Saltar al contenido

Як встановити ОС Chrome на ПК

23 de junio de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

 • Ви не можете встановити ОС Chrome, але CloudReady Chromium OS пропонує подібний досвід.
 • Щоб встановити та використовувати, створіть інсталяційний файл CloudReady на USB-накопичувачі.
 • Завантажте CloudReady з USB-накопичувача.

У цій статті пояснюється, як встановити версію Chromium OS Neverware CloudReady на комп’ютер з ОС Windows, Mac або Chrome за допомогою флеш-пам’яті 8–16 ГБ.

Як створити інсталятор CloudReady Chromium OS на USB-накопичувачі

Цей процес дещо відрізняється у Windows, ніж у MacOS та Chrome OS, і Neverware рекомендує використовувати Windows для цього кроку, навіть якщо ви не плануєте встановлювати CloudReady на комп’ютері з Windows. Якщо у вас є доступ до комп’ютера з Windows, першим кроком є ​​завантаження виробника CloudReady USB з Neverware:

 1. Перейдіть до Neverware.com.

 2. Прокрутіть вниз до Отримайте безкоштовну версію і виберіть його.

 3. Виберіть Встановіть домашню версію.

  Веб-сайт Neverware із виділеною кнопкою

 4. Виберіть Завантажте USB Maker.

  Веб-сайт Neverware із виділеною кнопкою

Після завантаження виробника USB ви готові створити програму встановлення USB. Для цього вам знадобиться USB-накопичувач на 8 або 16 ГБ. Ви втратите будь-які дані, які зберігаються на USB-накопичувачі, тому створіть їх резервну копію, перш ніж створювати програму встановлення USB. Neverware рекомендує не використовувати USB-накопичувачі SanDisk, але якщо це все, що у вас є, це має спрацювати. Ось як створити інсталятор USB для CloudReady:

 1. Запустіть програму CloudReady USB maker, яку ви завантажили з Neverware.

 2. Клацніть або торкніться Далі.

  Вікно встановлення Cloudready із виділеною кнопкою Далі

 3. Виберіть 64-розрядну або 32-розрядну версію та натисніть або торкніться Далі.

  Вікно встановлення Cloudready із виділеним 64-бітним

  Якщо ви не впевнені, ось як визначити, чи є ваш комп’ютер Windows 64- або 32-розрядним.

 4. Вставте USB-накопичувач і клацніть або торкніться Далі.

  Інсталятор Cloudready із виділеною кнопкою Далі

  Не продовжуйте, якщо на USB-накопичувачі є важливі дані. Спочатку створіть резервну копію всіх важливих даних.

 5. Виберіть USB-накопичувач, який ви хочете використовувати, і натисніть або торкніться Далі.

  Екран вибору USB-пристрою Cloudready установника

 6. Дочекайтеся завершення встановлення та натисніть або торкніться Готово.

 7. Закінчивши виготовлення USB-накопичувача CloudReady, ви готові спробувати його.

Що робити, якщо у вас є лише Mac або Chromebook?

Якщо у вас немає комп’ютера з ОС Windows, ви все одно можете зробити інсталятор CloudReady USB. Процес трохи складніший, і Neverware рекомендує замість нього використовувати Windows, але це можливо. Першим кроком є ​​завантаження зображення CloudReady для розміщення на USB-накопичувачі:

 1. Перейдіть до Neverware.com.

 2. Прокрутіть вниз і виберіть Отримати безкоштовну версію.

 3. Клацніть або торкніться Встановіть домашню версію.

 4. Клацніть або торкніться Завантажте 64-BIT або Завантажте 32-BIT. Використовуйте 64-розрядну версію, якщо не збираєтесь встановлювати CloudReady на старішому 32-розрядному комп’ютері.

Наступний крок вимагає встановлення Chrome на комп’ютері. Це дається, якщо ви використовуєте Chromebook, але якщо у вас лише Mac, а у вас ще немає Chromium, вам доведеться встановити його перед тим, як продовжити. Додайте програму відновлення Chromebook:

 1. Перейдіть до утиліти відновлення Chromebook у магазині Google Play.

 2. Клацніть або торкніться ДОДАТИ В ХРОМ > Додати додаток.

  Утиліта відновлення Chromebook у магазині Google Play. Виділено

 3. Відкрийте Утиліта для відновлення Chromebook.

 4. Клацніть або торкніться значка передач значок > Використовуйте місцеве зображення.

  Додаток Chromebook Recovery Utility із виділеною функцією

 5. Виберіть CloudReady .iso, який ви завантажили з Neverware. Якщо у вас Mac, Neverware рекомендує розпакувати .iso за допомогою утиліти Unarchiver. Якщо цього не зробити, процес створення інсталятора USB може не спрацювати.

 6. Клацніть або торкніться продовжувати.

 7. Зачекайте, поки процес закінчиться, і натисніть або торкніться Готово.

Як запустити CloudReady з USB-накопичувача

Закінчивши створення USB-накопичувача CloudReady, ви майже готові до роботи. Останнє, що вам потрібно зробити, – це вимкнути комп’ютер, на якому ви хочете використовувати CloudReady, і переконатися, що він здатний завантажуватися з USB. Якщо ви вставите USB-накопичувач у свій комп’ютер і він завантажиться до нормальної операційної системи, вам потрібно буде змінити порядок завантаження. Перегляньте наш посібник із зміни порядку завантаження в BIOS, якщо ви не впевнені, як це зробити. На Mac просто під час завантаження просто утримуйте клавішу вибору, і вам буде запропоновано вибрати, який пристрій використовувати для завантаження Mac. Ось як запустити Chromium OS з флешки через CloudReady:

 1. Виберіть комп’ютер, який ви хочете використовувати з CloudReady. Ви можете використовувати ноутбук, робочий стіл, Windows, Mac або навіть комп’ютер Linux. Апаратне забезпечення може бути не зовсім сумісним, але ви не дізнаєтесь, поки не спробуєте.

 2. Переконайтесь, що комп’ютер вимкнено.

 3. Знайдіть порт USB на комп’ютері та вставте інсталяційний USB CloudReady.

 4. Увімкніть комп’ютер. Якщо він завантажується до звичайної операційної системи, вам потрібно буде змінити порядок завантаження.

 5. Зачекайте, поки з’явиться екран привітання.

 6. Клацніть Ходімо.

  Екран привітання в програмі CloudReady

 7. Перевірте підключення до Інтернету.

  Додаток CloudReady з відображеними локальними мережами

 8. Якщо ви не підключені до Ethernet, підключіть кабель Ethernet або клацніть Додайте іншу мережу Wi-Fi.

 9. Якщо ви додаєте мережу Wi-Fi, клацніть на своїй мережі або введіть SSID і натисніть Підключіться. Пропустіть цей крок, якщо ви підключені через Ethernet.

 10. Клацніть Далі > ПРОДОВЖИТИ.

 11. Введіть свою адресу Gmail або електронну адресу, пов’язану з вашим обліковим записом Google, і натисніть Далі.

  Користувач CloudReady входить у свій обліковий запис Google

  Якщо у вас ще немає облікового запису Google, натисніть Більше варіантів і дотримуйтесь інструкцій на екрані.

 12. Введіть пароль свого облікового запису Gmail або Google і натисніть Далі.

 13. Якщо буде запропоновано, введіть двофакторний код автентифікації та натисніть Далі.

Це завершить налаштування CloudReady. Він готовий до використання в такому стані, і ви можете негайно почати переглядати Інтернет за допомогою Chrome, отримувати доступ до своїх файлів на Google Диску та всього іншого, що ви зазвичай робите з Chromebook.

Необов’язково: запустіть CloudReady з USB, не встановлюючи його назавжди

Якщо ви не хочете назавжди замінювати свою існуючу операційну систему на CloudReady, ви можете просто залишити USB-накопичувач у своєму комп’ютері. Кожного разу, коли ви його вмикаєте, він завантажується в CloudReady замість оригінальної операційної системи. Якщо ви коли-небудь захочете використовувати оригінальну операційну систему, просто вимкніть комп’ютер, вийміть USB-накопичувач і знову увімкніть комп’ютер. Якщо ви не встановите CloudReady назавжди, ви не будете отримувати оновлення. CloudReady отримує регулярні автоматичні оновлення від Neverware після його встановлення. Вам потрібно буде періодично створювати нову флешку CloudReady, щоб скористатися перевагами оновлень операційної системи, якщо ви вирішите не встановлювати її назавжди. Встановлення CloudReady видаляє вашу оригінальну операційну систему та всі файли на вашому комп’ютері. Після його встановлення на комп’ютері буде встановлена ​​версія Chromium OS замість оригінальної операційної системи. Решта даних на комп’ютері, включаючи збережені вами зображення чи відео, також буде втрачено. Перш ніж встановити CloudReady назавжди, вам потрібно буде створити резервну копію всіх своїх файлів у хмарі або на зовнішньому жорсткому диску. Потім слід завантажити CloudReady, використовуючи метод, описаний у попередньому розділі. Якщо ваш комп’ютер не працює нормально під час запуску CloudReady від інсталятора USB, остаточне встановлення CloudReady магічним чином не вирішить проблему. Переконайтеся, що всі ваші пристрої, включаючи клавіатуру, мишу або тачпад, Wi-Fi та все інше, працюють нормально. CloudReady сумісний з більшістю комп’ютерів, але деяке обладнання просто не сумісне з ChromeOS або CloudReady. Якщо ви виявите, що ваш комп’ютер не зможе підключитися до Wi-Fi, CloudReady, ймовірно, не має робочого драйвера для вашої Wi-Fi-карти. У такому випадку постійне встановлення CloudReady було б поганою ідеєю. Якщо CloudReady добре працює на вашому комп’ютері, встановити його надзвичайно просто:

 1. Увімкніть комп’ютер із уже вставленою флешкою ​​CloudReady.

 2. Зачекайте, поки CloudReady завантажиться.

 3. Клацніть на користувач в правому нижньому куті системного лотка.

 4. Клацніть Встановіть CloudReady > ВСТАНОВИТИ ХМАРНО.

  Користувач CloudReady встановлює його з USB

 5. Прочитайте та прийміть усі попередження та дочекайтеся завершення процесу встановлення.

 6. Після завершення процесу встановлення ви можете вимкнути комп’ютер і вийняти USB-накопичувач. Коли комп’ютер увімкнеться наступного разу, він завантажиться у CloudReady.

Chrome OS проти Chromium OS

ОС Chrome заснована на ОС Chromium. Chromium OS – це проект з відкритим кодом, який кожен (насправді) може копіювати, модифікувати та використовувати будь-яким способом, який йому подобається. Це означає, що ви можете наблизитись до роботи з ОС Chrome, встановивши Chromium OS на комп’ютері. Однак для цього потрібні певні технічні знання.

Що таке CloudReady?

CloudReady – це операційна система, яка базується на Chromium OS, подібно до офіційної ОС Google Chrome. І Neverware, і Google беруть базовий код із проекту з відкритим кодом Chromium OS і додають власний власний код для створення робочої операційної системи. Перевага CloudReady в порівнянні з ОС Chrome полягає в тому, що ви можете встановити його на широкому спектрі обладнання. Якщо у вас є старий ноутбук Windows або MacBook, який з часом сповільнився, можливо, ви зможете перетворити його на дуже близьке наближення Chromebook, встановивши CloudReady. Оскільки CloudReady не настільки ресурсомісткий, як сучасні версії Windows і MacOS, ви можете помітити покращення продуктивності, якщо встановите його на старіший комп’ютер або ноутбук. CloudReady не сумісний з усім апаратним забезпеченням комп’ютера. Перш ніж встановлювати його на комп’ютер, завантажте його з USB-накопичувача та переконайтесь, що миша чи тачпад, клавіатура, Wi-Fi та інші пристрої працюють.