Saltar al contenido

Як встановити твердотільний диск на комп’ютер

31 de julio de 2021

Змістовий покажчик

Що потрібно знати

 • Перед початком роботи відключіть усі кабелі та вимкніть живлення. Носіть також антистатичний браслет або взуття на гумовій підошві.
 • SSD -накопичувачі SATA встановлюються інакше, ніж твердотільні накопичувачі M.2, тому перед покупкою та встановленням будь -якого твердотільного накопичувача уважно перевірте свій комп’ютер.
 • Після встановлення перевірте BIOS, щоб переконатися, що ваш комп’ютер розпізнає новий твердотільний накопичувач.

У цій статті пояснюється, як встановити SSD SATA та SSD M.2.

Як встановити SATA SSD для робочого столу

Однією з найкращих оновлень 21-го століття став перехід від жорстких дисків до твердотільних накопичувачів (SSD). Вони швидші за диски, пов’язані з тарілками, і роблять ваш комп’ютерний досвід швидшим та приємнішим. Крім того, SSD -накопичувачі легко додавати до комп’ютера. Якщо ви не виберете найбільш швидкісні твердотільні накопичувачі високого класу, SSD-накопичувача SATA більш ніж достатньо для ваших повсякденних потреб. Твердотільні накопичувачі SATA також доступні за ціною, адже в деяких випадках терабайт простору SSD доступний за ціною менше 100 доларів. Це також легка установка.

 1. Від’єднайте кабелі від настільного ПК і вимкніть живлення. Покладіть робочий стіл на бік на письмовий стіл або стіл зручної висоти. Не кладіть його на підлогу, оскільки існує занадто великий ризик статики.

 2. Якщо у вас є, прикріпіть до себе та до чохла антистатичний браслет, щоб уникнути статичних розрядів, які можуть пошкодити компоненти ПК. Якщо у вас його немає, одягніть взуття на гумовій підошві, особливо на килим. Також періодично торкайтеся металевої частини корпусу ПК, щоб заземлити себе.

 3. Зніміть бічну панель, щоб отримати доступ до комп’ютера.

 4. Знайдіть 2,5-дюймовий відсік для дисків. Розташування залежить від випадку. Затоки зазвичай знаходяться на передній частині. Якщо потрібно, використовуйте SSD як вимірювальний інструмент, щоб побачити, де він підходить. Переконайтеся, що отвори для гвинтів збігаються з отворами збоку або знизу твердотільного накопичувача.

 5. За допомогою гвинтів, що постачаються з твердотільним накопичувачем або корпусом комп’ютера, встановіть твердотільний накопичувач у відповідне місце в корпусі.

 6. SSD -накопичувачі SATA мають два кабелі, які потрібно підключити для їх роботи: кабель живлення та кабель даних. Обидві мають форму L, але різного розміру. Більший із двох призначений для живлення і повинен бути приєднаний до блоку живлення. Знайдіть його, під’єднайте кабель до SSD і підключіть його.

 7. Знайдіть кабель SATA. Можливо, хтось прийшов з новим диском або материнською платою. Підключіть один кінець до накопичувача SATA, а інший – у відповідний слот на материнській платі. Він повинен бути розташований біля правої сторони, у напрямку до передньої частини корпусу. Якщо ви хочете, щоб повітряний потік ПК залишався оптичним, засуньте надлишки енергії та частини кабелю для передачі даних у щілину. Це допомагає повітрю рухатися через комп’ютер, щоб утримувати компоненти прохолодними, і робить внутрішню частину комп’ютера акуратніше.

Як встановити твердотільний накопичувач M.2

Твердотільні накопичувачі M.2, як правило, швидші, ніж твердотільні накопичувачі SATA, але, що найважливіше, твердотільні накопичувачі M.2 є іншим форм -фактором. Для цього потрібен спеціальний слот на материнській платі, тому переконайтеся, що він у вас є, перш ніж купувати один із цих дисків. Також переконайтеся, що це PCIExpress або SATA, оскільки вони мають різні гнізда. У будь -якому випадку установка проста.

Samsung / Flickr
 1. Дотримуйтесь інструкцій на початку посібника SATA SSD для захисту комп’ютера від статичної електрики.

 2. Знайдіть виділений слот M.2 на материнській платі.

  Порт M.2

  Dsimic / Вікімедіа
 3. Відкрутіть кріпильний гвинт.

 4. Акуратно вставте твердотільний диск M.2 у гніздо. Він стоїть під кутом до фіксації.

 5. Обережно натисніть на привід і закріпіть його кріпильним гвинтом.

Як перенести дані на SSD

Після того, як ваш новий диск буде встановлено, можливо, вам захочеться встановити нову систему, щоб скористатися його швидкістю. Якщо ви хочете передати свої старі дані, дотримуйтесь нашого посібника з оновлення дисків та міграції даних. Під час встановлення будь -якого нового накопичувача на ПК перевірте BIOS після встановлення, щоб переконатися, що комп’ютер розпізнав накопичувач SSD. Якщо ні, переконайтеся, що з’єднання встановлені правильно.

Навіщо все -таки встановлювати SSD?

Твердотілі накопичувачі набагато швидше, ніж навіть найшвидші жорсткі диски, пропонуючи більш високу швидкість передачі файлів і швидший час довільного доступу. Це означає, що ПК завантажується швидше, коли операційна система встановлена ​​на твердотільному диску, а також ігри завантажуються швидше. Якщо ви не гравець і не проти залишити комп’ютер постійно працювати, SSD -диск може зробити його більш швидким та чуйним, з меншим очікуванням запуску програм або переміщення файлів. А ще краще, що SSD -накопичувачі дешеві. Ви, ймовірно, захочете використовувати жорсткий диск для зберігання. У розрахунку на гігабайт жорсткі диски дешевші. Однак для завантажувального або ігрового накопичувача твердотільні накопичувачі – це чудовий спосіб покращити роботу ПК.