Saltar al contenido

Як відкрити управління дисками з командного рядка

29 de abril de 2021

Швидкий спосіб відкрити програму керування дисками в будь-якій версії Windows – це за допомогою командного рядка. Просто введіть коротку команду, і утиліта управління дисками запуститься миттєво. Управління дисками заглиблено в декілька шарів у більшості версій Windows, тому швидший доступ до цього суперінструменту для ваших жорстких дисків та інших пристроїв зберігання може стати в нагоді. Виконайте ці прості кроки, щоб запустити керування дисками з командного рядка в Windows: Команда керування дисками однакова у всіх версіях Windows, тому ці інструкції однаково стосуються Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista та Windows XP. Вам не комфортно працювати з командами? Ви також можете відкрити управління дисками за допомогою Інструменту керування комп’ютером у Windows. (Це легко і швидко, хоча, ми обіцяємо!)

Змістовий покажчик

Як відкрити управління дисками за допомогою команди

Використання команди управління дисками займає лише кілька секунд, як тільки ви дізнаєтесь, як це робиться.

  1. У Windows 10 та Windows 8 відкрийте Біжи у меню «Пуск» або на екрані програм (або див Швидший метод … внизу сторінки для ще швидшого способу відкриття цього інструменту). У Windows 7 та Windows Vista виберіть Почніть. У Windows XP і раніше перейдіть до Почніть і потім Біжи. Все, що ви робите на цьому кроці, – це доступ до частини Windows, яка дозволить вам використовувати команду для керування дисками для пошуку та відкриття інструменту, як ви побачите на наступному кроці. Може здатися дивним, що існує кілька способів зробити це, але кожна версія Windows працює дещо інакше.

  2. Введіть таку команду керування дисками у текстовому полі: diskmgmt.msc

    type = «code»> … а потім натисніть Введіть клавішу або натисніть гараздзалежно від того, звідки ви виконали команду.

    Технічно для відкриття керування дисками з командного рядка потрібно, щоб ви фактично відкрили програму командного рядка (що ви можете зробити, якщо хочете; воно працює так само). Однак запуск такої виконуваної програми, як diskmgmt.msc з поля пошуку або Виконати виконує те саме. Технічно, diskmgmt.msc не є «командою керування дисками» так само, як виконуваний файл будь-якого інструменту, що не є командним рядком, є «командою» У найсуворішому сенсі, diskmgmt.msc – це просто команда Виконати для програми.

  3. Зачекайте, поки відкриється керування дисками. Це має бути негайно, але може знадобитися кілька хвилин, поки завантажиться вся програма.

Тепер, коли він відкритий, ви можете використовувати його для зміни букв диска, розділення диска, форматування диска тощо. Метод, який ви використовуєте для відкриття керування дисками, не змінює того, що ви можете з ним робити. Іншими словами, однакові функції існують незалежно від того, який метод ярлика ви використовуєте, будь то командний рядок, діалогове вікно Виконати, керування комп’ютером або навіть Провідник Windows.

Швидший метод у Windows 10 та Windows 8

Чи використовуєте ви клавіатуру або мишу з Windows 10 або Windows 8? Якщо це так, відкриття керування дисками через меню Потужне користування відбувається навіть швидше, ніж за допомогою команди Виконати. Просто натисніть WIN + X щоб відкрити меню, натисніть Управління дисками. У Windows 10 та Windows 8.1 клацання правою кнопкою миші на кнопці Пуск спрацьовує і для відкриття меню Потужне користування.

Меню Power User у Windows 8

У Windows 10 ви також можете виконати diskmgmt.msc безпосередньо з інтерфейсу Cortana, що приємно, якщо ви звикли використовувати це для виконання команд вже. Іншим способом використання команди керування дисками є диспетчер завдань. Це, безумовно, не швидший метод, ніж описана вище процедура, але це може бути ваш єдиний варіант, якщо у вас виникають проблеми з відображенням робочого столу або відкриттям меню. Для цього відкрийте Диспетчер завдань через Ctrl + Shift + Esc, і перейдіть до Файл > Виконати нове завдання. Введіть diskmgmt.msc і виберіть гаразд.

Команда керування дисками в диспетчері завдань для Windows 10

Метод диспетчера завдань точно такий же, як за допомогою діалогового вікна «Виконати». Якщо порівняти два поля, ви помітите, що вони виглядають майже однаково, оскільки ви отримуєте доступ до тієї самої функції в Windows: командного рядка.