самими буквами. Тож коли слід використовувати виправдання тексту? Найкращий час для виправдання тексту трапляється, коли рядки довгі, а розмір шрифту невеликий – те, що важко забезпечити на адаптивних веб-сайтах, де довжина рядків змінюється залежно від розміру екрана. Немає чітких цифр довжини рядка або розміру тексту; ви повинні використовувати своє найкраще судження. Після того, як ви застосуєте стиль вирівнювання тексту для виправдання тексту, протестуйте його, щоб переконатись, що в тексті немає річок пробілу – і протестуйте його різних розмірів. Найпростіший тест не вимагає нічого складнішого, ніж власні примружені очі. Річки виділяються плямами білого кольору в іншому сірому блоці тексту. Якщо ви бачите річки, вам слід змінити розмір тексту або ширину текстового блоку, щоб переформатувати текст. Використовуйте виправдання лише після того, як ви порівняли його з текстом, вирівняним за лівим краєм. Можливо, вам сподобається узгодженість повного обґрунтування, але стандартний текст, вирівняний зліва, зазвичай є більш читабельним. Врешті-решт, ви повинні обґрунтувати текст, оскільки ви вибрали виправдання тексту з метою дизайну та підтвердили, що ваш сайт залишається легким для читання.

Формат mla apa chicago Ваше посилання

Кірнін, Дженніфер. “Як встановити виправданий текст за допомогою CSS.” ThoughtCo, травень. 14, 2021, thinkco.com/set-jutified-text-with-css-3467074.
Кірнін, Дженніфер. (2021, 14 травня). Як встановити виправданий текст за допомогою CSS. Отримано з https://www.thoughtco.com/set-justified-text-with-css-3467074
Кірнін, Дженніфер. “Як встановити виправданий текст за допомогою CSS.” ДумкаCo. https://www.thoughtco.com/set-justified-text-with-css-3467074 (доступ 6 липня 2021 р.).