Saltar al contenido

Як встановити систему контролю тиску в шинах

16 de julio de 2021

Системи контролю тиску в шинах – це технологія безпеки автомобіля, яка заважає їздити із спущеною шиною. У цих системах використовуються бездротові датчики тиску та центральний приймальний пристрій, щоб сповістити вас про втрату тиску в шинах. Деякі автомобілі мають вбудовані системи. Тим не менш, ти можеш встановити систему контролю тиску в шинах вдома.

Змістовий покажчик

Типи систем контролю тиску в шинах

Існує два основних типи систем контролю тиску в шинах (TPMS). Один тип використовує датчики, встановлені всередині шин, і в цьому випадку датчик, як правило, є внутрішньою частиною штока клапана. Інший тип використовує датчики, вбудовані в кришки штока клапана. Кожен тип датчика має переваги та недоліки, але встановити тип ковпачка можна лише вдома. Припустимо, вам потрібна система, яка має вбудовані в штоки клапанів датчики. У цьому випадку у вас є два варіанти: доручити роботу механізатору або зняти шини вдома і віднести шини в магазин шин, щоб встановити датчики.

Як встановити додатковий монітор тиску в шинах

Щоб встановити додатковий монітор тиску в шинах, який використовує внутрішні датчики, випустіть повітря з кожної шини, розірвіть бортик кожної шини, зніміть штоки клапанів, а потім замініть штоки клапанів датчиками тиску.

Як встановити монітор тиску в шинах

Зазвичай ви можете встановлювати системи контролю тиску в шинах без будь-якого спеціального обладнання. Це кращий вибір, якщо ви хочете зробити роботу вдома. Щоб встановити цей тип системи, вам потрібно:

 • Досить датчиків для ваших шин: Для більшості автомобілів потрібні лише чотири датчики, але вам знадобиться шість, якщо у вас подвійні задні колеса. Переконайтесь, що датчики розроблені для рівня тиску повітря у ваших шинах.
 • Приймач, призначений для використання з датчиками: Більшість наборів постачаються як з датчиками, так і з приймачем. Переконайтесь, що датчики та приймач сумісні.
 • Десь зберігати старі кришки штока клапана: Якщо вам коли-небудь доведеться зняти датчики або переключити датчики на інший автомобіль, вам знадобляться старі кришки штока клапана. Не втрачайте їх.
 • Протизадирний склад: Це необов’язково, і вам не потрібно це для завершення інсталяції. Захист від запобігання запобігає застряганню металевих датчиків на штоках клапана.
 1. Зніміть кришки штока клапана та зберігайте їх десь у безпечному місці. 2. Якщо ви нещодавно перевірили тиск у шинах, перейдіть до наступного кроку. Однак перевірте тиск у шинах, якщо цього не сталося протягом певного часу. Якщо тиск в шинах низький, перед установкою датчиків відрегулюйте його до правильного рівня накачування. Кожен автомобіль має унікальні вимоги. Перевірте посібник користувача, табличку технічних характеристик або боковини шин, якщо ви не впевнені, скільки тиску потрібно на шини.

 3. Калібруйте TPMS. Деякі легко калібрувати, а інші системи не можна калібрувати. Якщо ви можете відкалібрувати свою систему, встановіть її відповідно до тиску, необхідного вашому транспортному засобу. Можливо, ви також зможете вибрати поріг, при якому система вас попереджатиме. Оскільки деякі монітори не відображають фактичного тиску в шинах, важливо знати, яка точка попередження. Якщо ви купуєте систему, яку ви не можете відкалібрувати, виберіть таку, яка сумісна з величиною тиску в ваших шинах. Наприклад, якщо вашим шинам потрібно 35 фунтів на квадратний дюйм, але ви купуєте датчики, калібровані на 50 фунтів на квадратний дюйм, сигналізатори TPMS загоряться, навіть якщо шини недостатньо наповнені.

  Розібраний датчик контролю тиску в шинах. 4. Встановіть датчики. Встановлення датчиків тиску в шинах на основі ковпачків є простим. Навіть якщо у вас немає досвіду роботи на вашому автомобілі, у вас не виникне проблем. У більшості випадків все, що ви робите, – це прикрутити датчики замість кришок штока клапана. Уникайте перехресних нарізок датчиків, оскільки для коректної роботи системи вам потрібно щільне ущільнення. Звичайні кришки штока клапана не утримують протитиску, оскільки клапани це роблять. Однак датчики на основі кришок пригнічують клапани так само, як і будь-яка інша перевірка тиску в шинах. Можливо, ви захочете використати крихітну суміш проти запобігання захопленню при встановленні датчиків. У деяких випадках різьба датчика піддається корозії або запобіжник різьбам штока клапана. Якщо це станеться, можливо, ви не зможете видалити датчики. Переконайтеся, що суміш не стискається в сенсорний механізм.

  Встановлений датчик контролю тиску в шинах. 5. Увімкніть монітор тиску в шинах і переконайтеся, що він отримує сигнал від кожної шини. Якщо цього не сталося, пройдіть процедуру усунення несправностей, щоб визначити проблему. Деякі системи, призначені для легкових автомобілів, можуть не мати достатньо високої потужності сигналу для роботи на довгій вантажівці, позашляховику або транспортному засобі для відпочинку. Система може також працювати некоректно через низький рівень заряду акумулятора в кришках датчика.

  Приймач TPMS, встановлений у транспортному засобі.Перемістіть датчики на нові шини або транспортний засіб

Якщо ви купуєте нові шини або диски, або оновлюєте весь автомобіль, легко взяти з собою систему контролю тиску в шинах. Хоча вбудовані монітори зазвичай продаються із вашим старим автомобілем, якщо ви продаєте його, просто витягнути датчики в систему на основі ковпачків і взяти датчики з собою. Видаліть датчики, замініть їх на ковпачки, які ви зберегли під час початкової процедури встановлення, і все готово. Замінити систему моніторингу тиску в шинах на новий рівень настільки ж просто. Встановіть датчики на новому транспортному засобі, переконайтесь, що все правильно відкалібровано, і ваш транспортний засіб буде просто так контролювати тиск в шинах.