Saltar al contenido

Як відкрити, редагувати та перетворити файли DOC

18 de julio de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

  • Файл DOC – це файл документа Microsoft Word.
  • Відкрийте його за допомогою MS Word або безкоштовно через Google Docs або WPS Office.
  • Перетворюйте у PDF, JPG, DOCX тощо за допомогою тих самих програм або Zamzar.

У цій статті пояснюється, що таке файл DOC, як відкрити файл із MS Word та без нього, і як перевести його в інший формат файлу, такий як DOCX або PDF.

Що таке файл DOC?

Файл із розширенням DOC – це файл документа Microsoft Word. Це формат файлу за замовчуванням, який використовується в Microsoft Word 97-2003, тоді як новіші версії MS Word (2007+) використовують розширення файлу DOCX за замовчуванням. Цей формат може зберігати зображення, відформатований текст, таблиці, діаграми та інші речі, загальні для текстових процесорів. Цей старий формат DOC відрізняється від DOCX головним чином тим, що останній використовує ZIP та XML для стиснення та зберігання вмісту, тоді як DOC – ні.

tebapit / Тереза ​​Чієчі
Файли DOC не мають нічого спільного з файлами DDOC або ADOC, тому ви можете ще раз перевірити, чи уважно читаєте розширення файлу, перш ніж намагатись його відкрити.

Як відкрити файл DOC

Microsoft Word (версія 97 і вище) – основна програма, яка використовується для відкриття та роботи з файлами DOC, але вона не є безкоштовною у використанні. Існують безкоштовні альтернативи Microsoft Office, які включають підтримку файлів DOC, такі як LibreOffice Writer, OpenOffice Writer та WPS Office Writer. Усі ці програми можуть відкривати та редагувати файли DOC.

Знімок екрана декількох файлів DOC, що використовуються з Microsoft Word у Windows 10

Файли DOC.

Якщо у вас на комп’ютері не встановлений текстовий процесор, і ви не хочете його додавати, Google Docs – це гарна альтернатива, яка дозволяє завантажувати файли DOC у свій обліковий запис Google Drive для перегляду, редагування та навіть спільного використання файл через веб-браузер. Набагато швидше піти цим шляхом, а не встановлювати текстовий процесор, а також є додаткові переваги (але також недоліки), про які ви можете прочитати в цьому огляді Документів Google. Корпорація Майкрософт навіть має власний безкоштовний інструмент перегляду Word, який дозволяє переглядати файли DOC (не редагувати), не потребуючи програм MS Office на вашому комп’ютері. Їх безкоштовна онлайн-версія Word схожа, але вона також дозволяє редагувати документ. Чи використовуєте ви веб-браузер Chrome? Якщо це так, ви можете досить швидко відкрити файли DOC за допомогою безкоштовного розширення Google Editing for Doc, Sheets & Slides. Це відкриє файли DOC безпосередньо у вашому браузері, на які ви потрапляєте в Інтернеті, щоб вам не потрібно було зберігати їх на своєму комп’ютері, а потім знову відкривати в окремій програмі. Це також дозволяє перетягнути локальний файл DOC прямо в Chrome і почати його читати або редагувати за допомогою Google Docs. Також перегляньте цей список безкоштовних текстових процесорів для деяких додаткових безкоштовних програм, які можуть відкривати файли DOC. Якщо ви виявили, що програма на вашому ПК намагається відкрити файл, але це неправильна програма, або ви хочете, щоб інша встановлена ​​програма відкрила його, див. Наш посібник із змінення програми за замовчуванням для певного розширення файлу, щоб дізнатися як внести ці зміни в Windows – -.

Як перетворити файл DOC

Будь-який хороший текстовий процесор, який підтримує відкриття файлу DOC, може найпевніше зберегти файл у іншому форматі документа. Усе вищезазначене програмне забезпечення – WPS Office Writer, Microsoft Word (та їх версія в Інтернеті), Документи Google тощо можуть зберігати файл DOC в іншому форматі. Якщо ви шукаєте конкретне перетворення, наприклад DOC в DOCX, майте на увазі те, що ми говорили вище про ці альтернативи MS Office. Іншим варіантом перетворення файлу DOC у формат DOCX є використання спеціального перетворювача документів. Одним із прикладів є веб-сайт Zamzar – просто завантажте файл DOC на цей веб-сайт, щоб отримати ряд варіантів для його перетворення. Ви також можете використовувати безкоштовний конвертер файлів, щоб перетворити файл DOC у такі формати, як PDF та JPG. Нам подобається користуватися FileZigZag, оскільки це як Замзар, оскільки для його використання вам не потрібно завантажувати будь-які програми. Він підтримує збереження файлу DOC у безліч форматів на додаток до PDF та JPG, таких як RTF, HTML, ODT та TXT.

Все ще не можете відкрити?

Якщо жодна з перелічених вище програм чи веб-сайтів не відкриє ваш файл, існує велика ймовірність, що він насправді не в цьому форматі. Це може статися, якщо ви неправильно прочитали розширення файлу. Наприклад, хоча DO пишеться дуже подібним чином, файли, які закінчуються цим розширенням, є файлами Java Servlet, які абсолютно відрізняються від формату, який використовує Microsoft Word. Те саме стосується багатьох інших розширень файлів, включаючи DCO, DOCZ, CDO тощо. Уважно вивчіть літери та / або цифри, що відповідають імені вашого файлу, а потім ще раз дослідіть його, щоб дізнатись, як він відкривається або як його можна перетворити на інший формат.